Ścieżka w koronach drzew – Poznań Dolina Szklarki -Antoninek 

sciezka w koronach drzew poznan wielkopolskie atrakcje dla dzieci 4
Spacer wśród koron drzew bywa raczej kojarzony z bajkami… jednak tego typu atrakcje są już powszechnie dostępne nie tylko w krajach takich jak Czechy lub Słowacja, lecz również w Polsce. Po pierwszym tego typu obiekcie powstałym na południu naszego kraju dziś będziemy mogli także skorzystać z niego w stolicy Wielkopolski — Poznaniu! Powstała na terenie leśnictwa Antoninek, w dolinie rzeki Szklarki ścieżka na pewno zachwyci was i wasze dzieci! Sprawdźmy więc, co czeka na odwiedzających tą unikalną w skali województwa atrakcję!

Ścieżka w koronach drzew Poznań

Powstała we wspomnianej już poznańskiej dolinie ścieżka w koronie drzew może pochwalić się naprawdę imponującymi liczbami. Aż 250 metrów długości i 13 metrów wysokości w jej najwyższym punkcie muszą robić wrażenie! Gdy dodamy do tego część wypoczynkowo-widokową, umożliwiającą nam zobaczenie pobliskiej przyrody z nieznanej wcześniej perspektywy. sciezka w koronach drzew poznan wielkopolskie atrakcje dla dzieci 1 Cała trasa poprowadzona została w koronach drzew i stanowi ciekawą alternatywę dla ścieżki obecnej na terenach bagiennych leśnictwa. Jeżeli czujecie więc, że potrzebujecie kontaktu z przyrodą — koniecznie musicie odwiedzić to miejsce! Ścieżka w koronach drzew poznańskiej Doliny Szklarki na terenie leśnictwa Antoninek jest już dostępna do odwiedzenia. Należy jednak pamiętać o tym, że wraz z obecną w Polsce sytuacją na tle epidemiologicznej, wszystkich turystów odwiedzających to miejsce, obowiązuje pewne obostrzenia. Zgodnie z zaleceniami Zakładu Lasów Poznańskich, wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 roku. Właśnie dlatego, należy zastosować się do zasad panujących na miejscu:
  • obowiązuje tu ruch jednokierunkowy, którego początek znajduje się przy wejściu od strony ul. Czekalskie,
  • obowiązuje zakaz korzystania z wiaty i małej infrastruktury leśnej (ławek, stołów, śmietników lub stojaków na rowery),
  • celem zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, konieczne jest zachowanie podstawowych środków ostrożności, takich jak utrzymanie między sobą odległości przynajmniej dwóch metrów.
sciezka w koronach drzew poznan wielkopolskie atrakcje dla dzieci 3

Koniecznie sprawdźcie również: 

Poznań z dzieckiem? TAK! Sprawdź najlepsze atrakcje!

Cennik Ścieżki w koronach drzew Poznań

Wstęp na poznańskie ścieżki w koronach drzew jest całkowicie bezpłatny. sciezka w koronach drzew poznan wielkopolskie atrakcje dla dzieci 2

Dojazd do Ścieżki w koronach drzew Poznań

Ścieżki w koronach drzew znajdują się na terenie leśnictwa Antoninek, w dolinie Szklarki — niewielkiego strumienia płynącego w okolicy. Najlepszy pomysłem będzie kierowanie się w okolice jeziora Maltańskiego — dojazd możliwy jest z dwóch stron od ulicy Mogileńskiej i od strony poznańskiego ZOO. Najlepszym pomysłem będzie dotarcie na miejsce przy pomocy samochodu. Ku komfortowi zmotoryzowanych odwiedzających, mogą oni pozostawić pojazd przy jednym z dostępnych parkingów — pierwszy z nich położony jest przy nowym ZOO (należy jednak pamiętać, że jest on płatny). Opcjonalnie, istnieje możliwość zaparkowania w okolicach ulic Mogileńskiej, Czekalskie lub Pobiedziska.  

1 comment

Leave Comment