Poznawanie Warszawy to niezwykła przygoda, szczególnie jeżeli robimy to pierwszy raz! Co więcej, teraz pojawiły się bezpłatne spacerowniki “Czytamy miasto”, które pozwolą wam poznać polską stolicę od nieznanej wcześniej strony! Gdzie w Warszawie można pogłaskać lwa po grzywie? Czego na Pradze strzegą dwa krasnale? Jak wąski jest najwęższy dom w mieście? Co wspólnego mają ze sobą Drops, Czary i Moskwa? Dokąd prowadzi Alejka Leniuszków? Jakie skarby kryją miejskie skwerki? I czy można uczyć się historii z miejskich murali? To zaledwie część z pytań, na które poznacie odpowiedzi podczas korzystania z “Czytamy miasto”
Wspomniane bezpłatne spacerowniki „ Czytamy miasto”, to ciekawe propozycje na wyjątkowe spacery – mikrowycieczki po Warszawie tropem niezwykłych miejsc i historii związanych z tym miastem. Powstały one ze szczególną myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat. Ich cel jest niezwykle prosty — zachęcić do aktywnego spędzania czasu w przestrzeni miasta. Ciężko o lepszą zachętę! Sprawdźmy szczegóły tej ciekawej inicjatywy!
Nie jest tajemnicą to, że najlepiej uczyć się przez zabawę. Spacerowniki o których dziś mowa, zachęcają w atrakcyjny i kreatywny sposób zachęcają więc do zabaw w przestrzeni miasta i jednocześnie zaznajamiają z dziedzictwem miejsca, w którym mieszkają dzieci. Pokazują, że czasami wystarczy zejść z utartej ścieżki lub przyjrzeć się uważniej mijanym budynkom, obiektom czy skwerom, by odkryć na nowo dane miejsce i by zobaczyć coś, na co wcześniej nie zwracaliśmy uwagi.
Spacerowniki „ Czytamy miasto” łączą w sobie elementy miniprzewodnika, rysowanki oraz “inspirownika” z zadaniami. Wewnątrz nich znajdziemy aż sześć proponowanych tras:


- po Kamionku,
- po Starej Pradze,
- po Starym Mokotowie,
- po okolicach ulicy Chłodnej,
- po Krakowskim Przedmieściu
- po Alejach Ujazdowskich.
POBIERZ NAJNOWSZY SPACEROWNIK TUTAJ
Projekt „ Czytamy miasto – edukacyjne spacerowniki po Warszawie” jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.Sprawdź także: