Dziki Zachód Kołobrzeg/Zieleniewo

Rodzinne atrakcje Zieleniewo

Wasze dzieci kochają kowbojów i klimat westernów? Przekraczając bramę „Dzikiego Zachodu” przeniesiecie się w zupełnie inny świat, pełen kowbojów, Indian i beztroskiej zabawy. Sprawdźmy więc, co czeka na was w tym wyjątkowym miejscu! Więcej szczegółów znajdziecie poniżej!

Położony w Zieleniewie, dzielnicy Kołobrzegu, Park Rozrywki Dziki Zachód jest największym tego typu obiektem w województwie zachodniopomorskim. Na terenie parku znajduje się mnóstwo atrakcji podzielonych tematycznie. W dużej mierze zostały one przygotowane z myślą o rodzicach i ich dzieciach, które uwielbiają przecież zabawy w kowbojów i Indian. Tutaj mają okazję poczuć się tak, jakby faktycznie znalazły się na Dzikim Zachodzie - okazja do tego nie zdarza się zawsze!

Western City Kołobrzeg

​Atrakcje Park Rozrywki Dziki Zachód

Centralnym punktem parku jest Western City, w którym można spotkać niebezpiecznych rewolwerowców napadających na bank i walczącego z nimi praworządnego szeryfa. Zobaczycie miasteczko rodem z Ameryki Północnej, pokazy jazdy konnej i rzucania lassem. W saloonie można  coś zjeść i posłuchać muzyki country. Z kolei w Wiosce Indiańskiej usłyszycie ciekawe opowieści, obejrzycie pokaz indiańskiego tańca i nauczycie się strzelać z łuku. Będziecie mogli przebrać się w stroje Indian i uczestniczyć w różnych grach i zabawach. Potem możecie odpocząć przy ognisku w wigwamie.

Sprawdźcie także: 

Zachodniopomorskie – gdzie z dzieckiem?

Działa tu także wesołe miasteczko, w którym można spróbować utrzymać się na mechanicznym byku, wziąć udział w loterii, sprawdzić się na kowbojskiej strzelnicy, poszaleć na autodromie lub bawić się w kulach wodnych. Jest tu też plac zabaw i kowbojska karuzela. Natomiast Mini ZOO to okazja do zobaczenia zwierząt z całego świata, takich jak strusie, świnki wietnamskie, lamy czy zebry. Można ich dotykać, a nawet nauczyć się dojenia kóz. Dla chętnych organizuje się przejażdżki konne, a nawet przejażdżki na wielbłądzie.

Park rozrywki Dziki Zachód

 

Dojazd Park Rozrywki Dziki Zachód:

Park Rozrywki Dziki Zachód znajduje się w Zieleniewie, niedaleko Kołobrzegu. Na miejscu znajdują się dwa parkingi: główny, na ulicy Wycieczkowej, przeznaczony dla samochodów i autobusów. Opcjonalnie, możemy skorzystać z parkingu dla samochodów osobowych, na ulicy Szczecińskiej, jednak jest on czynny wyłącznie do końca okresu wakacyjnego (31.08). Cena parkingu to 2 zł za dzień.