Sochaczew – Muzeum i Kolejka Wąskotorowa

Choć pojazdy wąskotorowe przeszły już do historii, to obecnie stanowią one wspaniałą rodzinną atrakcję. Wyjeżdżając się na urlop do Warszawy warto nieco zboczyć z trasy i  wybrać się do Sochaczewa, gdzie czeka na nas Stacja Muzeum. Jakie atrakcje czekają tam na małych fanów kolejnictwa?

Sochaczew – kolejowe atrakcje dla dzieci

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, jest jedynym tego typu miejscem w Europie. Choć nawet w naszym kraju mamy kilka miejsc, w których możemy przejechać się zabytkową kolejką – to właśnie muzeum w Sochaczewie zgromadziło najwięcej zbiorów! Obecnie znajdziemy tam aż 163 elementy zabytkowego taboru, a kolejne pięćdziesiąt czeka jeszcze w kolejce na renowację. Nie trudno się domyślić, że naprawdę jest tutaj na co popatrzeć. Poza możliwością zobaczenia ich własne oczy, możemy też obejrzeć wystawy, gdzie czekają na nas różnorodne muzealia opisujące historię i codzienne życie kolejek wąskotorowych.

Sprawdź również:
–> Warszawa – najlepsze place zabaw <–

Dodatkową atrakcją, oferowaną przez Stację Muzeum w Sochaczewie (jedynie w sezonie – od kwietnia do października) jest możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową przez tereny Puszczy Kampinoskiej. Trasa ma osiemnaście kilometrów długości i prowadzi przez bardzo urokliwe miejsca. Podróżując zabytkową ciuchcią na własne oczy zobaczymy ruiny zamku książąt mazowieckich, muzeum w rodzinnym domu Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli czy wieże kościoła obronnego w Brochowie.

Cennik i godziny otwarcia

Stacja Muzeum

Bilet normalny – 12 zł
Bilet ulgowy – 6 zł
Bilet rodzinny – 35 zł
Bilet roczny normalny – 80 zł
Bilet roczny ulgowy – 50 zł

Zwiedzanie muzeum możliwe jest codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00.

Muzeum Kolei Wąskotorowej 

Bilet normalny – 12 zł
Bilet ulgowy – 6 zł
Bilet rodzinny – 35 zł
Bilet roczny normalny – 80 zł
Bilet roczny ulgowy – 60 zł
Dzieci do lat 7 – bezpłatnie

Zwiedzanie możliwe jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 17:00. W poniedziałki nieczynne, w środy wstęp wolny.

Sprawdź również:
Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce

Lokalizacja: