Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Škoda AutoLab

atrakcje dla dzieci w Poznaniu

Nowoczesne samochody rozwijające ogromne prędkości potrafią być fascynujące. Właśnie dlatego musicie zajrzeć do miejsca, o którym wam dziś opowiemy! Škoda AutoLab pozwala nie tylko odkrywać sekrety tych maszyn, ale jednocześnie przypomina, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Co więc czeka na nas w tym niecodziennym, lecz niezwykle ciekawym laboratorium? Sprawdźmy to!

ATRAKCJA TYMCZASOWO NIECZYNNA

Choć zainteresowanie motoryzacją w Polsce jest ogromne, to statystyki wypadków na drogach pokazują, że czasem brak elementarnej wiedzy na temat bezpiecznej jazdy. Dlatego tak ważna jest edukacja, która powinna być prowadzona już od najmłodszych lat. To pozwoli zrozumieć, jak wiele zagrożeń czyha na drodze i jak można ich uniknąć. A jeżeli komuś brakuje wyobraźni, w Škoda AutoLab zobaczy, co może się stać, kiedy brawura wygrywa z rozsądkiem.

symulator jazdy samochodem Poznań atrakcje

Atrakcje Škoda AutoLab: symulator jazdy samochodem, zderzenia, dachowania...

Laboratorium samochodowe Škody jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. To doskonałe miejsce do rodzinnego spędzania czasu, a zarazem świetna zabawa i niezwykle cenna nauka. W 5 strefach czekają interaktywne eksponaty prezentujące liczne zagadnienia motoryzacyjne. W strefie „Bezpieczeństwo” doświadczyć można różnych sytuacji drogowych, także tych najbardziej ekstremalnych. Działa tu symulator zderzenia i dachowania! Warto też sprawdzić swoją wiedzę: czy wiemy jak postępować w razie wypadku i czy jesteśmy w stanie udzielić pierwszej pomocy, gdy nadejdzie na to pora? Strefa „Technologia” zaznajamia nas z parametrami technicznymi samochodu, dowiemy się, jak ważne jest zawieszenie, odpowiedniej wielkości strefa zgniotu i poduszki powietrzne. Kolejna strefa poświęcona jest ekologii. W strefie „Eko” nauczymy się odzyskiwać energię z hamowania i poznamy zasady eko jazdy. Jak się okazuje - samochody wcale nie muszą być wrogiem środowiska. „Bezpieczna podróż” to praktyczne wskazówki co do załadunku samochodu. Sami zobaczycie, że podczas pobytu na miejscu okażę się, że przestrzeń bagażową można wykorzystać do maksimum, uwzględniając zasady bezpieczeństwa. Ostatnia strefa to „Kino”, w którym prezentowane są widowiskowe filmy edukacyjne. Wizyta z dzieckiem w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa to dobra lekcja odpowiedzialności dla naszego malucha, jednak niezwykle przyjemna i efektowna. Dobra zabawa zawsze gwarantuje doskonałą naukę na przyszłość!

Centrum Nauki Skoda Autolab Poznań rodzinne atrakcje

Ceny biletów Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Skoda AutoLab

  • bilet normalny – 7 zł
  • bilet ulgowy – 5 zł
  • bilet rodzinny (2 os. dorosłe + 2 dzieci do 10 l.) – 15 zł
  • bilet grupowy – 5 zł
Godziny otwarcia Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Skoda AutoLab
  • czwartek - niedziela: 12:00 - 18:00
Lokalizacja Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Skoda AutoLab

Sprawdźcie też nasz artykuł o atrakcjach Poznania:

Poznań z dzieckiem? TAK! Sprawdź najlepsze atrakcje!