Serengeti Park Hodenhagen

Serengeti Park atrakcje dla dzieci

Kawałek Afryki w samym środku Niemiec. W Serengeti Park można przeżyć wspaniałą przygodę i poczuć się jak na prawdziwym safari.

Serengeti to wyjątkowe połączenie zoo i parku rozrywki. Niezwykłe jest to, że z dzikimi zwierzętami faktycznie można stanąć tu oko w oko. A jest ich łącznie w całym parku około 1500. Pochodzą z różnych krajów. Są to zarówno potężne słonie i nosorożce, groźne tygrysy i lwy, jak i łagodne antylopy czy przyjazne żyrafy.

Sprawdź również: Niemcy - gdzie z dzieckiem?

Hodenhagen zoo atrakcje dla dzieci

Na safari można wybrać się zarówno własnym samochodem, jak i specjalnym autobusem z przewodnikiem. Podczas godzinnej podróży pokonuje się 10-kilometrów, a na każdym kroku towarzyszą nam dzikie zwierzęta żyjące tu niczym na wolności. Można zobaczyć ryczącego lwa albo próbującą włożyć głowę przez szybę samochodu ciekawską żyrafę. Pewien odcinek można nawet przebyć na pieszo, ścieżką oddzieloną od świata zwierząt wodą i barierkami.

Serengeti park dzikich zwierząt niemcy opinie

Jungle Safari to 15-hektarowa wyspa, na której mieszka ponad 200 małp – mandryle, makaki, szympansy, kapucynki i wiele innych.. To najbardziej różnorodne skupisko tych zwierząt w Niemczech. Są tu także lemury. I co najważniejsze, nie ma żadnych klatek. W 5 specjalnie wyznaczonych enklawach można także spotkać te sympatyczne zwierzaki twarzą w twarz. Tu również można wybrać się na off-roadową przejażdżkę jeepem.

zoo safari Serengeti niemcy opinie atrakcje

Kolejną strefą w parku jest Adventure Safari. Działa tu 40 różnego rodzaju atrakcji nawiązujących do świata dzikich zwierząt. Można popływać łódkami po jeziorze Wiktorii albo wybrać się na szaloną przejażdżkę szybką motorówką Black Mamba River. Poza tym jest tu kilka placów zabaw, trampoliny, park linowy i kilka ciekawych gier.

rodzinne atrakcje Niemcy Hanower

Godziny otwarcia Serengeti Park Hodenhagen

Park jest otwarty od kwietnia do listopada. Ostatnie wejście możliwe na godzinę przed zamknięciem.

Godziny otwarcia są zmienne i różnią się nawet w zależności od tygodnia. Generalnie poza sezonem letnim (kwietniu, maju, wrześniu i październiku) Serengeti jest otwarte w dni powszednie od 10.00 do 17.00, a w weekendy od 10.00 do 18.00. W czerwcu w dni powszednie od 10.00 do 18.00, a w weekendy od 9.30 do 18.30, natomiast w lipcu i sierpniu od 9.30 do 18.30 przez cały tydzień.

Ceny biletów Serengeti Park Hodenhagen

Dzieci do lat 3 – wstęp wolny

Dzieci w wieku od 3 do 12 lat – 25,5 euro

Dorośli – 32,5 euro

Niepełnosprawni i ich opiekunowie – 16 euro

Przejazd Serengeti Busem – 5,5 euro

Noclegi

W skład Serengeti Parku wchodzi także Resort oferujący noclegi niezwykle blisko natury i dzikich zwierząt. Można zdecydować się na w pełni wyposażone Domki Safari (domek 3-osobowy od 35 euro za osobę za noc), iście afrykańskie Domki Masai-Mara, z których tarasu widać bezpośrednio zwierzęta za jeziorem (domek 3-osobowy od 42 euro za osobę za noc), Domki-Namioty znajdujące się w środku Jungle Safari (3-osobowy od 43 euro za osobę za noc), kampera, którego można zaparkować na środku parku, pośród zwierząt (79 euro za osobę) oraz przytulne Domki Adventure, zlokalizowane na terenie Adventure Safari (3-osobowy od 35 euro za osobę za noc). Działa tu także kemping, na którym można postawić własnego kampera (od 19 euro za dzień).

Poza parkowymi kamperami i Domkami Adventure wszędzie można zabrać ze sobą psa (opłata 9,50 za dzień). W cenę noclegu wliczony jest bufet śniadaniowy (nie dotyczy kempingu). Goście muszą zapłacić za bilet wstępu do parku za pierwsze 2 dni pobytu, od 3 dnia przysługuje im darmowy wstęp.

Niemcy Serengeti Park noclegi hotele Hodenhagen

Dojazd - Serengeti Park - Zoo Safari

Serengeti Park położony jest w Dolnej Saksonii, pomiędzy Hamburgiem, Hanowerem i Bremą (około godziny jazdy samochodem od każdego z tych miast). Hodenhagen jest oddalone od Warszawy o około 850 km. Najłatwiej dotrzeć tam polską autostradą A2, która po niemieckiej stronie zmienia się w autostradę A12. Po dotarciu w okolice Berlina należy wjechać na zewnętrzną autostradę A10, tzw. Berliner Ring w kierunku Hamburg/Hanower/Magdeburg, a po ominięciu miasta, za Poczdamem, skręcić na autostradę A2. Tą drogą dotrzemy aż w okolice Hanoweru, gdzie na węźle 48-Kreuz Hanower-Ost trzeba wjechać na autostradę A7 w kierunku Hamburga. Z autostrady zjeżdżamy na węźle Westenholz, skąd wystarczą już tylko 3 minuty jazdy drogą L191, by dotrzeć na ulicę prowadzącą do parku. Na miejscu jest bezpłatny parking.

>> Poznaj 20 najlepszych parków rozrywki <<

Serengeti Park
Am Safaripark 1
29693 Hodenhagen