Movie Park Bottrop

rodzinne atrakcje movie park Bottrop

Prawdziwa gratka nie tylko dla kinomaniaków. Spektakularne pokazy, ulubieni bohaterowie filmowi i rozmach typowy dla Hollywood.

W Movie Park dla gości przygotowano 40 atrakcji, które ściśle powiązane są ze światem kina. Zobaczyć tu można najpopularniejsze produkcje, także bajki, w doskonałej jakości i z dodatkiem najnowocześniejszych efektów. Działa tu nawet prawdziwe studio filmowe. Cała rodzina znajdzie coś dla siebie – od łagodnych huśtawek po pędzące z zawrotną szybkością roller coastery.

Movie Park wczasy z dzieckiem opinie

Movie Park - atrakcje

Patronami większości atrakcji w Movie Parku są postaci znane z filmów. Dzieci mogą nauczyć się jeździć samochodzikami w miasteczku ruchu drogowego Wojowniczych Żółwi Ninja, odwiedzić kryjówkę Van Helsinga i razem z nim zapolować na wampiry, albo wziąć udział w bitwie morskiej wspólnie ze Sponge Bobem. Swój roller coaster ma tu Jimmy Neutron, a wsiadając na Avatar Air Glider wyruszymy w podróż niemal tak ekscytującą jak bohaterowie kinowego hitu. Maluchom spodoba się strefa Nickland, w której można spotkać postaci znane z kanału dziecięcego Nickelodeon, m.in. Cosmo i Wandę. Ciekawostką jest też projekcja odcinka Epoki Lodowcowej – No Time for Nuts w technice 4D.

Movie Park Niemcy opinie atrakcje

W Movie Parku nie brakuje też atrakcji dla odważnych, jak roller coaster MP Express, 60-metrowa wieża spadku The High Fall, zjazd na wielkim kole Crazy Surfer, ogromne wahadło Side-Kick czy obrotowa ława NYC Transformer. Wiele emocji dostarczają też wodne atrakcje – kolejka Dora’s Big River Adventure, spływ rzeką przez jaskinię Mystery River i wycieczka w głąb wulkanu Bermuda Triangle. Jest tu też diabelski młyn przy molo Santa Monica.

rodzinne atrakcje Niemcy

Jak przystało na prawdziwie filmowy park rozrywki, można tu także obejrzeć niezwykle pokazy kaskaderów i parady. Jest też plan zdjęciowy Hollywood i interaktywne muzeum przybliżające historię kina.

weekend z dzieckiem Niemcy opinie

Godziny otwarcia Movie Park Bottrop

Park jest czynny od kwietnia do listopada.
W kwietniu, maju i czerwcu w dni powszednie od 10.00 do 17.00, a w weekendy od 10.00 do 18.00.
W pierwszej połowie lipca codziennie od 10.00 do 18.00, a od drugiej połowy lipca do końca sierpnia od 10.00 do 20.00.
We wrześniu park otwarty jest tylko w weekendy – w piątki od 10.00 do 17.00, a w sobotę i niedzielę od 10.00 do 18.00.
W październiku park jest otwarty w dni powszednie od 10.00 do 17.00 lub 18.00, a w weekendy od 10.00 do 22.00.
W pierwszym tygodniu listopada park czynny jest od 10.00 do 22.00.

Movie Park Niemcy ceny biletów opinie

Ceny biletów Movie Park Bottrop
                                                   
                                                   online                                 w kasie

Dzieci poniżej 4 lat                                 wstęp wolny
Dzieci od 4 do 11 lat           26,90 euro                           30-32 euro
Od 12 lat                               26,90 euro                           39-41 euro
Seniorzy (65+)                      26,90 euro                           30-32 euro
Seniorzy (65+)
w każdą niedzielę                                                          19,5-22,5 euro

Niemcy rodzinne parki rozrywki opinie gdzie z dzieckiem na weekend

Nocleg

Żeby skorzystać z wszystkich atrakcji parku, czasem potrzeba więcej niż jeden dzień. Movie Park wspólnie z oficjalnym operatorem Movie Park Holidays przygotował dla swoich gości specjalną ofertę obejmującą zabawę w parku oraz nocleg. Ceny za jedną noc w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym oraz bilet do Movie Park na 2 dni zaczynają się od 51 euro za osobę (wliczone śniadanie). Natomiast nocleg na kempingu Tillessensee w namiocie safari lub domku holenderskim dla 3-osobowej rodziny (z dzieckiem do 12 lat) to koszt około 114 euro za noc. W cenę wliczony jest również 2-dniowy wstęp do parku.

Dojazd

Movie Park leży w Zagłębiu Ruhry, niedaleko miasta Essen, około 1000 km od Warszawy. Jadąc samochodem, najłatwiej dotrzeć tutaj z Polski autostradą A2, której kontynuację stanowi niemiecka autostrada A12. Dojeżdżając do Berlina trzeba zmienić drogę na autostradę A10, tzw. Berliner Ring, w kierunku Hamburg/Hanower. Droga płynnie przejdzie w autostradę A2 w tym samym kierunku. Pokonamy nią większą cześć trasy, mijając Hanower i miejscowość Ellinghorst, za którą na węźle 3-Dreieck Bottrop trzeba zjechać na autostradę A31 w kierunku Emden/Dorsten. Na zjeździe 40-Kirchhellen zjeżdżamy w kierunku Kirchhellen, a następnie w ciągu kilku minut, poprzez Feldhausener Strasse, Warner-Allee i Im Mandel docieramy do celu. Na miejscu jest parking na około 6000 samochodów, płatny 6 euro.

Do Movie Park można też dojechać koleją. Z Essen kursuje linia RE14 w kierunku Borken. Z Dortmundu linia RB43 w kierunku Dorsten, a z Oberhausen linia RB44 także do Dorsten. Trzeba wysiąść na przystanku Feldhausen znajdującym się około 400 m od parku. Poza tym można dojechać z dworca głównego w Essen autobusem nr SB16.

Sprawdź: 20 najlepszych parków rozrywki

Movie Park Germany
Warner Allee 1,
46244 Bottrop-Kirchhellen