Centrum Kultury Zamek Poznań

atrakcje dla dzieci Poznań

Wnętrza Zamku Cesarskiego w Poznaniu z początku XX wieku okazują się być idealną scenerią dla dziecięcych zabaw i rozwijających kreatywność aktywności, a wszystko dzięki Centrum Sprawdźcie więc, co znajdziecie wewnątrz tego pięknego kompleksu!

Oddany do użytku w 1910 roku zamek powstał dla ostatniego cesarza Niemiec Wilhelma II. Bywa nazywany najmłodszym zamkiem w Europie i został zbudowany w stylu neoromańskim, choć w tamtych czasach wyraźnie odchodzono już od tego typu stylizacji. Nie zmienia to jednak faktu, że jest budowlą niezwykłą, którą na pewno warto odwiedzić. Po zakończeniu budowy posiadał 585 pomieszczeń, w tym salę tronową, a także charakterystyczną wieżę wysokości 75 m. Dziś jest zarządzany przez Centrum Kultury Zamek i doskonale sprawdza się jako przestrzeń dla wielu wydarzeń artystycznych.

zwiedzanie zamku z dzieckiem Poznań

​Atrakcje dla dzieci w Centrum Kultury Zamek

Poznański zamek można zwiedzać z przewodnikiem, który opowiada o wielu ciekawych faktach z jego historii, jest nawet opcja zwiedzania przygotowana specjalnie dla dzieci. Zwrócić uwagę trzeba też jednak na bogaty program przygotowany przez centrum kultury. W zamku działa w sumie aż 18 pracowni czy zespołów pozwalających najmłodszym na rozwijanie pasji artystycznych. Mogą doskonalić swoje umiejętności w zakresie muzyki, tańca, literatury czy sztuk plastycznych. Działa tu m.in. Pracownia Fotografii, Pracownia Ceramiki i Rzeźby, Pracownia Filmowa czy Pracownia Animacji. Organizowane są zarówno jednorazowe warsztaty, jak i cykliczne spotkania.

Do najważniejszych cyklicznych projektów Centrum Kultury Zamek należą:
  • muzyczny Festiwal ETHNO PORT Poznań,
  • filmowy Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA,
  • literackie festiwale POZNAŃ POETÓW i FESTIWAL FABUŁY
  • obchodzone w dniu Święta Niepodległości 11 listopada IMIENINY ULICY ŚWIĘTY MARCIN

W zamku działa też teatr i kino, w których prezentowane są spektakle i filmy dla dzieci. Oferta kulturalna jest zresztą znacznie szersza, obejmuje koncerty, festiwale literackie i filmowe, performanse. Ciekawym przykładem jest działalności centrum jest też organizacja Nocy 1001 Baśni, podczas której dzieci mogą wysłuchać przy świetle księżyca ciekawych opowiadań. niektóre wydarzenia odbywają się w przyległym do zamku pięknym parku. Z kolei liczne konkursy pozwalają zabłysnąć młodym talentom z różnych dziedzin - właśnie dlatego, warto odwiedzić to miejsce przynajmniej kilka razy!

Zamek Cesarski Poznań rodzinne atrakcje

Ceny Centrum Kultury Zamek Poznań

Opłaty w Centrum Kultury Zamek są zróżnicowane i zależne od rodzaju zajęć. Wstęp na część wydarzeń jest wolny.

Bilety do kina:

  • normalny – 19 zł
  • ulgowy – 16 zł

Dojazd Centrum Kultury Zamek Poznań

Do Centrum Kultury Zamek można dotrzeć:
  • autobusami nr 151, 168 i 171, 176, 163,
  • tramwajami 2, 3, 4, 5, 8, 9, 13, 16, 17, 20.
  • piechotą z dworca kolejowego (zajmie to ok. 15 minut)
  • samochodem
Przed zamkiem znajduje się płatny parking dla samochodów (cena postoju - 5 zł za 1h).