Wyspy Zielonego Przylądka – pogoda zimą

Planujesz  swój urlop zimową porą i zastanawiasz się, jakie miejsce wybrać, aby pogoda Cię nie zawiodła? A może szukasz przydatnych informacji o pogodzie na Wyspach Zielonego Przylądka? Jeśli tak, ten artykuł z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości.

 

Republika Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka to tak naprawdę Republika Zielonego Przylądka. To wyspiarskie państwo położone w odległości  450 km na zachód od wybrzeża Afryki, na Oceanie Atlantyckim. Jej nazwa nie jest przypadkowa – pochodzi od najbardziej wysuniętego na zachód punktu Afryki – Zielonego Przylądka.

Całość składa się z dziesięciu większych wysp i szesnastu mniejszych wysepek. Podzielone one zostały na Wyspy Zawietrzne (położone na północy – Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal i Boa Vista) i Wyspy Podwietrzne (położone na południu – Maio, Santiago, Fogo i Brava). Wszystkie wyspy zajmują powierzchnię  4033 km² i z wyjątkiem Santa Luzia – są zamieszkane.

Wyspy Zielonego Przylądka kiedy jechać temperatury zimą opinie

Ich najwyższym szczytem jest Pico do Fogo (2829 m n.p.m.) – aktywny wulkan, który ostatnią erupcję miał w 2014 roku. Wyspy Zielonego Przylądka są wyspami górzystymi wewnątrz, a językiem urzędowym jest język portugalski.  Zdecydowana większość mieszkańców wysp używa jednak języka kreolskiego i jest katolikami (78,7% ludności).

Wyspami, które cieszą się największą popularnością wśród turystów są: Sal i Boa Vista. Panują tutaj idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, nie brakuje przepięknych i piaszczystych plaż, miejsc noclegowych i smacznej kuchni.

Zobacz również:
–> Wyspy Zielonego Przylądka z dzieckiem <–

Jaka pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka zimą?  

Zastanawiasz się, kiedy wybrać się na Wyspy Zielonego Przylądka i jakiej pogody spodziewać się zimą? Śmiało można powiedzieć, że pogoda na wyspach sprzyja wakacjom przez cały rok. Najbardziej mokrym miesiącem jest wrzesień, zaś najcieplejsze miesiące to: czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik i listopad.

Pogoda Październik:

  • średnia temperatura w ciągu dnia: 30°C, średnia temperatura w nocy: 25°C, średnia temperatura wody: 25°C.

Pogoda Listopad:

  • średnia temperatura w ciągu dnia: 29°C, średnia temperatura w nocy: 25°C, średnia temperatura wody: 24°C.

Pogoda Grudzień:

  • średnia temperatura w ciągu dnia: 27°C, średnia temperatura w nocy: 22°C, średnia temperatura wody: 22°C.

Pogoda Styczeń:

  • średnia temperatura w ciągu dnia: 27°C, średnia temperatura w nocy: 21°C, średnia temperatura wody: 21°C.

Pogoda Luty:

  • średnia temperatura w ciągu dnia: 25°C, średnia temperatura w nocy: 20°C, średnia temperatura wody: 20°C.

wyspy zielonego przylądka jaka pogoda zimą atrakcje opinie

Lokalizacja: