Pogoda zimą w Izraelu – jakie temperatury styczeń/luty?

izrael temperatura styczen luty opinie wakacje

Izrael, nazywany też Ziemią Świętą, to coraz częstszy kierunek wyjazdu Polaków. Ciekawe atrakcje do odwiedzenia i piękne widoki — to właśnie to przyciąga nas do przyjazdu w to miejsce. Czy warto jednak odwiedzić je podczas zbliżających się zimowych miesięcy?

Izrael to kraj, który tak naprawdę oferuje temperatury odpowiednie do wypoczynku przez cały rok. Nikogo nie zaskoczy raczej informacja o tym, że najwyższych temperatur uświadczymy tutaj w sezonie wakacyjnym, czyli od czerwca aż do września. Nie oznacza to jednak tego, że po tych miesiącach nadchodzi tam czas mrozów — a wręcz przeciwnie! Upałów możemy doświadczyć jeszcze w październiku czy listopadzie. Jak jednak wygląda temperatura w miesiącach zimowych, gdy pogoda w Polsce nie zachęca do wychodzenia z domu?

Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, że Izrael bywa naprawdę zróżnicowany pod względem pogody. Wynika to z tego, że kraj ten leży w kilku strefach klimatycznych, stąd też niech nie zdziwią was sytuacje, że w miesiącach zimowych nad Morzem Czerwonym będziemy wylegiwać się na słońcu, a w północy, w miejscach pokroju Jerozolimy będzie lało jak z cebra, a w skrajnych przypadkach… możliwe jest wystąpienie opadów śniegu!

Pogoda w styczniu/lutym w Izraelu

Nic więc dziwnego w tym, że w czasie zimy zwykle decydujemy się na wyjazd na południe Izraela, w kurorty takie jak Eljat. Południe Izraela to niezwykle ciekawy kierunek na wypoczynek w tym okresie. Z uwagi na położenie w najbardziej wysuniętym na południe punkcie na mapie, niemalże sąsiaduje ono z Morzem Czerwonym. Efektem takiej lokalizacji jest to, że w okresie zimowym średnia temperatura powietrza wynosi około 22-24 stopni Celsjusza. Są to świetne warunki na wypoczynek, zwłaszcza że od grudnia do lutego średnio notuje się zaledwie kilka dni deszczowych, stąd też nie musicie się obawiać tego, że opady zatrzymają was w pokoju hotelowym!

Polecamy: Eilat z dzieckiem

eljat wczasy z dzieckiem opinie pogoda zimą styczeń

 

Izrael nie trafia w Twoje potrzeby? Sprawdź, jak prezentują się temperatury na Cyprze!

Jeżeli jednak zdecydujecie się na zimową eskapadę do północnej części Izraela, musicie liczyć się z tym, że Wasza wycieczka będzie wyglądała nieco inaczej. Ta część Świętej Ziemi położona jest w strefie klimatycznej śródziemnomorskiej kontynentalnej, co prowadzi do znacznego obniżenia średniej temperatury w miesiącach zimowych. Średnio w ciągu dnia odnotowuje się od 8 do 12 stopni Celsjusza i znacznie większą ilość opadów atmosferycznych — stąd też nie zdziwcie się, jeżeli w ciągu waszego spaceru po Jerozolimie zaskoczy was deszcz! Przy takiej temperaturze nie są one jednak tak kłopotliwe, jak mogłoby się wydawać, zwłaszcza jeśli pomyślimy o tym, że średnia temperatura w Polsce ledwo przekracza 1 stopień Celsjusza!

jerozolima izrael wakacje z dziećmi temperatura

Sami więc widzicie, jak ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Izrael — niezależnie od tego, którą lokalizacje wybierzecie na swój wypoczynek. Temperatury w tym miejscu bywają zróżnicowane i tak naprawdę to od potrzeb waszej rodziny zależy to, co wybierzecie. Jeżeli wolicie nieco wygrzać się w słońcu, którego brakuje w Polsce od grudnia aż do marca — odwiedzajcie południową część Ziemi Świętej. Jeśli jednak pragniecie zobaczyć miejsca takie jak Jerozolima, będące kolebką wielu kultur — pojedźcie na północ, jednak przygotujcie się odpowiednio na zmienną pogodę!

Sprawdź również: Gdzie na bezpieczne wakacje z dzieckiem?