Muzeum Zabawek i Bajek – Toruń

Wybieracie się na weekend do Torunia? Jeśli tak – wiecie z pewnością, że ta miejscowość ma do zaoferowania naprawdę wiele rodzinnych atrakcji… i to nie tylko takich, związanych z Mikołajem Kopernikiem i piernikami! Jedną z nich z pewnością jest również Muzeum Zabawek i Bajek. Gotowi na powrót do przeszłości? Zapraszamy do tego muzeum w wypadku wyprawy do Torunia, jednak wpierw – niezbędna będzie lektura naszego artykułu!

Toruń gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

Muzeum Zabawek i Bajek – rodzinne atrakcje dla każdego

Nie da się ukryć, że dzieciństwo nasze i naszych rodziców wyglądało zupełnie inaczej od tego, jakie mają obecnie nasze dzieci. Dawniej nie mieliśmy dostępu do nowinek technologicznych, jednak nie oznacza to, że nie potrafiliśmy świetnie się bawić, prawda? Przebywając w Toruniu warto więc poświęcić nieco czasu i zabrać dzieci do Muzeum Zabawek i Bajek mieszczącego się przy ulicy Świętego Ducha 12 w Toruniu. Co czeka na nas na miejscu? Odpowiedź czeka w dalszej części artykułu!

muzeum zabawek i bajek w toruniu czy warto opinie

Wizyta w tym wyjątkowym muzeum może być dla nas swojego rodzaju powrotem do przeszłości, a jednocześnie możliwością pokazania naszym dzieciom, jakimi zabawkami bawiliśmy się my, nasi rodzice czy dziadkowie. W tym miejscu znajdziemy zabytkowe zabawki pochodzące jeszcze z XIX i pierwszych dekad XX wieku! Nasze pociechy będą miały okazję na własne oczy zobaczyć, jak kiedyś wyglądały lalki, klocki, samochodziki, gry planszowe czy wózki. To niezwykle ciekawa „lekcja historii”!

W muzeum znajdziemy także specjalną wystawę, na którą składają się archiwalne fotografie ukazujące dzieciństwo minionych czasów. Warto też pamiętać o tym, że dzieci mają możliwość obejrzenia starych bajek na projektorach i wziąć udział w warsztatach literackich i artystycznych – dostępne po wykupieniu odpowiedniej wejściówki.

Nie da się ukryć, że Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu jest miejscem, które łączy pokolenia. Pod okiem prowadzących warsztaty dzieci poznają i zrozumieją zabawy, w jakich uczestniczyli ich przodkowie. Daliście się namówić na wizytę w tym wyjątkowym miejscu? A może już tam byliście? Dajcie znać w komentarzach pod tym artykułem!

Toruń najlepsze atrakcje dla dzieci muzeum zabawek i bajek opinie

Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu – cennik i godziny otwarcia

Muzeum Zabawek i Bajek czynne jest następujących godzinach:

  • codziennie: od 10:00 do 17:00.

Warto pamiętać też o  tym, że istnieje tu również możliwość wybrania innego, dogodnego dla nas terminu – wymaga to jednak uprzedniej rezerwacji telefonicznej.

Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu – cennik i godziny otwarcia

  • bilet ulgowy: 5 zł
  • bilet normalny: 8 zł
  • zwiedzanie z warsztatami: 8 zł (grupa od 10 dzieci)

atrakcje dla dzieci Toruń gdzie z dzieckiem opinie

Lokalizacja Muzeum Zabawek i Bajek Toruń

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu. Muzeum to położone jest o około 150 metrów od Rynku Staromiejskiego.

Zobacz również przygotowany przez nas artykuł:
–> Toruń – atrakcje dla dzieci <–