Gdzie na narty z dziećmi w Austrii?

Austria narty rodzinne atrakcje

Dzięki potężnym i malowniczym Alpom Austria posiada wiele świetnie przygotowanych tras narciarskich, także tych odpowiednich dla rodzin z dziećmi.

Ponad połowę powierzchni Austrii zajmują Alpy – najwyższe góry w Europie. Szczyty wysokością dochodzące niemal do 4000 m n.p.m., jeziora z krystalicznie czystą wodą, rozległe lasy i parki krajobrazowe – to wszystko tworzy niesamowity pejzaż, od którego nie można oderwać wzroku. Prawie w całym kraju panują świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. Ośrodków narciarskich na najwyższym poziomie (dosłownie i w przenośni) jest tu mnóstwo, a do tego sporo atrakcji, które uczynią rodzinny wyjazd na narty niezapomnianym. Oprócz różnorodnych tras zjazdowych i biegowych, w austriackich Alpach działa też mnóstwo kolejek linowych z wspaniałym widokiem, aquaparki i termy, obiekty sportowe, parki rozrywki, muzea i wiele więcej. Do tego dochodzi jeszcze sielska atmosfera alpejskich kurortów z ciekawym folklorem, kuchnią i architekturą oraz doskonale przygotowana infrastruktura turystyczna.

Solden Alpy atrakcje opinie

Gdzie najlepiej na narty z dziećmi?

Najbardziej popularnym regionem narciarskim w Austrii jest Tyrol. A jego stolica to Innsbruck. Można zwiedzić tu kilka ciekawych zabytków na pięknej starówce, wjechać kolejką linową Nordkettenbahn na teren narciarski położony ponad 2000 m n.p.m., pojeździć na desce w snowparku, a także zobaczyć skocznię Bergisel, na której co roku odbywa się Turniej Czterech Skoczni. Warto dodać, że w Innsbrucku dwukrotnie organizowano zimowe igrzyska olimpijskie, co tylko potwierdza rewelacyjne warunki do uprawiania sportów zimowych. Zresztą w całym Tyrolu ośrodków narciarskich jest ponad 80, udostępniają one łącznie ponad 3000 km tras. Poza Innsbruckiem do najbardziej popularnych miejsc dla narciarzy należą lodowce – Sölden, Kaunertal, Pitztal i Stubai, gdzie sezon trwa aż do końca maja, natomiast na lodowcu Hintertux nigdy się nie kończy. Na Pitztal działa kolejka gondolowa Gletscher Express, która wjeżdża na wysokość 3440 m n.p.m., a przy górnej stacji znajduje się najwyżej położona kawiarnia w Austrii – Cafe 3440. Na lodowcu Stubai natomiast znajduje się platforma widokowa Top of Tyrol, z której widać ponad 100 trzytysięczników. Łagodne trasy odpowiednie dla dzieci znajdują się m.in. w rejonie Imst, Kuffstein czy Reutte. W Tyrolu jest też wiele torów saneczkowych. Ciekawe pozanarciarskie atrakcje czekają także w Wattens, gdzie znajduje się jedyna w swoim rodzaju wystawa Świat Kryształków Svarovskiego. Warte uwagi jest również Alpinarium w Galtür, które jest jednocześnie częścią zapory lawinowej. Natomiast zrelaksować się najlepiej w termach Aqua Dome w Längenfeld.

Niektóre ośrodki w Tyrolu zapewniają darmowe przejazdy dla dzieci – dowiedz się więcej na ten temat:

Narty z dzieckiem w Tyrolu

Dobre warunki narciarskie oferuje także rejon Schladming, w którym mamy do wyboru 230 km tras i 7 ośrodków narciarskich, w tym całoroczny ośrodek na lodowcu Dachstein. Rodziny docenią łagodne stoki Fageralm, oślą łączkę w Riesneralm czy Galijską Wioskę Narciarską z bajkowymi dekoracjami na Galsterberg. Spośród licznych kolejek i wyciągów wyróżnia się przeszklona Panorama Gondola, która wjeżdża na szczyt Dachstein i gwarantuje niezapomniane widoki. Obok znajduje się platforma widokowa SkyWalk wychodząca poza górską ścianę, a także „schody do nikąd”.

narty z dzieckiem Austria

Jeszcze jedną propozycją dla rodzin z dziećmi jest Obertauern leżące w paśmie Radstädter Tauern w Alpach Centralnych. Łącznie funkcjonuje tu ponad 100 km tras narciarskich oraz 26 wyciągów narciarskich. Ponad 60% tutejszych tras nadaje się dla początkujących. Dużą zaletą miejscowości jest to, że szlaki narciarskie przechodzą dookoła niej, krzyżując się i łącząc w wielu miejscach. Wiele hoteli i pensjonatów położonych jest bezpośrednio przy trasach. Dzieci chętnie odwiedzą Rodzinny Ski Park Misia Bibo, gdzie czekają na nie specjalnie przygotowano trasy.

Austria narty z dziećmi opinie atrakcje

3 comments

Leave Comment