Szklarska Poręba – atrakcje dla rodzin z dziećmi

szklarska poręba atrakcje dla dzieci rodzinne
Szklarska Poręba to bez wątpliwości jedno z najbardziej popularnych miast położonych na Dolnym Śląsku, szczególnie pod kątem turystycznym. Nie ma w tym nic dziwnego! Same miast jest naprawdę piękne i bogate w ciekawe opcje spędzania czasu. Gdy dodamy do tego przeróżne szlaki turystyczne oraz spacerowe, otrzymujemy idealną bazę wypadową w pobliskie Karkonosze. Co jednak warto zobaczyć, będąc w Szklarskiej Porębie w gronie rodzinnym? Odpowiedź czeka w dalszych akapitach tego artykułu!

Karkonoski Park Narodowy

Naturalnie, nie sposób nie rozpocząć atrakcji Szklarskiej Poręby od niemalże bezpośredniej bliskości Karkonoskiego Parku Narodowego. Same Karkonosze to najwyższe i najczęściej odwiedzanie pasmo Sudetów. Nie brakuje tu czegokolwiek — piękne szczyty górskie, szlaki turystyczne, schroniska górskie, wodospady… a to zaledwie początek.  Dla wielu turystów Szklarska Poręba stanowi bazę wypadową na wyprawy w głąb Karkonoskiego Parku Narodowego. My jednak pokażemy wam dziś to, że Szklarska Poręba to nie tylko świetne miejsce na rozpoczęcie (lub zakończenie) waszych górskich wypraw!

Dinopark Szklarska Poręba

Szklarska Poręba może pochwalić się parkiem zadedykowanym dinozaurom i ich dziejom! Wchodząc na jego teren, możemy swobodnie spacerować i przyglądać się wiernie odwzorowanym modelom tych zwierząt żyjących na naszej planecie tysiące lat temu! Abyście jednak mogli jeszcze lepiej je poznać, przy modelach znajdziecie też tablice informacyjne, pozwalające wam na lepsze wyobrażenie sobie tego, jak wielkie były dinozaury! Wasze dzieci na pewno docenią takie dane jak ich waga czy wzrost każdego gada! dinopark szklarska poręba atrakcje dla dzieci rodzinne To jednak nie wszystko, co skrywa w sobie to miejsce! Na miejscu znajdziecie również piaskownice (w których, gdy pokopiecie nieco głębiej, coś zacznie się odsłaniać), dmuchańce, dino kolejkę czy kino 6D. Tu naprawdę nie można się nudzić!

Żelazny Tygiel — Szklarska Poręba

Jeżeli nigdy nie odwiedzaliście Żelaznego Tygla, to koniecznie musicie naprawić ten błąd! Na miejscu czeka na was skansen odtworzeniowy, pozwalający na przeniesienie się setki lat wstecz! Odtworzono tu chaty z drewna na bazie XVI wiecznych zapisków, a samo miejsce można potraktować jako jedną wielką lekcję historii, gdyż przewodnicy zachęcają tu do interaktywnej zabawy! Wasze dzieci będą mogły zobaczyć, jak wyglądało niegdyś życie! zelazny tygiel szklarska poręba atrakcje dla dzieci rodzinne

Leśna Huta

Szukając dalej ciekawych atrakcji — wychodząc z Żelaznego Tygla, momentalnie traficie na Leśną Hutę. Miejsce to oferuje rozrywkę zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Pierwsza grupa odwiedzających na pewno doceni wzięcie udziału w warsztatach szklarstwa, natomiast dzieci mogą tu zabawić się w młodych artystów, podczas warsztatów malowania na szkle.  Jednak niezależnie od tego, czy weźmiecie udział w tych warsztatach, warto odwiedzić to miejsce. Obejrzenie tego, jak wiele pracy potrzeba, aby wykonać każdy przedmiot ze szkła jest naprawdę imponujące. Koniecznie odwiedźcie Leśną Hutę!

Muzeum Mineralogiczne

Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie kieruje swoją ofertę do wszystkich poszukiwaczy faktów prehistorycznych. To w tym muzeum zgromadzono sporą kolekcję ponad 2500 minerałów i skamieniałości z całego świata!

sprawdź także:

Góry na niepogodę – co robić z dzieckiem, gdy pada? TOP 70

Jeżeli nie zainteresują was minerały takie jak agaty czy jaspisy, to bez problemy możecie obejrzeć tu też szkielety czy kości gagów oraz dinozaurów, żyjących setki, o ile nie tysiące lat temu na całym świecie. Taka ekspozycja naprawdę potrafi zadziwić i zachwycić — szczególnie najmłodszych!

