Bayern Park Reisbach

Bayern Park atrakcje dla dzieci Bawaria

Park rozrywki, który w nazwie ma Bawarię. To wymarzone miejsce zarówno dla miłośników nowoczesnych urządzeń, jak i dla tych, którzy kochają przyrodę.

Na powierzchni 400000 m2 w Bayern Parku można korzystać z ponad 80 atrakcji przeznaczonych dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Dzięki niezwykle malowniczemu położeniu (w niewielkiej odległości znajduje się kilka znanych kurortów, między innymi Bad Griesbach i Bad Füssing) natura jest tu jednym z najważniejszych elementów. W parku jest mnóstwo zieleni i kwiatów, działa także zoo, pełne dużych i małych zwierząt.

Sprawdź: 20 najlepszych parków rozrywki

Jeżeli ktoś lubi adrenalinę, Bayern Park go nie zawiedzie. Prawdziwą gratką jest jazda roller coasterem Freischuetz, który ma długość 483 m i przyspiesza do 80 km/h w czasie 2,3 sekundy. Niemniej emocjonujący jest spływ torem wodnym Whitewater Ride w wielkiej kłodzie lub Whitewater Rafting na najdłuższym w Niemczech wodnym torze o długości 600 m. Można też bujać się na wielkim wahadle w kształcie żaby lub na ogromnej łodzi.

Bayern Park Reisbach wczasy z dzieckiem

Na maluchy także czeka tu cała masa atrakcji. Są łagodne kolejki – jedną z nich można objechać cały park, inna natomiast pozwala podróżować po bajkowej krainie krasnoludków. Jeździć można też na samochodzikach i minimotorach, elektrycznych osiołkach, konikach, świnkach czy żółwiach. Warto też wybrać się na spływ łódką po zamkowym ogrodzie lub rejs parowcem po jeziorze. Jest tu również karuzela-łabędź, obracające się muchomorki, wieża widokowa i place zabaw, w tym jeden wodny.

park rozrywki Bayern Park Niemcy opinie

Częścią parku jest też zoo, w którym na wybiegach zobaczyć można jelenie sika, rysie, owce kameruńskie, kozy, kucyki, małpy i wiele innych. Na torze przeszkód Olimp Zwierząt dzieci mogą zdobyć wiele interesujących informacji na temat zwierząt. Charakterystycznym elementem Bayern Parku są też przyciągające wzrok bogate kompozycje kwiatowe o dużej powierzchni.

Bawaria atrakcje dzieci

Poza tym w Bayern Parku można zjeżdżać na zjeżdżalniach i torze bobslejowym, skakać na trampolinach, wspinać się na ścianki i grać w różne gry w krytej hali, w której działa też małpi gaj i plac zabaw. Organizowane są też przedstawienia i imprezy okolicznościowe. Podziwiać można również skansen-bawarską farmę i zabytkowy bawarski dom.

Bayern Park Reisbach opinie atrakcje

Godziny otwarcia Bayern Park Reisbach

Park otwarty jest od kwietnia do połowy października.
W kwietniu i październiku w godzinach 9.00-17.00.
W lipcu i sierpniu w godzinach 9.00-18.00.
W maju w weekendy w godzinach 9.00-18.00, w dni powszednie w godzinach 10.00-17.00.
W czerwcu i wrześniu przez większość czasu w godzinach 9.00-18.00, w wybrane dni w innych godzinach.

Ceny biletów Bayern Park Reisbach

Dzieci poniżej 100 cm wzrostu – wstęp wolny
Dzieci pomiędzy 100 a 140 cm wzrostu – 17 euro
Dorośli – 19,50 euro
Niepełnosprawni – 15,5 euro
Seniorzy powyżej 60. roku życia – 15,5 euro
Kobiety w ciąży – 15,5 euro

Riesbach Niemcy noclegi rodzinne hotele

Noclegi

Najłatwiej znaleźć nocleg w jednym z położonych niedaleko partnerskich obiektów parku. W samym Reisbach skorzystać można np. z usług hotelu Shlappinger Hof. Ceny oscylują tu w granicach 94 euro za noc za pokój 3-osobowy (ze śniadaniem). Natomiast w Hotelu Baumgartner w pobliskim Marklkofen przewidziano specjalne pakiety. 1 noc w pokoju 3-osobowym ze śniadaniem dla 2 dorosłych z dzieckiem oraz 2-dniowy wstęp do parku to koszt 185 euro.

Dojazd

Bayern Park jest położony w Dolnej Bawarii, około 1000 km od Warszawy. Do dojazdu samochodem można wykorzystać popularna autostradę A4. Po przekroczeniu granicy niemieckim odcinkiem dojedziemy aż do Chemnitz, gdzie trzeba skręcić na autostradę A72 Przed Hof, na wysokości Trogen zmieniamy drogę na autostradę A93 w kierunku Regensburga. Po minięciu miasta i dojechaniu do węzła 47-Dreieck-Saalhaupt skręcamy w drogę B15n w kierunku Landshut. Po przejechaniu około 30 km skręcamy w prawo w drogę LA9, potem znów w prawo, w lewo i wjeżdżamy na drogę B15, by po chwili znów skręcić w lewo na drogę LA10. Po kilkunastu kilometrach wjeżdżamy na autostradę A92 w kierunku Dingolfing. Za miejscowością skręcamy w drogę DGF15, następnie w St2327, którą dojedziemy niemal do samego parku. Na miejscu czeka darmowy parking i możliwość darmowego pobytu z kamperem.

Od lipca do września w środy i soboty można dojechać do Dingolfing koleją z Monachium, a stamtąd darmowym autobusem do parku.

Bayern-Park Freizeitparadies GmbH
Fellbach 1
94419 Reisbach