Pociąg Słoneczny 2023 – tania podróż nad morze! [ceny i rozkład]

pociąg słoneczny 2022 ceny rozkład warszawa gdynia nad morze
Turyści na to czekali! Pociąg słoneczny powrócił! To już 16 edycja tego wakacyjnego połączenia, które od lat cieszyło się ogromną popularnością. "Słonczeny" oraz "Słoneczny-BIS" wrócą na tory już od 25 czerwca, a przedsprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca. Sprawdzamy rozkład jazdy i ceny. pociąg słoneczny 2022 ceny rozkład  nad morze W pierwszą sobotę wakacji Koleje Mazowieckie uruchomią specjalne połączenie, dobrze znane sprzed czasów pandemii. Pociąg "Słoneczny" będzie kursować na trasie Warszawa Centralna - Ustka - Warszawa Centralna, a dodatkowo w soboty, niedziele oraz święta możecie liczyć na dodatkowy skład "Słoneczny BIS" kursujący do Gdyni.  Pociąg zatrzyma się na stacjach Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto na Mazowszu, dwóch w Działdowie i Iławie w regionie warmińsko-mazurskim a także w dziesięciu miejscach na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka).

Sprawdź również: Wakacje z dzieckiem - najlepsze miejsca!

Pociąg Słoneczny 2022 - rozkład i ceny

Pociąg Słoneczny to wyjątkowo komfortowy skład. Uwielbiany przez dzieci dzięki "piętrowym" wagonom. To również bardzo szybkie połączenie, niewiele wolniejsze od Pendolino:
  • odjazd ze stacji Warszawa Centralna o godzinie 5:55
  • przyjazd do Gdańska już o 9:02
  • do Ustki dojedzie na godz. 11:25
Pociąg powrotny wyruszy o godz. 12:00 i zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna po godzinie 18. Z kolei „Słoneczny – BIS” będzie kursować w relacji Warszawa Zachodnia (godz. 9:03) – Gdynia Główna (p. 12:56, o. 18:29) – Warszawa Centralna (godz. 21:59). Tym co ucieszy turystów to ceny biletów. Ciężko bowiem znaleźć tańszą alternatywę dojazdu nad morze.  Bilet normalny do Ustki będzie kosztował 75 zł, uczniowski już tylko 36,75 zł. Za przejazd "Słonecznym-BIS" do Gdyni czy Sopotu zapłacimy 60 zł, a uczniowie tylko 30 zł. Bilety na przejazd wakacyjnymi pociągami będzie można nabyć na 7 dni przed planowanym terminem podróży. Sprzedaż biletów jednorazowych wg oferty specjalnej na przejazdy pociągiem Słoneczny i Słoneczny Bis będzie prowadzona przez: kasy biletowe, w biletomatach, w aplikacjach mobilnych, w systemie sprzedaży internetowej oraz w pociągu przez drużyny konduktorskie w dniu przejazdu. pociąg słoneczny 2022 ceny rozkład  nad morze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *