Pogoda zimą w Los Angeles – czy warto odwiedzić Kalifornię w styczniu/lutym?

los angeles atrakcje temperatury luty styczen zima
Gdy zima zaczyna odciskać swoje piętno w Polsce, a minusowe temperatury stają się nie do zniesienia na co dzień, nie sposób nie zastanawiać się nad wyjazdem na zagraniczne wczasy. Nie zdziwi nas także to, że często możecie być już znudzeni tradycyjnymi wypadami do krajów europejskich, stąd też czemu nie zaszaleć i nie udać się na wycieczkę do Kalifornii, a dokładnie — Los Angeles? To doprawdy cudowne miejsce, kojarzące się z prażącym w lecie słońcem… jednak jak sytuacja prezentuje się tam w trakcie naszej kalendarzowej zimy? 

Byliśmy w Los Angeles w lutym sprawdź:
Los Angeles zimą z dziećmi + Zachód USA

Los Angeles, położone w południowym regionie stanu Kalifornia to drugie co do liczby ludności miasto w całych Stanach Zjednoczonych. Mało tego, często nie zdajemy sobie sprawy, jak gigantyczny jest cały stan, w jakim znajduje się to miasto — otóż jest on mniej więcej wielkości… naszego całego kraju! Od lat przyciąga ono turystów, szczególnie dzięki swoim pięknym plażom, takim jak Santa Monica, Venice czy Long Beach… i nie ma w tym nic dziwnego! Co więcej, zima to także świetny moment na to, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje, takie jak znak Hollywood czy Aleja Gwiazd bez konieczności przepychania się przez tłumy turystów.

los angeles wakacje zima styczen luty temperatury

Pogoda w Los Angeles zimą

Jak więc prezentują się temperatury w trakcie trwania stycznia oraz lutego? Mamy wrażenie, że nie zdziwi was to, że w ciągu tych miesięcy termometry wskażą średnio 16 stopni Celsjusza, jednak nierzadko zdarza się sytuacja, w której w ciągu dnia doświadczycie nawet 20 stopni! W nocy temperatura spada i utrzymuje się średnio na poziomie 9-10 stopni. Udając się do Los Angeles, w zimie doświadczycie około 7-8 godzin słonecznych, więc jest to całkiem dużo czasu, aby mądrze go wykorzystać!

Wolisz bliższy cel podróży?

Sprawdź także: Pogoda w Turcji w styczniu i lutym – czy warto jechać zimą?

Przy pogodzie, jaka panuje w Los Angeles raczej odradzalibyśmy kąpiel w oceanie, mimo że jest to kusząca perspektywa. Należy także zwrócić uwagę na jedną kwestię: nie zdziwicie się, jeżeli Kalifornijczycy będą się na was patrzeć ze zdziwieniem, gdy nie będziecie ubrani w kurtki puchowe — to co dla nich jest zimą, mieszkańcy Starego Kontynentu uznają raczej za umiarkowanie ciepłe lato!

venice los angeles wakacje zima styczen luty

Jeżeli chodzi jednak o kwestię opadów atmosferycznych, to mamy dla was dobrą wiadomość — zimowe miesiące w Los Angeles nie obficie deszczowe, a łącznie, w czasie stycznia i lutego odnotowuje się średnio 9 dni deszczowych i przynajmniej 30 mm deszczu miesięcznie. Zapomnijcie jednak, że doświadczycie tutaj czegoś takiego jak śnieg, także zostawcie kurtki na takie warunki w Polsce. Jeżeli już mówimy o bagażu, to i tak warto zaopatrzyć się w parasolkę, a w swoim bagażu umieścić kurtkę przeciwdeszczową.

wyjazd w zime atrakcje los angeles zima styczen lut

Czy warto więc odwiedzić Los Angeles w trakcie zimy? Zdecydowanie tak — lecz trzeba wziąć pod uwagę potencjalne koszty całej tej wyprawy. Nie oznacza to jednak tego, że decydując się na tak “niestandardowy” czas wyjazdu nie możemy liczyć na obniżone ceny, zarówno lotów, jak i zakwaterowania już na miejscu. Dla waszych dzieci będzie to także niezwykle ciekawa przygoda — zima w otoczeniu palm i ciepłego oceanu to doprawdy niezapomniane przeżycie.

1 comment

Leave Comment