Rodzinny park rozrywki Disneyland w Paryżu ma już 25 lat

park rozrywki Disneyland Paryż opinie atrakcje

Rodzinny park rozrywki Disneyland w Paryżu ma już 25 lat! Od ćwierćwiecza bawi miliony osób chcących przenieść się do magicznego świata baśni - dzieci i ich rodziców, młodszych i starszych, dziewczynki i chłopców, fanów filmów Disneya, albo po prostu spragnionych świetnej zabawy...

rodzinne atrakcje Disneyland opinie Paryż wycieczka

Otwarty został w kwietniu 1992 roku i od razu stał się celem licznych wycieczek do Paryża (a właściwie podparyskiego Marne-la-Vallee). Rocznie odwiedza go kilkanaście milionów osób, a szacuje się, że do 2017 roku z jego atrakcji skorzystało 320 milionów gości i zostawiło w jego kasach 70 miliardów euro!

Disneyland Park Paryż opinie

Ale te liczby nie dziwią zupełnie - park jest niesamowity i zapewnia tysiące atrakcji dla każdego.

pokazy 25 lat parku Disneyland Paryż Disneyland Paris 25 lat opinie atrakcje

Disneyland Paris to właściwie dwa parki leżące tuż obok siebie - Park Disneyland i Park Walt Disney Studios. Łącznie oferują ponad 50 przeróżnych atrakcji - rollercoastery, karuzele, rozmaite przejażdżki rozmaitymi pojazdami, w kilku różnych „światach” tematycznych. Poza tym są pokazy i parady - największe gwiazdy filmów Disneya podczas głównej parady, Festiwal Piratów i Księżniczek, niesamowity wieczorny pokaz iluminacji i fajerwerków, a także spotkania z ulubionymi bohaterami - z Myszką Miki, księżniczkami, Spidermanem i wieloma innymi bohaterami kreskówek.

Paryż Walt Disney Studios atrakcje Myszka Miki parada Disneyland Paryż atrakcje pokazy rodzinna wycieczka opinie

W Park Disneyland odwiedzicie pięć różnych krain, w których bajki stają się rzeczywistością - możecie poczuć się jak Piotruś Pan latając statkiem pirackim nad nocnym Londynem, możecie pomóc Buzzowi („Toy Story”) pokonać gwiezdne potwory, możecie poczuć się jak Indiana Jones i śmigać kopalnianym wózkiem w poszukiwaniu starożytnych ruin, możecie zabłądzić w labiryncie znanym z „Alicji w krainie czarów”, albo pognać w kosmos i walczyć u boku rebeliantów, jak w filmach serii „Star Wars”. Dla każdego znajdzie się coś interesującego. A dla maluchów, które nie skorzystają jeszcze z szybkich rollercoasterów, są piękne karuzele i łagodne przejażdżki np. „It's a small world”, gdzie wyruszyć można w kolorową i rozśpiewaną podróż po wszystkich kontynentach.

atrakcje Park Rozrywki Paryż Disneyland opinie    

Z kolei w Park Walt Disney Studios możecie stać się częścią magii kina i polatać na latającym dywanie, możecie przeżyć przygodę mrożącą krew w żyłach w „The Twilight Zone Tower of Terror”, możecie zmniejszyć się do rozmiarów szczurka i odwiedzić paryską restaurację rodem z filmu „Ratatouille”, możecie w rytmach muzyki Aerosmith gnać szalonym rollercoasterem, albo obejrzeć pokaz kaskaderski, czy spotkać gwiazdy Disney Channel.

Disney Studios Paryż atrakcje opinie Disneyland Paryż pokazy atrakcje opinie Walt Disney Studios Paryż opinie

Atrakcji jest naprawdę mnóstwo i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza aspektem rozrywkowym, park jest naprawdę pięknym miejscem - jest czysty, zieleń jest piękna i zadbana, a każdy detal architektoniczny jest przemyślany i starannie dobrany.

Disneyland Paryż opinie atrakcje

Z wielką przyjemnością spaceruje się po parku, podziwiając kwitnące rośliny i zachwycając się bajkowymi budynkami – nie tylko najbardziej znanym pałacem Śpiącej Królewny, ale i fantastyczną Main Street, przy której znajduje się wiele sklepów i kawiarenek, albo francuskim skwerkiem przy „Ratatouille”. Pięknych miejsc jest mnóstwo – niesamowite wnętrza sklepów nawiązujące do różnych bajek, śliczne kawiarnie, restauracje, stawy i jeziorka, fontanny, rzeźby i inne dekoracje – wszystko to sprawia, że wizyta w parku staje się dodatkowo miłym dla oka przeżyciem estetycznym – oczywiście w klimacie disnejowskim ?

opinie Disneyland Paryż 2018 atrakcje wycieczka Rodzinna wycieczka do Disneyland opinie

Duże wrażenie robią także tematyczne hotele w resorcie – jest ich 7 i każdy inny, w innym stylu i o innym charakterze, oraz piękne restauracje – jest ich 52 i oferują dania z całego świata i w różnych formach – bufetu, restauracji z obsługą kelnerską, barów z daniami na wynos itd. A na pewno wyjątkowym posiłkiem, będzie ten spożywany w towarzystwie postaci z bajek Disneya – a i takie atrakcje zapewniają nam obydwa parki.

zamek Disneyland Paryż pokaz fajerwerków

Jest tu co robić przez kilka dni, naprawdę. Będąc w Disneyland Paris przez trzy dni, zobaczyłam sporo, ale nie wszystko. Jeśli więc planujecie podróż w tamtym kierunku, sugeruję aby zarezerwować minimum 2,3 dni w parkach, z noclegiem na miejscu (bo najwygodniej) i bawić się ze swoimi dziećmi jak dzieci ?

A w kolejnym poście mnóstwo informacji praktycznych – jak tam dotrzeć, co robić, co kupić, gdzie spać, gdzie jeść i tak dalej.

#disneylandparis25 #DisneylandParis #airfrance 

Tekst i zdjęcia: Patrycja Kumiszcza

1 comment

Leave Comment