Muzeum Zabawek i Bajek – Toruń

Wybieracie się na weekend do Torunia? Jeśli tak – wiecie z pewnością, że ta miejscowość ma do zaoferowania naprawdę wiele rodzinnych atrakcji. Jedną z nich z pewnością jest również Muzeum Zabawek i Bajek. Gotowi na powrót do przeszłości?

Toruń gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

Muzeum Zabawek i Bajek – rodzinne atrakcje

Nie da się ukryć, że dzieciństwo nasze i naszych rodziców wyglądało zupełnie inaczej od tego, jakie mają obecnie nasze dzieci. Dawniej nie mieliśmy dostępu do nowinek technologicznych, jednak nie oznacza to, że nie potrafiliśmy świetnie się bawić, prawda? Przebywając w Toruniu warto więc poświęcić nieco czasu i zabrać dzieci do Muzeum Zabawek i Bajek mieszczącego się przy ulicy Świętego Ducha 12. Co czeka na nas na miejscu?

muzeum zabawek i bajek w toruniu czy warto opinie

Zobacz również:
–> Toruń – atrakcje dla dzieci <–

Wizyta w tym wyjątkowym muzeum może być dla nas swojego rodzaju powrotem do przeszłości, a jednocześnie możliwością pokazania naszym dzieciom, jakimi zabawkami bawiliśmy się my, nasi rodzice czy dziadkowie. W tym miejscu znajdziemy zabytkowe zabawki pochodzące jeszcze z XIX i pierwszych dekad XX wieku! Nasze pociechy będą miały okazję na własne oczy zobaczyć, jak kiedyś wyglądały lalki, klocki, samochodziki, gry planszowe czy wózki.

W muzeum znajdziemy także specjalną wystawę, na którą składają się archiwalne fotografie ukazujące dzieciństwo minionych czasów. Dzieci będą miały możliwość obejrzenia starych bajek na projektorach i wziąć udział w warsztatach literackich i artystycznych.

Nie da się ukryć, że Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu jest miejscem, które łączy pokolenia. Pod okiem prowadzących warsztaty dzieci poznają i zrozumieją zabawy, w jakich uczestniczyli ich przodkowie. Daliście się namówić na wizytę w tym wyjątkowym miejscu? A może już tam byliście?

Toruń najlepsze atrakcje dla dzieci muzeum zabawek i bajek opinie

Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu – cennik i godziny otwarcia

Muzeum Zabawek i Bajek czynne jest codziennie w godzinach od 10:00 do 17:00. Istnieje również możliwość wybrania innego, dogodnego dla nas terminu – wymaga to jednak uprzedniej rezerwacji telefonicznej.

Bilet wstępu bez oprowadzania – 5 zł / osoba (od poniedziałku do piątku)
Bilet wstępu „plus” z opowiadaniem – 7 zł / osoba (soboty i niedziele)
Bilet grupowy z opowiadaniem i warsztatami – 6 zł / osoba (minimum 10 osób, od poniedziałku do piątku, konieczna rezerwacja.

atrakcje dla dzieci Toruń gdzie z dzieckiem opinie

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *