Sabat Krajno – Park Rozrywki i Miniatur

sabat krajno park rozrywki i miniatur opinie atrakcje dla dzieci
Dzieciom chcemy dać to, co najlepsze, ale perspektywa dnia spędzonego w drodze między jednym, drugim a trzecim miejscem oferującym różne atrakcje – bo tu plac zabaw, tam wielkie rollercoastery, a jeszcze gdzieś indziej małpie gaje – nie nastraja cię najlepiej? Na szczęście istnieją parki rozrywki, które potrafią pomieścić w sobie najlepsze atrakcje dla dzieci. Przykładem jest Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, w którym czekają na nas nie tylko park linowy, aleja miniatur i lunapark, ale nawet… zimowy ośrodek narciarski. 

Sabat Krajno – na narty z dzieckiem

Ośrodek Narciarski Sabat

Ośrodek Narciarski „Sabat” znajdziemy u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich – Łysicy (612 m n.p.m.). Do wyboru mamy tutaj dwie trasy o długości 800 m i 850 m. Biegną one wzdłuż łagodnych stoków, ale posiadają też ostrzejsze nachylenia, które zapewnią stały przypływ adrenaliny. Obsługują je dwa wyciągi talerzykowe, chętnie odwiedzane zarówno przez rodziny z dziećmi, jak i młodzież. Z górnej stacji rozpościera się piękny widok na puszczę jodłową Łysicy, Dolinę Wilkowską i pasmo Łysogór.

Osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki na nartach czy desce snowboardowej, mogą skorzystać z „oślej łączki”. Ta część ma powierzchnię aż 3500 m2 i znajduje się na niej najłatwiejszy stok, na którego szczyt prowadzi wyciąg taśmowy.

Na terenie ośrodka mamy możliwość odpłatnego wypożyczenia sprzętu i stroju narciarskiego, więc nie musimy się denerwować, kiedy przypadkowo zapomnimy zabrać swojego z drugiego końca Polski. Od 2004 roku istnieje tam również Szkoła Narciarska Sky Ski Sędek, w której zarówno dzieci, jak i dorośli mogą nauczyć się jazdy na desce i nartach.

Oryginalną atrakcją są również nocne jazdy odbywające się w każdą zimową sobotę. Każda z nich ma inny motyw przewodni. Koszt uczestnictwa w nocnej jeździe to 40 zł – karnet obejmuje godziny między 20:00 a 00:00.

gdzie z dzieckiem stok narciarski atrakcje dla dzieci sabat krajno opinie

Atrakcje dla dzieci – Sabat Krajno

Aleja Miniatur

W Alei Miniatur „Cudowny Świat” czeka na nas mnóstwo modeli najpiękniejszych budowli świata, w większości wykonanych w skali 1:25. W centrum tego miejsca znajdują się Bazylika i Plac św. Piotra wykonane jako jedyne na świecie w skali 1:13. Znajdziemy tu też jedyne w Europie modele zniszczonych wież World Trade Center, które razem z iglicą mierzą ponad 21 metrów (prawie tyle co 6-piętrowy budynek). Stoją tu też inne ikoniczne dla obu Ameryk budowle – Statua Wolności, Biały Dom, słynna góra Rushmore z podobiznami czterech amerykańskich prezydentów czy Pomnik Chrystusa Odkupiciela z Rio de Janeiro i Piramida Słońca z Meksyku.

Poznaj też: Ranking najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce >>

sabat krajno park rozrywki i miniatur opinie atrakcje dla dzieci

W Alei Miniatur nie mogło też zabraknąć popularnych europejskich budowli – londyńskiego Big Bena, francuskiej Wieży Eiffla lub Katedry Notre Dame, ateńskiego Akropolu, włoskiej Etny czy chronionej przez Sfinksa w Egipcie Piramidy Cheopsa, ale też tych bardziej odległych cudów świata – indyjskiego Tadź Mahalu czy fragmentu Muru Chińskiego. A to i tak nie wszystko, co czeka na nas w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.

Każda z budowli jest dokładnie opisana, ale jeśli nie wystarczą nam podane informacje, będziemy mogli również skorzystać z pomocy przewodnika, który oprowadzi nas po alei i opowie o poszczególnych modelach. Co ciekawe, istnieje możliwość zwiedzania tego miejsca w nocy, kiedy jest przepięknie oświetlone.

Lunapark

Sabat Krajno to prawdziwa kraina zabaw dla dzieci! Na terenie tutejszego lunaparku znajdziemy eurobungee, na którym wzniesiemy się do 6 metrów nad ziemię, kolorowe dmuchańce o łącznej powierzchni 1000 m2 , szybki rollercoaster robiący pętle po torze o długości 225 metrów, dmuchane łódeczki, autodrom (elektryczne samochodziki) i karuzelę gondolową Rocking Tug, na której dzieci będą mogły doświadczyć lądowej wersji morskich sztormów. Latem dzieci mogą pojeździć na specjalnych skuterkach lub sprawdzić swoje możliwości w chodzeniu po wodzie dzięki dmuchanej bańce, czyli zorbingowi

sabat krajno opinie atrakcje lunapark zorbing

Wszystkim fanom kosmosu i zabaw na świeżym powietrzu na pewno spodoba się stacja kosmiczna – pełen rakiet, tuneli i samolotów plac zabaw. W Lunaparku czeka też na dzieci zadaszona bawialnia, czyli całe mnóstwo zjeżdżalni, kolorowych kulek czy tuneli – a to wszystko na przestrzeni 45 m2! Z Lunaparku będą mogły korzystać zarówno dzieci małe (z rodzicami), jak i te starsze.

rodzinne atrakcje dla dzieci sabat krajno opinie

Park linowy

Park linowy znajdujący się w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno jest jednym z największych w Polsce parkiem linowym zbudowanym w całości na drewnianych palach! Zanim rozpoczniemy zabawę na jednym z trzech torów (tor łatwy – wysokość do 4 m, tor średnio-zaawansowany – wysokość do 6,5 m i tor trudny – wysokość do 9 m) musimy przejść specjalny kurs pod okiem instruktora, dzięki czemu dowiemy się, jak poprawnie korzystać z atrakcji. Dla dzieci i osób, które pierwszy raz odwiedzają park linowy, przygotowano dodatkową trasę dla dzieci, która jest w pełni zabezpieczona odpowiednimi siatkami. W powietrzu czekają na nas wielkie siatki, wiszące platformy, drabiny, tyrolki, a nawet… podniebne przejazdy w wiadrach czy na deskorolce.

gdzie z dzieckiem park linowy atrakcje dla dzieci sabat krajno opinie

Kino 6D

Któż z nas nie lubi pozytywnej dawki emocji i dreszczyku strachu? Zarówno dzieciom, jak i dorosłym niezłej porcji adrenaliny dostarczy kino 6D, w którym poza standardowym dźwiękiem stereo i obrazem 3D doświadczymy wszystkiego na własnej skórze. Do wyboru mamy aż piętnaście filmów: „Fabryka czekolady”, „Outpost”, „Amazon”, „Rats Race”, „Cyberlab”, „Alien Safari”, „Western Coaster”, „Haunted Forest”, „Portal”, „Xenopod” i „Subzero”.

sabat krajno ceny rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

Park Rozrywki i Miniatur – cennik i godziny otwarcia

Sezon letni

Aleja miniatur:

Bilet normalny: 25 zł

Bilet ulgowy: 18 zł

Dzieci to lat 4: 1 grosz

Bilet urodzinowy: 1 zł (do 6 dni od daty urodzin)

Bilet rodzinny 2+1: 55 zł (każde kolejne dziecko – 15 zł)

Park linowy

Trasa Dziecięca: 10 zł

Trasa Łatwa 1: 15 zł

Trasa Łatwa 2: 15 zł

Trasa Średnia – 20 zł

Trasa Trudna – 25 zł

Trasa Łatwa, Średnia i Trudna – 50 zł

Lunapark

Kino 6D: 10 zł/seans

Crazy Yacht: 10 zł/sesja

Autodrom: 10 zł/5 min

Eliminator: 5 zł/3 próby

Eurobungee: 10 zł/10 min

Stacja Kosmiczna: 15 zł

Mega Strefa Dmuchańców: 25 zł

Zorbing: 10 zł/7 min

Łódeczki: 7 zł/5 min

Skuterki: 10 zł/5 min

Rollercoaster: 10 zł/2 okrążenia

Wewnętrzna bawialnia: 10 zł/1 h

gdzie z dzieckiem stok narciarski atrakcje dla dzieci sabat krajno opinie

Sezon zimowy – ośrodek narciarski

Karnet przejazdowy:

1 przejazd: 4 zł

Kaucja zwrotna za kartę: 10 zł

Wyciąg taśmowy:

1 przejazd: 2,5 zł

10 przejazdów: 20 zł

Szkółka narciarska – lekcje:

liczba osób 1 godz. 2 godz.
1 osoba 90 zł 180 zł
2 osoby 140 zł* 250 zł*
3 osoby 190 zł* 330 zł*

Karnety czasowe: 

2-godzinny – 55 zł

3-godzinny – 65 zł

Nocna Jazda – 40 zł (w soboty od 20:00 do 00:00)

Wypożyczalnia sprzętu:

Sprzęt Cena Junior (roz.do 125 cm, buty roz. do 22 ) Cena Senior (roz. powyżej 125cm, buty powyżej 22)
Narty 20 zł 25 zł
Snowboard 25 zł 30 zł
Buty 20 zł 25 zł
Kijki 5 zł 10 zł
Kask 10 zł 10 zł
Gogle/okulary 5 zł 10 zł
Komplet (narty, buty, kijki) 25 zł 35 zł
Komplet (deska, buty) 35 zł 40 zł
Skki Trikke Cena ustalana indywidualnie Cena ustalana indywidualnie

Sabat Krajno – jak dojechać:

4 comments

Leave Comment