Trakt Królewski – gra miejska w Gnieźnie

Rodzinne atrakcje dla dzieci to nie tylko sale zabaw i interaktywne muzea. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców – różne miejscowości coraz częściej stawiają na gry plenerowe, które nie tylko pozwalają spędzić czas z dzieckiem, ale i jeszcze bardziej poznać swoje miasto. Tym sposobem nową atrakcją dla rodzin z dziećmi jest Trakt Królewski w Gnieźnie.

co robić z dzieckiem w gnieznie rodzinne atrakcje opinie

Trakt Królewski – atrakcje

Utworzony w listopadzie 2018 roku szlak w Gnieźnie jest wspaniałą atrakcją i powstał w ramach projektu, którym zajmuje się Wielkopolska Organizacja Turystyczna. To nie tylko świetny sposób na rodzinny dzień poza domem, ale i możliwość przybliżenia dzieciom historii Gniezna, które było pierwszą stolicą Polski w nieco inny sposób. Dodatkowo możemy w ten sposób poznać zabytki miasta, które do tej pory niestety nie były zbyt często odwiedzane – mowa między innymi o kościele Św. Jana Chrzciciela czy dawnych koszarach Pruskich.

Sprawdź koniecznie:
Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce

Poza funkcją edukacyjną Trakt Królewski w Gnieźnie to także wspaniała, rodzinna zabawa. Na szlak składają się posągi królów i królików, postacie z piastowskich legend, tablice informacyjne, interaktywne infokioski i makiety edukacyjne. Aby wziąć udział w tej miejskiej grze możemy skorzystać ze specjalnie utworzonego w tym celu przewodnika (dostępny on jest w informacji turystycznej Gniezna), bądź ściągnąć na swój telefon aplikację mobilną o nazwie „Królika Goń” (dostępna zarówno na telefony wykorzystujące system Android i iOS).

atrakcje dla dzieci Gniezno co robić z dzieckiem atrakcje gniezno opinie

Czy uda nam się odnaleźć wszystkie posągi i odkryć historię miasta, o której nie mieliśmy pojęcia? To już zależy od naszej determinacji. Bez wątpienia jednak Trakt Królewski w Gnieźnie jest świetną propozycją na udany, rodzinny weekend – wszak dzieci uwielbiają różnego rodzaju zagadki i poszukiwania. Ten szlak jest idealnym dowodem na to, że aby świetnie spędzić czas z rodziną – nie musimy wydawać pieniędzy.

co robić z dzieckiem w gnieznie atrakcje opinie

 

1 comment

Leave Comment