Łeba Wydmy z dzieckiem-rowerem,melexem CENY i OPINIE

Słowiński Park Narodowy niedaleko Łeby jest jednym z najcenniejszych obiektów przyrodniczych w Polsce. To właśnie tutaj znajdują się unikatowe w skali Europy ruchome wydmy. To też świetne miejsce na rodzinną wycieczkę - zaplanujcie ją razem z Dzieckowpodrozy.pl.

Sprawdź również: Park Rozrywki FUNLANDIA Łeba

Jeziora przymorskie, bagna, torfowiska, wydmowy pas mierzei, a także licznie występujące chronione gatunki zwierząt i roślin to prawdziwe bogactwa środkowej części polskiego wybrzeża. Dostrzeżono to już w 1967 roku, tworząc tutaj park narodowy, a w 1977 został on wpisany na listę Światowych Rezerwatów Biosfery UNESCO. To doskonałe miejsce na rodzinny spacer czy wycieczkę rowerową, podczas której zobaczyć można niezwykłe osobliwości przyrody, ale też skorzystać z licznych atrakcji. Zwłaszcza że przecież park znajduje się nad morzem, a tuż obok leży tętniący życiem kurort – Łeba.

na wydmy Łeba z dzieckiem opinie dojazd trasaWydmy Łeba Słowiński Park Narodowy

Rowerem na wydmy z dzieckiem?

Teren Słowińskiego Parku Narodowego jest całkiem rozległy, a trasa na Ruchome Wydmy biegnie uroczym terenem przez las. To opcja na dłuższy spacer ok. 5 km lub świetną wycieczkę rowerową. Czas przejścia/przejazdu zależy od Waszego tempa. Są też melexy, których ceny prezentujemy nieco niżej.

ile czasu droga na wydmy Łeba rowerem trasa opinie z dzieckiem

Wróćmy jednak do rowerów - wypożyczalnie znajdziecie już spory kawałek od wjazdu na teren Słowińskiego Parku Narodowego, oczywiście przed samym wejściem również. Cena wypożyczenia roweru to od 15 do 25 zł/cały dzień - są też rowery z fotelikami czy przyczepkami -także jest w czym wybierać. W zależności gdzie wypożyczycie rower macie do pokonania od 8 do 5-6 km w jedną stronę.

trasa rowerowa na wydmy łeba z dzieckiem opinie ceny wypożyczenia rowerów

Podczas wycieczki jest sporo miejsc gdzie możecie się zatrzymać, odpocząć czy poczytać informacji na tablicach edukacyjnych. To teren zamknięty dla ruchu samochodowego, więc jest bardzo bezpiecznie - mijają Was tylko dziesiątki melexów. Przejazd w jedną stronę spokojnym rodzinnym tempem to ok. 30 minut (oczywiście szybciej  też dojedziecie). Na końcu trasy taka niespodzianka - część stojaków do parkowania jest płatnych 5 zł od roweru, chyba że macie rowery akurat z tej firmy, której są stojaki :)  Nie ma jednak problemu żeby zostawić rowery obok.

wycieczka rowerowa z dzieckiem na wydmy Łeba opinie ceny wypożyczenia Trochę więcej o trasie rowerowej na Wydmy i o samych wydmach:

Melex na ruchome wydmy - trasa i ceny

Jeśli nie uśmiecha Wam się kilkukilometrowy spacer, albo rodzinna wycieczka rowerowa, zawsze możecie skorzystać z podwózki melexem. Te zabiorą Was pod same wydmy. Cennik przejazdów melexami poniżej. cennik melexy na wydmy łeba ceny opinie czas przejazdu wydmy łeba atrakcje słowiński park narodowy opinie z dzieckiem atrakcje jak dojechać rowerem na wydmy Łeba opinie z dzieckiem Atrakcje Słowiński Park Narodowy

Każdy, kto przyjeżdża do Słowińskiego Parku Narodowego, obowiązkowo musi zobaczyć ruchome wydmy. To niezwykłe zjawisko powstaje na skutek ciągłego przenoszenia piasku przez wiatr. Tutaj wydmy są tak duże, że w niektórych miejscach przesłaniają cały horyzont, przez co często nazywa się je „polską pustynią”. Do wydm można dojść spacerem od parkingu, albo dojechać rowerem, ale dzieci bardzo lubią też przejażdżki meleksami, które w sezonie kursują tu regularnie. W całym parku wyznaczono ponad 170 km szlaków pieszych i rowerowych, które pozwalają na bliższy kontakt z przyrodą. Przy nich znajdują się liczne atrakcje, wieże widokowe, jak chociażby wieża Rowokół, oraz pomosty z pięknym widokiem na największe w Polsce jeziora przymorskie – Gardno i Łebsko. Na terenie parku, w Czołpinie działa też udostępniona do zwiedzania latarnia morska. W Klukach odwiedzić można Muzeum Wsi Słowińskiej, a niedaleko Rąbki Wystawę Militarną Wyrzutnia Rakiet. Kiedyś w tym miejscu znajdował się niemiecki poligon rakietowy, a później polscy naukowcy testowali tu rakiety meteorologiczne. W sezonie po jeziorze Łebsko pływają także statki pasażerskie. W pobliskiej Łebie znajduje się rozległa baza turystyczna z całą masą atrakcji.

Sprawdź: Łeba atrakcje dla dzieci

Ceny biletów Słowiński Park Narodowy

normalny – 6 zł ulgowy – 3 zł z Kartą Dużej Rodziny – 0,5 zł

dojazd na wydmy słowiński park narodowy Łeba opinie zwiedzanie z dzieckiem ile czasu jak dojechać

1 comment

Leave Comment