Park Dzieje-Park rozrywki i widowisko

Czas na mały powrót do przeszłości i poznanie historii w zupełnie inny sposób! W Parku Dzieje nie ma mowy o nudzie! Sprawdźcie koniecznie, jakie atrakcje czekają na największym w Polsce widowisku plenerowym!

poznań gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie

Park Dzieje – rodzinne atrakcje

Park Dzieje  położony jest zaledwie niespełna 30 km od Poznania, w miejscowości Murowana Goślina. To jedyne takie miejsce, gdzie rodziny z dziećmi mogą doświadczać, odkrywać, oglądać i próbować! Co to oznacza w praktyce? Na własnej skórze poznamy dawne dzieje, będziemy mogli podziwiać wyjątkowe występy, spróbować dawnego rzemiosła!

poznań co robić z dzieckiem atrakcje opinie

W Parku Dzieje czeka na nas sporo atrakcji, które nie pozwolą nam się nudzić. Jedną z nich jest teatrzyk dziecięcy, gdzie maluchy mogą podziwiać przedstawienia, a nawet zostać aktorem i same wziąć w nich udział! Malowanie na szkle, lepienie z gliny czy tworzenie wianków na głowę – tego typu aktywności czekają na dzieci podczas ręcznych warsztatów. Z kolei małym fanom zwierząt z pewnością do gustu przypadnie sokolarnia, gdzie na własne oczy możemy podziwiać te zwierzęta z bliska i poznać ich zwyczaje.

poznań rodzinne atrakcje park dzieje czy warto opinie

Zobacz również:
–> Poznań z dzieckiem – najlepsze atrakcje <–

To oczywiście nie koniec atrakcji! Dzieci mogą własnoręcznie zbudować katapultę i następnie trafiać pociskami do celu, pograć w starodawne gry i zabawy, a także rozwiązywać różnorodne zagadki, by znaleźć skarb na terenie parku!  Maluchom z pewnością spodoba się rycerski zamek zabawy – sporej wielkości konstrukcja ze zwodzonym mostem – oraz plac zabaw, w którym mogą wcielić się w archeologa i odkopać prawdziwe skarby!

Nie brakuje również ogrodu bajek, gdzie dzieci mogą wziąć udział w słuchowisku z bajkami Krasickiego i mini zoo, gdzie na maluchów czekają owce, króliki i kury. Dzieci mogą również wykazać się orientacją i sprawnością biorąc udział w marszo-biegu na orientację. To wspaniała gra plenerowa, podczas której należy odszukać wszystkie lampiony. Dzieci mogą również zobaczyć żywy zielnik i dowiedzieć się, dlaczego i jakich ziół lekarze używali w przeszłości.

Prawdziwą atrakcją Parku Dzieje są nocne widowiska, gdzie na własne oczy możemy zobaczyć historyczne inscenizacje. Przed każdym z nich możemy przenieść się do przeszłości i wziąć udział w Biesiadzie Staropolskiej – jedzenie, picie, śpiew i przedstawiciele polskiej szlachty! Wspólne zabawy podczas biesiady przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Widowisko – cennik biletów

Widowisko – bilet normalny: 60 zł
Widowisko – bilet ulgowy: 45 zł
Widowisko – dzieci do lat 3: bezpłatnie

Biesiada Staropolska – 69 zł
Biesiada Staropolska – dzieci do lat 13 – 45 zł
Biesiada Staropolska – dzieci do lat 3 – bezpłatnie

Koszt biletu w dniu wydarzenia: 85 zł

Park Dzieje – cennik biletów (14.07-30.09)

Piątki: 16:00 – 20:00 | Soboty i niedziele: 12:00 – 20:00

Bilet normalny:  25 zł
Bilet ulgowy: 18 zł
Dzieci do lat 3: bezpłatnie
Cena z biletem na widowisko Orzeł i Krzyż Niepodległa: 15 zł

Od poniedziałku do czwartku w godzinach 14:00 – 20:00 – wstęp bezpłatny.

park dzieje czy warto poznań atrakcje dla dzieci opinie

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *