Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia Elbląg

Rodzinne atrakcje Elbląg

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele nieodkrytych klejnotów skrywa w sobie północna część naszego kraju. Niech za przykład posłuży województwo warmińsko-mazurskie, a dokładnie położony w nim Elbląg. W Parku Rozrywki Nowa Holandia, pośród pięknej przyrody, na gości czeka wiele wyjątkowo różnorodnych atrakcji.

Nowa Holandia to imponujących rozmiarów kompleks rozrywkowy w Elblągu, tuż przy trasie Gdańsk-Warszawa. Na jego terenie znajduje się niezwykła sieć sztucznych kanałów o łącznej długości 13 km. To nawiązanie do rozległych śródlądowych dróg wodnych w okolicach Elbląga. Nie trudno więc zauważyć, skąd wzięła się nazwa odnosząca się do znanej z licznych kanałów Holandii. Dzięki unikalnym obszarom przyrodniczym park jest też doskonałym miejscem do edukacji ekologicznej i spędzania czasu w gronie rodzinnym!

Atrakcje dla dzieci Elbląg

​Atrakcje Park Rozrywki Nowa Holandia

Park Rozrywki Nowa Holandia może pochwalić się wspaniałymi walorami widokowymi i jest doskonałym miejscem do rekreacji na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Po znajdujących się tutaj akwenach można popływać tramwajem wodnym lub wypożyczyć łódkę czy rower wodny. Na kanałach utworzono też sztuczne wyspy, na których czeka na nas wiele niespodzianek.

cennik Park Rozrywki Nowa Holandia atrakcje opinie

Co jeszcze znajdziemy na miejscu? Otóż będą tu m.in. Wyspa Potworów, gdzie spotkać można Yeti i Potwora z Loch Ness, Wyspa MOAI z replikami posągów z Wyspy Wielkanocnej, Wyspa Stonehenge z modelem kamiennego kręgu z południowej Anglii, albo Wyspa Iluzji, gdzie zobaczymy niezwykłe zjawiska fizyczne. Warto wybrać się też na spacer malowniczą ścieżką edukacyjną, przy której ustawiono tablice o tematyce ekologicznej. Miłośników wspinania się na pewno zainteresuje park linowy, w którym możemy zdecydować się na jedną z dwóch tras.

Sprawdź także: Rejsy Kanałem Elbląskim

Pierwszą z nich jest trasa średnia, składająca się z 15 przeszkód umieszczonych nawet 4-5 metrów nad ziemią. Aby się jednak na niej sprawdzić, niezbędny jest profesjonalny sprzęt alpinistyczny. Natomiast dla najmłodszych przeznaczona jest trasa Maluch, zabezpieczona siatkami i nie wymagająca jakiegokolwiek sprzętu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Park Rozrywki Nowa Holandia atrakcje opinie cennik rodzinne

Okazji do kontaktu z przyrodą jest tu jednak znacznie więcej, bo na miejscu działa też Ptaszarnia (gdzie znajdziecie chociażby pawie!)oraz Mini ZOO, w którym mieszkają między innymi kangury, owce kameruńskie, kozy czy nawet lamy. Znakiem rozpoznawczym Nowej Holandii jest jednak 28-metrowa zjeżdżalnia Lew Gigant, która jest największym tego typu obiektem w Polsce, gwarantująca świetną rozrywkę. Możliwość zjazdów i opcji zabawy jest na niej wiele, również dla dorosłych. Dopełnieniem bogatej oferty są osady tematyczne, jak Dwór Króla Artura i Osada Wikingów, a także zróżnicowane zaplecze gastronomiczne, pozwalające na posilenie się w momencie, gdy ktoś z was nieco zgłodnieje!

Park rozrywki Elbląg

Ceny biletów Park Rozrywki Nowa Holandia Elbląg

  • bilet normalny – 39 zł
  • bilet ulgowy – 35 zł
  • bilet grupowy (pow. 25 osób) – 29 zł
  • bilet rodzinny (2+1) – 93 zł
  • bilet rodzinny (2+2) – 124 zł
  • bilet rodzinny (2+3) – 151 zł
  • bilet seniorzy (60+) – 25 zł
  • dzieci do lat 3 – bezpłatnie
Godziny otwarcia Park Rozrywki Nowa Holandia Elbląg Park Rozrywki Nowa Holandia w Elblągu będzie na nowo otwarty maju 2021.
  • codziennie: 10:00 - 20:00

Mapa dojazdu Park Rozrywki Nowa Holandia Elbląg

Sprawdź także nasz artykuł:

Warmia i Mazury rodzinnie >>BEZPŁATNY PRZEWODNIK<<