Park linowy Trollandia

Jeżeli przyjechaliście do Szklarskiej Poręby z dziećmi, to na pewno chcecie dopilnować tego, aby cały pobyt tam był pewien ciekawych atrakcji. Nie winimy was w tej sytuacji! Nadszedł czas, aby zaproponować atrakcję dla nieco bardziej aktywnych maluchów, a jest nim Park Linowy Trollandia! park linowy szklarska poręba atrakcje dla dzieci rodzinne Ten park linowy znajduje się niemalże w ścisłym centrum Szklarskiej Poręby, w niewielkiej odległości od Skweru Radiowej Trójki. Cały park podzielony jest na kilka tras pełnych przeszkód i specjalnych platform. Wszystko to zostało zainstalowane na drzewach i jest całkowicie bezpieczne! Każdy uczestnik zabawy jest ciągle asekurowany przez liny, a wypięcie z niej dochodzi dopiero po dojściu na koniec trasy! Na miejscu znajdziemy 3 trasy dostosowane do umiejętności każdego uczestnika oraz Trollinkowo, będące mini parkiem dla najmłodszych dzieci z przeszkodami zawieszonymi na wysokości nieprzekraczającej 2,5 metra.

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej

Szklarska Poręba to dla wielu z was punkt startowy do poznawania pobliskich Karkonoszy, bez wątpienia jednych z najpiękniejszych gór w Polsce, o ile nie na Starym Kontynencie lub świecie. Jeżeli jednak chcecie jeszcze bardziej poznać Karkonosze, to koniecznie musicie odwiedzić Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Placówka należąca do Karkonoskiego Parku Narodowego przedstawia przyrodę i historię tych gór w nieznany dotąd sposób. Na ekspozycji tego centrum edukacji zobaczymy nie tylko prześledzenie historii powstawania pasma Karkonoszy, lecz także zaobserwujemy unikalne i charakterystyczne cechy fauny i flory czy wpływ ludzi na ten region. Rodzice i dzieci na pewno docenią tu fakt tego, że cała wystawa jest nie tylko bardzo ładnie zaprezentowana, ale i interaktywna. Warto odwiedzić to miejsce więcej niż raz, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę obecność wielu wystaw czasowych!

Chata Walońska

Jeżeli nie wiecie, kim są Waloni — są to pochodzący z Belgii i północnej Francji poszukiwacze minerałów. Wbrew pozorom, są oni ważniejsi dla tego regionu, niż mogłoby się wydawać! To właśnie w Księgach Walońskich z XIV wieku po raz pierwszy wspomniano o Karpaczu. Dziś Chata Walońska jest pewnego rodzaju muzeum kultury tego ludu. Wewnątrz niej nie brakuje historii i tradycji Walonów i nie tylko!

Sprawdź również: Góry z dzieckiem

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada to położony w centrum Szklarskiej Poręby park rozrywki, który zaspokoi potrzeby wszystkich odwiedzających. Na terenie tego parku znajdziemy kilka naprawdę ciekawych atrakcji. Na szczególną uwagę zasługuje chociażby Alpine Coaster — kolejka grawitacyjna z 500-metrowych zjazdem gwarantuje dużą dawkę adrenaliny, a przeznaczona jest nawet dla 3 latków (oczywiście pod opieką rodzica). Zapuszczając się w głąb parku, znajdziemy Wieżę Emocji, czyli wieżę, na której podczas 12-metrowego spadku poczujemy stan nieważkości. Przy okazji, będąc na szczycie, możecie podziwiać panoramę Karkonoszy! Inne atrakcje godne wspomnienia i gwarantujące nieco więcej emocji to Laser Ponton, czyli strzelające laserową wiązką pontony na kółkach czy Symulator Rodeo, pozwalające na poczucie się niczym kowboj!

Polecamy: Noclegi przyjazne dzieciom w górach

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada w zimie również ma coś do zaoferowania...a mianowicie jest to lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew hokejowych i figurowych!

Czy dodalibyście coś jeszcze do tej listy? Dajcie znać w komentarzach!