Muzeum Motoryzacji w Poznaniu

muzeum motoryzacji poznan mtp wielkopolska atrakcje dla rodzin z dziecmi
Będąc w Wielkopolsce, warto czasami zboczyć z trasy dobrze znanych atrakcji tej okolicy i zdecydować się na coś niesztampowego! Właśnie dlatego, warto zajrzeć do miejsca naprawdę niesztampowego, gdzie motoryzacja i jej historia są na pierwszym miejscu! W przedstawionym dziś Muzeum Motoryzacji znajdziemy wiele pięknych pojazdów z różnych stron świata. Co jednak dokładnie czeka na nas w tym niezwykłym muzeum? Czytajcie dalej nasz artykuł, aby dowiedzieć się nieco więcej!

Jeżeli interesujecie motoryzacją, to być może wiecie, że wystawa na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich regularnie miała miejsce w przypadku wielu wydarzeń w tej tematyce, takich jak Poznań Motor Show czy Retro Motor Show. Tym razem na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstało muzeum, które zostanie tu na stałe!

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu to doprawdy wyjątkowa inicjatywa. Poprzez swój charakter łączy ona edukację o motoryzacji wraz z ciekawym spędzaniem wolnego czasu. Miejsce to jest doskonałe dla rodzin z dziećmi, jak i prawdziwych pasjonatów, znających motoryzacyjne osiągnięcia poszczególnych producentów na wylot!

Cała wystawa obecna na miejscu podzielona na kilka stref tematycznych. Pierwszą z nich skupiona jest na początkiem rozwoju masowej motoryzacji w Ameryce — znajdziemy tu linię produkcyjną dobrze znanego Henry’ego Forda czy też liczne amerykańskie klasyki, takie jak 113-letni REO Gentleman’s Roadster!

ford muzeum motoryzacji poznan mtp wielkopolska atrakcje dla rodzin z dziecmi

Następne stanowisko to Włochy. Znajdziemy tu bardzo ciekawe egzemplarze włoskiej myśli motoryzacyjnej! Wystarczy wspomnieć o świetnie zachowanym Fiacie 118H/1500 Cabriolet z 1966 roku czy Fiacie 514 z pochodzącym z… 1929 roku! Co ciekawe, znajdziemy tu też doskonale znane motorowery Vespa, które do chwili obecnej cieszą się wielką popularnością.

Kolejna strefa to Francja, gdzie znajdziemy, chociażby najstarszy eksponat całej wystawy — będzie to rower Clement Safety pochodzący z… 1888 roku! Poza tym, na uwagę zasługują tu inne, nieco “młodsze” pojazdy, takie jak Renault NN Torpedo z 1925 roku!

francja muzeum motoryzacji poznan mtp wielkopolska atrakcje dla rodzin z dziecmi

francja muzeum motoryzacji poznan mtp wielkopolska atrakcje dla rodzin z dziecmi 2

Ostania ze stref dedykowana jest motoryzacji naszych zachodnich sąsiadów — Niemiec, lecz tutaj podzielona jest ona na osiągnięcia RFN i NRD. Na pewno zainteresuje was dostępna tu kolekcja trabantów, ale też prawdziwe perełki: Mercedes W108/280SE z 1971 roku, BMW E9 z 1973 roku czy DKW F-5 z 1936 roku

Sprawdź inne atrakcje dla dzieci w Poznaniu

niemcy muzeum motoryzacji poznan mtp wielkopolska atrakcje dla rodzin z dziecmi

Sami więc widzicie, że wizyta w Muzeum Motoryzacji w Poznaniu może być naprawdę ciekawą podróżą przez rozwój motoryzacji w wielu krajach, a zarazem… świetnym sposobem na spędzanie czasu. Nawet jeżeli nie interesujecie się motoryzacją, to warto podziwiać piękno myśli technicznej i doceniać pasję twórców tego ciekawe muzeum! 

niemcy muzeum motoryzacji poznan mtp wielkopolska atrakcje dla rodzin z dziecmi 2

Godziny otwarcia Muzeum Motoryzacji Poznań

Informacje dotyczące godzin i dni otwarcia będą dostępne wkrótce – gdy tylko będą one upublicznione, poinformujemy was o tym!

Bilety Muzeum Motoryzacji Poznań

  • bilety normalne – 20 zł
  • bilety ulgowe (dzieci i studenci na podstawie legitymacji) – 10 zł

Lokalizacja Muzeum Motoryzacji Poznań

Muzeum Motoryzacji zlokalizowane jest w pawilonie nr 2 na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich. Mapę lokalizacji znajdziecie poniżej.

Sprawdź także:

Wielkopolska – atrakcje dla dzieci