Ogrody Kapias Goczałkowice

Macie ochotę na podróż dookoła świata bez konieczności lotu samolotem czy rejsu statkiem? A może najzwyczajniej w świecie uwielbiacie roślinność i macie ochotę na rodzinny spacer? Jeśli mieszkacie w okolicy, lub wybieracie się na Śląsk – koniecznie sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na Was w Ogrodach Kapias!

Goczałkowice-Zdrój – Ogrody do zwiedzania

Być może większości z nas ogrody kojarzą się z nudą i monotonnym oglądaniem roślinności i jeśli Twoja rodzina również zalicza się do tego grona – mamy dla Was ogromną niespodziankę! Otóż okazuje się, że ogrody wcale nie muszą być nudne! Na śląsku, w miejscowości Goczałkowice-Zdrój czekają na nas bowiem fantastyczne ogrody do zwiedzania! Wydawać by się mogło, że nie ma w tym niczego ciekawego i inspirującego, jednak w tym miejscu możemy przenieść się w różne zakątki świata, a przede wszystkim świetnie się bawić. Całość podzielona jest na dwie części: stare i nowe ogrody – i jest to prawdziwa uczta dla oczu o każdej porze roku!

Sprawdź również: Śląsk – gdzie na weekend z dzieckiem

 

Nowe Ogrody Kapias

Nowe ogrody powstały w 2008 roku i to aż 4 hektary powierzchni. Znajdziemy tutaj nie tylko wyjątkową roślinność, ale i ciekawą ścieżkę edukacyjną. Nie brakuje zacisznych miejsc, punktów sanitarnych, altanek i huśtawek. Całość przystosowana jest również dla rodzin z wózkami i osób z niepełnosprawnościami. Tuż obok znajduje się restauracja Kapias, w której możemy posilić się pysznym jedzeniem.

Na planie nowych ogrodów znajdziemy aż 35 ciekawych miejsc. Zaczynając od Centrum Ogrodniczego, gdzie możemy dokonać zakupu różnych rzeczy związanych z ogrodnictwem, na Tajemniczym Ogrodzie kończąc. Czeka na nas tutaj zaułek śródziemnomorski, wrzosowisko, ogród wiejski, czy ściana powojowników. Ciekawym elementem jest również ogród sensoryczny, w którym oraz otoczony zielenią plac zabaw. Na ternie nowych ogrodów nie zabraknie też punktów widokowych, z których rozpościera się fantastyczny widok!

Ogrody Kapias Goczałkowice atrakcje dla dzieci opinie

Ogrody Kapias Goczałkowice atrakcje dla dzieci opinie

Ogrody Kapias Goczałkowice atrakcje dla dzieci opinie

Stare Ogrody Kapias

Można by powiedzieć, że stare ogrody są już niejako częścią historyczną tego miejsca. Zostały one niestety zniszczone przez nawałnicę w marcu 2019 roku, a właściciele postanowili skupić się wyłącznie na nowej części ogrodów. A szkoda, bo miejsce to było naprawdę wyjątkowe. Był tutaj ogródek japoński, zaułek holenderski czy górski zakątek.

Ogrody Kapias Goczałkowice atrakcje dla dzieci opinie

Ogrody Kapias Goczałkowice atrakcje dla dzieci opinie

Ogrody Kapias Goczałkowice atrakcje dla dzieci opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *