Skyline Park Bad Wörishofen

atrakcje dla dzieci Bawaria Niemcy

Doskonała zabawa czeka na rodziny z dziećmi w bawarskim parku rozrywki Skyline. Niezależnie od wieku, każdy może przeżyć tutaj wielką przygodę.

Skyline Park leży w bawarskim uzdrowisku Bad Wörishofen. Zajmuje obszar około 20 ha i posiada ponad 60 ciekawych atrakcji. Do najbardziej efektownych należą ogromne urządzenia wytwarzające ekstremalne prędkości, ale jest tu również sporo łagodnych karuzeli, huśtawek i kolejek odpowiednich nawet dla maluchów. Dlatego też Skyline Park wprowadził podział na atrakcje przeznaczone dla dzieci, rodziny i takie, które podwyższają poziom adrenaliny.

rodzinne parki rozrywki Niemcy Skyline

Dla najmłodszych przygotowano m.in. trampoliny, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, samochodziki (działa tu największy w Niemczech autodrom), łódki kanu, specjalne kolejki dla dzieci, tradycyjne karuzele (Krynolina), minizoo i dziecięcą farmę ze zwierzętami gospodarskimi. Jest tu też strzelnica, park wodny z armatkami i zjeżdżalniami, oraz diabelski młyn, z którego roztacza się piękna panorama.

wczasy z dzieckiem Niemcy atrakcje

W Skyline jest też sporo atrakcji dla miłośników „wysokich lotów”. Interesująco prezentuje się  choćby kolejka górska z 1967 roku, która ma 600 m długości i 15 m wysokości. Dużych emocji dostarcza także najwyższa na świecie kolejka inwersyjna Sky Wheel, ogromny tor raftingowy Sky Rafting oraz katapulta Sky Circle, która wystrzeliwuje uczestników z prędkością 120 km/h. Warto jeszcze wspomnieć o wieży wolnego spadku Sky Fall, wielkim wahadle obrotowym High Fly, zakręconej przejażdżce wodnej Wildwasserbahn oraz wielkiej gwieździe Sky Jet z obracającymi się o 360 ˚ ramionami.

Bawaria rodzinne atrakcje

Oprócz tego w Skyline Park odbywają się pokazy akrobatyczne, festyny, koncerty, noce w parku oraz imprezy okolicznościowe, np. z okazji Halloween czy Dnia Ojca.

Skyline Park godziny otwarcia ceny

Godziny otwarcia Skyline Park Bad Wörishofen

Park otwarty jest od kwietnia do początku listopada.
W kwietniu, maju, wrześniu i październiku we wszystkie weekendy od 9.00 do 18.00, a w dni powszednie od 9.00 do 18.00 albo od 9.00 do 17.00.
W czerwcu w weekendy od 9.00 do 19.00, a w dni powszednie od 9.00 do 19.00 albo od 9.00 do 17.00.
W lipcu w dni powszednie od 9.00 do 18.00, a w weekendy od 9.00 do 19.00.
W sierpniu we wszystkie dni od 9.00 do 19.00.

Bad Worishofen atrakcje hotele ceny

Ceny biletów Skyline Park Bad Wörishofen

Dzieci poniżej 110 cm wzrostu – wstęp wolny
Dzieci pomiędzy 110 i 150 cm wzrostu – 23 euro
Dorośli i dzieci powyżej 150 cm wzrostu – 28 euro
Seniorzy (60+) – 16 euro
Bilet rodzinny (dla 2 osób powyżej 150 cm i 2 osób poniżej 150 cm wzrostu) – 82 euro
Kolejna osoba poniżej 150 cm wzrostu w ramach biletu rodzinnego – 20 euro
Dzieci do 14. roku życia w dniu swoich urodzin(+/- 5 dni) – wstęp wolny
Goście solenizanta (do 6 osób) – 18,5 euro

najlepsze parki rozrywki Niemcy

Nocleg

Dla swoich gości Skyline Park przygotował wspólnie z partnerami szereg ofert noclegowych w obiektach wysokiej klasy w okolicy. Jednym z nich jest hotel-gościniec Löwenbräu w Bad Wörishofen, w którym działa także browar. Pakiet zawierający całodniowe wejście do Skyline Park oraz 2 noclegi ze śniadaniem w pokoju rodzinnym dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci poniżej 150 cm wzrostu to koszt 285,80 euro (z dwudniowym wstępem do parku dla całej rodziny 348,80 euro). Natomiast cena za sam nocleg dla 2 dorosłych z 2 dzieci to 179,80 euro. Tańszą opcją jest kemping Kur und Vital. Za nocleg dorośli zapłacą tu 6,50 euro. Dzieci (4-14 lat) – 3,9 euro, a rozstawienie namiotu to koszt od 5-8 euro. Za 1-dniowy pobyt psa trzeba zapłacić 2,50 euro, a za parking 9,80 euro.

Sprawdź: 20 najlepszych parków rozrywki

Dojazd

Skyline Park leży w Bawarii, niedaleko Monachium, mniej więcej 1100 km od Warszawy. Samochodem z Polski najlepiej dojechać tu autostradą A4, która posiada swoją kontynuację po niemieckiej stronie granicy. Dotrzemy nią do Chemnitz, gdzie na węźle 68-Kreuz trzeba skręcić na autostradę A72 w kierunku Hof/Zwickau. Za Hof trzeba wjechać na autostradę A9 w kierunku Monachium. Po dłuższej jeździe dotrzemy w końcu do stolicy Bawarii, ale zanim wjedziemy do miasta, na węźle 68-Kreuz Neufahrn musimy zjechać na autostradę A92 w kierunku Stuttgartu. Następnie jeszcze w obrębie Monachium wjeżdżamy na autostradę A99 także w kierunku Stuttgartu. Na węźle 4-Dreieck München-Süd-West trzeba skręcić na autostradę A96 w kierunku Lindau. Po kilkudziesięciu kilometrach należy zjechać z autostrady na węźle Bad Wörishofen w kierunku Bad Wörishofen/Türkheim/Ettringen. Następnie skręcić w Mindelheimer Str., która przemieni się po chwili w Im Hartfeld (droga będzie szła równolegle do autostrady), a potem na rondzie w MN23.

Do Skyline można też dojechać Flixbusem, który zatrzymuje się na przystanku Bad Wörishofen zlokalizowanym tuż przed wejściem głównym parku. Natomiast najbliższa stacja kolejowa to Rammingen, która oddalona jest o około 800 m.

Skyline Park
Skyline-Park-Str. 1
D - 86871 Rammingen