WIELICZKA: Noc Muzeów 2019

Noc Muzeów zbliża się wielkimi krokami i wszystkie najważniejsze atrakcje szykują dla nas na ten wieczór dodatkowe niespodzianki. Czego możemy spodziewać się Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce? 

Wieliczka noc muzeów 2019 atrakcje dla dzieci opinie

Noc Muzeów 2019 w Wieliczce

Nie da się ukryć, że Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedną z największych atrakcji turystycznych w kraju. Tylko w ciągu jednego roku odwiedzana jest przez blisko 2 miliony turystów z całego świata.  Jednak Wieliczka to nie tylko Kopalnia Soli. 

Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, to wyjątkowe miejsce, które posiada bardzo dużą i ciekawą trasę w kopalni soli na głębokości 135 m. Na co dzień każdy zwiedzający ma możliwość jej zobaczenia w ramach biletu do kopalni.   Z okazji Nocy Muzeów Muzeum Żup Krakowskich przygotowało dla gości dodatkowe atrakcje, dzięki którym na pewno nie będą się nudzić i zapamiętają ten wieczór na długo. Całe wydarzenie odbędzie się 17 maja 2019 roku (piątek) w godzinach od 19:00 do 24:00.

Podczas Nocy Muzeów będziemy mogli obejrzeć rycerskie konkurencje, Konferaternię Rycerską z Krakowa, walkę przy czarach ognia, oraz machiny szermiercze wraz ze stanowiskiem kata. Z całą pewnością będzie to wieczór pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.

Tego wieczoru w Wieliczce nie zabraknie również części artystycznej – koncertu „Wokół Moniuszki”, w wykonaniu nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce. Będzie można również obejrzeć wystawy, wśród której znajdziemy pochodzący z czasów barokowych – podróżny zestaw z solniczką.

Podczas wydarzenia będziemy mieli również możliwość zwiedzania wystawy czasowej „Pamięć morza” i Trasy Muzeum w kopalni soli.

Cena biletu wstępu to 1 zł. 
Ilość miejsc do zwiedzania Muzeum w kopalni jest ograniczona. Rezerwacja 14 maja od godz. 8.00 telefonicznie: 12 278 58 49, do wyczerpania miejsc. Informacja o braku miejsc pojawi się na stronie: www.muzeum.wieliczka.pl . Odbiór wejściówek i zbiórka grup w Zamku
Żupnym, ul. Zamkowa 8.

Noc Muzeów w Wieliczce – program:

ZAMEK ŻUPNY 19.00-24.00
– Piękno stołu. Zastawy z kolekcji Czartoryskich 19.00
wystawa czasowa –oprowadzanie kuratorskie
– Wokół Moniuszki 20.00
koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Muzycznych z Wieliczki
– Na straży wielickiego zamku 19.00–22.30
Pokazy na dziedzińcu zamkowym w wykonaniu Konfraterni Rycerskiej z Krakowa: walki
rycerskie, życie codzienne średniowiecznych rycerzy, Turniej Róż
Rycerskie konkurencje dla każdego 21.00
Walka przy czarach ognia 22.00
– Zajęcia edukacyjne dla rodzin 19.00 –22.00
– Zabawa loteryjna 22.30
TRASA MUZEUM W KOPALNI  SOLI
WYSTAWY stałe oraz czasowa „ Pamięć morza” – tylko z wejściówkami

noc muzeów 2019 gdzie z dzieckiem wieliczka rodzinne atrakcje opinie