Premiera Wirtualnej Przygody Pana Kleksa – wyjątkowa rozrywki dla dzieci!

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa 1 atrakcje dla dzieci dzieckowpodrozy
Bajka Pana Kleksa już niedługo, bo 3 lutego uruchomi pierwszą i zarazem pierwszą w Polsce platformę tego typu – Wirtualną Przygodę Pana Kleksa. Jest ona skierowana do najmłodszych, a wydarzenie to rozgrywające się w przestrzeni wirtualnej, jest rozszerzeniem stacjonarnej działalności popularnej „Bajki”. Wystarczy kupić bilet, aby otrzymać dostęp do rozgrywki na żywo, gdzie na pierwszym miejscu postawione zostały zabawa, rozwój i edukacja dzieci. Sprawdźcie szczegóły tej atrakcji poniżej!

Wirtualna przygoda w świecie Pana Kleksa! 

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa już 3 lutego o godzinie 13:00 zabierze najmłodszych w podróż po krainach znanych z kart powieści Jana Brzechwy, takich jak Królestwo Bajdocji, Ostatni Rezerwat i Kraina Szpaka Mateusza. Na potrzeby zabawy, wszyscy uczestnicy stworzą swoje własne awatary i pod czujnym okiem Profesora Kleksa (w rolę którego wciela się przewodnik) wyruszą na poszukiwania zaginionych Magicznych Guzików, rozrzuconych po całym wirtualnym świecie przez psotliwego przyjaciela pana Kleksa – Beboka. 

Ostatni Rezerwat atrakcje dla dzieci dzieckowpodrozy

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa to inicjatywa Bajki Pana Kleksa w Katowicach, pierwszej w Polsce Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy, która od startu w grudniu 2019 roku była chętnie odwiedzana przez rodziny z całej Polski. Jej twórcy podjęli się ambitnego zadania przeniesienia do katowickiej Fabryki Porcelany niezwykłego, kolorowego i kreatywnego świata Pana Kleksa, łącząc w nim aktywną rozrywkę dla najmłodszych z walorami edukacyjnymi. Na ponad 1000 metrów kwadratowych  powstała przestrzeń pełna łamigłówek, eksperymentów i zagadek. Uczestnicy przemierzali 8 niezwykłych krain, poznając świat Brzechwy i ucząc się w najlepszy możliwy sposób, przez zabawę. Tak wyglądała działalność stacjonarnej „Bajki Pana Kleksa” przed pierwszą falą koronawirusa.   

Królestwo Bajdocji atrakcje dla dzieci dzieckowpodrozy

Po wprowadzeniu licznych ograniczeń związanych z pandemią okazało się, że dzieci i młodzież nie mają możliwości pozyskiwania wiedzy i inteligentnej rozrywki w formie, która byłaby dla nich atrakcyjna. Bajka Pana Kleksa znalazła odpowiedź na potrzeby najmłodszych oraz ich rodziców. Rozwiązaniem okazało się „przeniesienie” ekspozycji do wirtualnego świata i zbudowanie wokół nich niezwykłej, wartościowej zabawy. Tak powstała „Wirtualna Przygoda Pana Kleksa”.  

Nadchodzi Wirtualna Przygoda Pana Kleksa – koniecznie zobaczcie trailer zamieszczony poniżej!

Innowacja Wirtualnej Przygody Pana Kleksa

W zabawie może wziąć udział do 20 uczestników (indywidualnych lub zorganizowanych, np. cała klasa w ramach lekcji online), a nad wszystkim czuwają przewodnicy, którzy wcielają się w rolę Pana Kleksa lub legendarnej Królowej Aby. Dbają oni o to, by zabawa i sposób narracji były dostosowane do potrzeb, aktywności i spontaniczności grupy, dzięki temu każda wizyta staje się niepowtarzalną, unikatową przygodą.

Królestwo Bajdocji 2 atrakcje dla dzieci dzieckowpodrozy

Ramy wirtualnego świata to jedynie punkt wyjściowy zabawy. Kluczową rolę odegra w niej wyobraźnia i aktywność uczestników oraz bajkowego przewodnika. Zabawa nie opiera się na wcześniej ustalonym scenariuszu, a jest przede wszystkim wynikiem wyobraźni uczestników oraz przewodnika. Dzięki temu żadna wizyta w bajce nie będzie taka sama. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, a zarazem wyjątkowa i bezpieczna rozrywka dla dzieci.

Kraina Szpaka Mateusza 2 atrakcje dla dzieci dzieckowpodrozy

Platforma umożliwia najmłodszym kreatywne spędzenie czasu z rówieśnikami, wypełniając lukę, która powstała po zamknięciu szkół i innych miejsc, w których dzieci mogą wspólnie bawić się i podejmować wyzwania na żywo. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu dźwięku przestrzennego. Wszyscy uczestnicy mogą rozmawiać ze sobą bezpośrednio za pomocą mikrofonów, a nawet tworzyć specjalne pokoje, przeznaczone do rozmów w mniejszych grupach. Sprzyja to nawiązywaniu nowych znajomości między rówieśnikami oraz rozwijaniu kompetencji społecznych, co jest szczególnie cenne w sytuacji ograniczenia możliwości spotkań.  

Wymagania – Wirtualna Przygoda Pana Kleksa

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa zostanie uruchomiona 3 lutego. Do uruchomienia programu niezbędny jest komputer z systemem Windows 10, a optymalne wymagania sprzętowe obejmują 8GB pamięci RAM oraz procesor Intel Core i5.   

Cena Wirtualna Przygoda Pana Kleksa

Decydując się na zakup biletu w cenie 29 zł (dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej), uczestnicy otrzymają dostęp do aplikacji oraz 60 minut rozrywki na żywo w towarzystwie przewodnika, wcielającego się w rolę Profesora Kleksa lub Królowej Aby.

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa 4 atrakcje dla dzieci

Sprawdź także:

Bajka Pana Kleksa – spotkanie nauki z zabawą w Katowicach