Słoneczny Brzeg – atrakcje dla dzieci

Słoneczny Brzeg rodzinne atrakcje Bułgaria

Największy kurort w Bułgarii może pochwalić się wspaniałymi plażami, piękną pogodą i dużą ilością atrakcji dla dzieci.

Sprawdź: Bułgaria - wakacje z dzieckiem [ceny i polecane hotele]

Słoneczny Brzeg popularność wśród Polaków zaczął zdobywać jeszcze w latach PRL-u, ale dziś to prawdziwe turystyczno-rozrywkowe centrum Bułgarii, nazywane czasem „Las Vegas Wschodniej Europy” ze względu na kilkaset hoteli, nieraz wchodzących w skład wielkich resortów z basenami i innymi atrakcjami, a także ogromną ilość restauracji, barów, kasyn, klubów i dyskotek. Oprócz luksusowych hoteli można tu znaleźć także tańsze noclegi, w tym duży wybór apartamentów z aneksami kuchennymi, co wydaje się ciekawą propozycją dla rodzin z dziećmi. Stosunek jakości do cen, zarówno w hotelach, jak i restauracjach jest tu zazwyczaj korzystny.

atrakcje dla dzieci Bułgaria opinie

Położenie między znanym kurortem Burgas i trzecim największym miastem Bułgarii – Warną – zapewnia dobre połączenia lotnicze i dostęp do atrakcji w tych miastach. Na wybrzeżu Morza Czarnego w rejonie Słonecznego Brzegu plaże są szerokie i czyste, z przyjemnym drobnym piaskiem. Najbardziej znana jest Cacao Beach wyróżniona Błękitną Flagą, gdzie stworzono pełną infrastrukturę, liczne bary, wypożyczalnie sprzętu wodnego i szkółki sportowe. Jeśli jednak chcemy uniknąć zgiełku, możemy wybrać się do oddalonej o zaledwie  2 km miejscowości Sweti Włas. Plaża jest tu mniej zatłoczona, znajduje się przy niej ładna marina, można podziwiać wybrzeże z kilku punktów widokowych. To także dobra alternatywa w stosunku do gwarnego centrum Słonecznego Brzegu jeśli chodzi o noclegi dla rodzin.

Sweti Wlas Bułgaria rodzinne wakacje atrakcje

W Słonecznym Brzegu działa kilka rodzinnych aquaparków i parków rozrywki. Pierwszym parkiem wodnym, który tu powstał, jest Action Aquapark, w którym można zjeżdżać z 18-metrowej zjeżdżalni, bawić na Wyspie Przygód czy w basenie z falami i odwiedzić mini zoo. Jeszcze więcej atrakcji czeka też w Aqua Paradise – największym parku wodnym w Bułgarii urządzonym w stylu bajkowego zamku. Oprócz całej masy zjeżdżalni działa tu też wodny zamek dla dzieci czy amfiteatr, w którym odbywają się pokazy i przedstawienia. Poza tym rodzinna rozrywka czeka tutaj w wesołym miasteczku Sunny Beach Luna Park i na torze kartingowym Sunny Beach Karting Track.

bulgaria_515x200

Sprawdź koniecznie najnowsze zestawienie:

Bułgaria z dzieckiem - 2+1 All Inclusive z Aquaparkiem już od 902 pln!

Action Aquapark Słoneczny Brzeg rodzinne atrakcjestyle="display:inline-block;width:300px;height:250px"
data-ad-client="ca-pub-4540654505390018"
data-ad-slot="1339302889">

Tuż obok Słonecznego Brzegu, w odległości krótkiego przejazdu autobusem lub dłuższego spaceru, na wyspie oddzielonej groblą leży Nesebyr. Dzieciom na pewno najbardziej spodoba się jednak przejazd ciuchcią turystyczną. Nesebyr to najstarsze miasto w Bułgarii, założone przez Traków jeszcze w czasach starożytnych, a potem rozwinięte pod rządami Greków. Zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przy wejściu do miasta zobaczymy XVIII-wieczny wiatrak, a potem ruiny murów obronnych, charakterystyczne drewniane domki z czerwonymi dachami, wąskie uliczki z całą masą kramów z pamiątkami, kameralnymi restauracyjkami i kafejkami, niewielką przystań rybacką i marinę. Najcenniejszym zabytkiem jest Cerkiew Chrystusa Pantokratora z XIII wieku.

Nesebyr Słoneczny Brzeg opinie atrakcje