Park DISNEYLAND w Polsce?40 km od Warszawy!

park disneyland w polsce otwarcie

Bieżący rok przynosi same dobre wiadomości dla fanów parków rozrywki. Nie tak dawno właściciele największego w Polsce parku rozrywki Energylandia poinformowali, że docelowo park ma być aż 5 krotnie większy niż obecnie. Już wkrótce zaplanowane jest otwarcie Park of Poland - SUNTAGO - największego aquaparku w tej części Europy, a jego właściciele zapowiedzieli niedawno, że to dopiero początek inwestycji. W planach mają bowiem m.in. budowę parku tematycznego na wzór Disneyland!

Tak wygląda Disneyland w Paryżu (sprawdź więcej):

disneyland park opinie Disneyland-Paryż-opinie-atrakcje

Disneyland w Polsce?

Jeszcze w tym roku firma Global City Holding otworzy największy Aquapark w Polsce, choć słowo aquapark to zdecydowanie za mało. To park wodny z prawdziwego zdarzenia! Plaża, palmy, strefa spa,  ponad 2500 m2 strefy saun, ale przede wszystkim kilkanaście basenów o łącznej powierzchni 3500 m2 i aż 32 zjeżdżalnie!

park of poland wrecza mszczonow otwarcie disneyland największy park wodny w polsce Suntago Park of Poland zjeżdżalnie-aquapark-suntago-park-of-poland-kiedy-otwarcie-2019

Inwestycja kosztująca ponad 150 mln Euro jest już na końcowym etapie realizacji, a firma zatrudniła już nawet ratowników. Park wodny zajmie powierzchnię aż 20 hektarów! Brzmi dużo? Jednak to nadal niewiele, w porównaniu z planami Inwestorów. Spółka wykupiła w okolicy Park of Poland aż 400 hektarów ziemi i ogłosiła, że kolejnymi etapami inwestycji będą hotele o różnym standardzie i wielki park rozrywki na wzór Disneyland. Inwestorzy jeszcze nie zdradzili, czy park będzie realizowany w oparciu o umowy licencyjne czy będzie to zupełnie nowy autorski koncept, jednak skala i rozmach obecnej inwestycji pozwala mieć nadzieję, że powstanie coś na bardzo wysokim poziomie. Niestety termin realizacji nie jest jeszcze dokładnie znany. Hotele mają powstać do 2021 r., a po tym terminie ma rozpocząć się realizacja parku rozrywki.

Sprawdź również: Boże Narodzenie z dzieckiem-sprawdź ceny i oferty hoteli

Gdzie powstaje Park of Poland?

Inwestycja powstaje w miejscowości Wręcza na terenie gminy Mszczonów. Lokalizacja w centralnej Polsce, zaledwie 40 kilometrów od Warszawy to strategiczne położenie, gwarantujące łatwy dostęp do atrakcji praktycznie z każdego miejsca w Polsce.

disneyland w polsce gdzie powstanie lokalizacja

Sprawdź również: Najlepsze Aquaparki w Polsce

1 comment

Leave Comment