Park rozrywki Plohn Lengenfeld

Niemcy rodzinne atrakcje

W niewielkiej miejscowości Lengenfeld w górach Vogtland na dzieci i ich rodziców czeka baśniowa kraina Plohn.

W parku znajduje się blisko 80 atrakcji zgrupowanych w kilku bardzo zróżnicowanych obszarach tematycznych. Można tu jeździć kolejkami, hustać się na karuzelach, spotkać postaci z bajek albo miłe i niemiłe zwierzaki. Mocną stroną Plohn jest także duża ilość zieleni i malownicze plenery.

Plohn Lengenfeld rodzinne atrakcje opinie

Wioska Plohnidorf to miejsce, w którym króluje nostalgia. Są tu karuzele z dawnych lat, familijna kolejka, teatrzyk kukiełkowy i trampoliny do skakania.

Na Dzikim Zachodzie można wziąć udział w rodeo, przejechać się ogromną drewnianą kolejką górską El Toro, ujeżdżać byka, spotkać kowbojów i Indian, spróbować swoich sił na strzelnicy i przy płukaniu złota.

Naturpark to park przyrodniczy, w którym znajduje się zagrodę danieli czy osiołków, a poza tym to doskonałe miejsce na spacery wśród zieleni.

atrakcje dla dzieci Niemcy parki rozrywki

Dinoland to kraina prehistorycznych gadów naturalnej wielkości. Można je podziwiać płynąc łódką, jadąc kolejką lub z dinozaurowej wieży wolnego spadku.

Marchenwald (Baśniowy Las) to królestwo baśni braci Grimm. Jaś i Małgosia, kot w butach czy królewna Śnieżka chętnie spotykają się tu z dziećmi. Można również odwiedzić Zamek Roszpunki, przejechać się bajkową karuzelą czy popływać łódką.

park rozrywki Niemcy opinie atrakcje

W Oldtimerparku odnajdą się wszyscy fani motoryzacji. Warto przejechać się  którymś ze starych samochodów, kolejką, samolotami lub na mechaniczny koniu.

Wioska Galów – przyjazne miejsce z drewnianą architekturą. Działa tu m.in. familijny roller coaster Drachenwilber oraz efektowny tor do raftingu Fluch des Teutates.

Kletterdorf – kraina pełna niezwykłych budowli. Zobaczyć tu można największy w Niemczech Dom na Drzewie, powspinać się na ściance i pozjeżdżać na wielkiej zjeżdżalni.

park rozrywki Plohn weekend z dziecmi

Godziny otwarcia Park rozrywki Plohn Lengenfeld

Park czynny jest od połowy kwietnia do listopada.
W sezonie wiosennym (do połowy czerwca) i jesiennym (wrzesień, październik) otwarty od 10.00 do 17.00.
W sezonie letnim (od połowy czerwca do początku września) otwarty od 10.00 do 18.00.

Ceny biletów Park rozrywki Plohn Lengenfeld

Dzieci do lat 4 – wstęp wolny
Goście w dniu urodzin – wstęp wolny
Dzieci w wieku 4-12 lat – 24 euro
Dorośli – 27 euro
Seniorzy (pow. 60 lat) – 24 euro
Bilet rodzinny (obowiązuje w każdy piątek poza okresem wakacji szkolnych i świętami) – 22,5 euro/osoba.
Bilet na próbę (ważny na 2 godziny przez zamknięciem parku) – 17,50 euro

Plohn atrakcje dla dzieci

Noclegi

W najbliższej okolicy można znaleźć dość interesującą ofertę noclegową. Najciekawszą opcją jest pobyt w Heuhotelu, w którym sypialnie usytuowane są… na sianie! Dzięki temu można spędzić tu noc ze śpiworem niczym na kempingu. 4-osobowy pokój, tzw. Heubox kosztuje tu 54 euro za noc. Blisko parku znajdują się także apartamenty tematyczne z oryginalnym wystrojem i malowidłami ściennymi oraz gościniec i pensjonat „Alte Brauerai” („Stary Browar”).

Plohn park rozrywki Niemcy noclegi

Dojazd

Plohn znajdujue się w Lengenfeld, niedaleko Plauen i Zwickau, w pobliżu granicy z Czechami. Odległóść od Warszawy to około 750 km. Można tu łatwo dojechać polskim i niemieckim odcinkiem autostrady A4, na węźle Kreuz-Chemnitz skręcić w autostradę A72 w kierunku miescowości Hof, a po dojechaniu do węzła Zwickau-West wybrać drogę S293 na Lengenfeld. Na następnym skrzyżowaniu wystarczy skręcić w Plohner Hauptstrasse i jesteśmy na miejscu. Przy parku działa bezpłatny parking na 2500 samochodów.

Do Lengenfeld można dojechać także koleją, a następnie przesiąść się na autobus V-66, który dojeżdża także do Zwickau. W okresie od maja do połowy października kursuje na tym odcinku także autobus V-200.

Sprawdź: 20 najlepszych parków rozrywki

Park rozrywki Plohn
Rodewischer Str. 21,
08485 Lengenfeld