Schladming-Dachstein Austria – narty z dzieckiem

Schladming Dachstein Austria rodzinne anrty

Duża ilość zróżnicowanych tras narciarskich, doskonała oferta hotelowa i mnóstwo atrakcji dla dzieci – tak wygląda zima w austriackim regionie Schladming – Dachstein.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Alpy to narciarski raj. A ich austriacka część położona w Styrii znana jest amatorom białego szaleństwa od dawna. Szczególnie wyróżnia się tu region Schladming-Dachstein. Działa tu w sumie aż 7 ośrodków narciarskich oferujących trasy narciarskie i snowboardowe o każdym poziomie trudności. Zatem znajdą tu coś dla siebie zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze.

narty z dzieckiem Austria

W całym rejonie Schladming-Dachstein jest aż 230 km świetnie przygotowanych tras. Co ciekawe, jeśli kupimy skipass na więcej niż 1 dzień, otrzymujemy możliwość korzystania z aż z 800 km tras w całym zrzeszeniu regionów narciarskich Ski Amade. Najbardziej znaną miejscowością jest tu Schladming, w którym jest wiele hoteli i pensjonatów, a także liczne restauracje i bary. Ośrodek Czterech Szczytów (4-Berge Skischaukel) łączy stoki zjazdowe na Planai, Hauser Kaibling, Hochwürzen i Reiteralm. W regionie można też korzystać z ośrodków Galsterbergalm, Fageralm i Stoderzinken, a także całorocznego ośrodka na lodowcu Dachstein.

SprawdźAustria gdzie najlepiej na narty z dzieckiem? [opinie]

narty z dziećmi Austria Schladming dachstein

Na terenie wszystkich ośrodków działa niezliczona ilość tras, wyciągów i kolejek, najbardziej atrakcyjną jest chyba jednak Panorama Gondola wywożąca turystów na szczyt Dachstein. Zbudowana jest w całości ze szkła dla lepszego widoku, posiada balkon i może jednorazowo zabrać około 50 osób. Naturalnie w Schladming-Dachstein działa wiele szkółek narciarskich, wyciągów taśmowych dla dzieci, przedszkoli narciarskich i tras przygotowanych specjalnie z myślą o maluchach. Najłagodniejsze są stoki Fageralm, a najostrzejsze na Planai, gdzie rozgrywane są zawody pucharu świata w narciarstwie alpejskim. Są one bardzo efektowne, gdyż trasa jest trudna i szybka, a zjazdy odbywają się po zapadnięciu zmroku, przy sztucznym świetle. Na zboczach góry Riesneralm działa najdłuższa ośla łączka w Austrii (176 m), a na Galsterberg Galijska Wioska Narciarska, w której można zjeżdżać pośród bajkowych dekoracji i postaci. Przy Planai funkcjonuje Superpark, w którym można bawić się, wjeżdżając na różnego rodzaju przeszkody, rury, półki, wyskocznie. Jest tam oczywiście też strefa dla początkujących. Niedaleko działa huśtawka w chmurach i można porozmawiać z gadającym wężem. Zimowe place zabaw i parki śnieżne działają tu praktycznie wszędzie – w Stoderzinken, w Ramsau czy na Reiteralm.

most wiszący Dachstein Austria atrakcje dla dzieci

W Schladming-Dachstein możemy liczyć także na wiele atrakcji poza nartami, dzięki którym nasz wyjazd będzie dla dzieci wspaniałym przeżyciem. Można z nich skorzystać np. w okolicy górnej stacji kolejki Panorama Gondola. Jest tu najwyższy w Austrii most wiszący (na wysokości 400 m) i znajdująca się tuż obok niezwykła platforma widokowa „schody do nikąd”. Z Obu można podziwiać wspaniałe widoki, podobnie jak z wychodzącej poza szczyt góry platformy SkyWalk, na której ma się wrażenie, jakby spacerowało się w chmurach. W lodowcu utworzono też Lodowy Pałac, w którym można podziwiać lodowe meble i różnego rodzaju sprzęty wykonane z największą starannością. Co warte podkreślenia, wstęp na most wiszący do lodowego Pałacu jest w sezonie zimowym bezpłatny.

schody do nikąd Austria Schladming

Czytaj również: Pierwszy raz na nartach z dziećmi w Alpach [relacja]