Palmiarnia Miejska w Gliwicach

Ponad  5600 gatunków roślin, gady, żółwie i egzotyczne ptaki – takie atrakcje czekają na nas w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Byliście już w tym miejscu? Podpowiadamy, czego można się spodziewać.

⬇⬇Sprawdź promocję⬇⬇
Śląsk ciekawe atrakcje dla dzieci

Palmiarnia w Gliwicach – na tropikalną przygodę z dzieckiem

Mieszcząca się na terenie parku imienia Fryderyka Chopina w Gliwicach Miejska Palmiarnia powstała w 1924 roku, choć pierwsze szklarnie na terenie parku stawiane były już w roku 1880. Od tego czasu wiele zmieniło się w tym miejscu i obecnie całość ma bardzo nowoczesny wygląd, który już z zewnątrz wywiera ogromne wrażenie na turystach. Cała Palmiarnia obejmuje aż 2000 m2  i podzielona została na pięć pawilonów tematycznych.Gliwice atrakcje dla dzieci Miejska Palmiarnia Gliwice opinie

gdzie z dzieckiem Gliwice rodzinne atrakcje miejska palmiarnia opinie

gliwice palmiarnia atrakcje dla dzieci

Pierwszy pawilon obejmuje rośliny użytkowe, drugi zaś rośliny egzotyczne. Zobaczymy tutaj różnorodną roślinność, w tym nawet rośliny mięsożerne, które mogą być prawdziwą atrakcją dla najmłodszych zwiedzających. Trzeci pawilon nazywany jest historycznym, a w czwartym znajduje się cała masa różnorodnych sukulentów! To chyba jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć tyle gatunków kaktusów w jednym miejscu! W tych czterech pawilonach poza zdumiewającą roślinnością zobaczymy również kanarki i papugi (są w klatkach), terraria z przeróżnymi gadami, oraz akwaria z żółwiami i płaszczkami.

Sprawdź również:
Śląskie – atrakcje na niepogodę

Piąty pawilon jest pawilonem typowo akwarystycznym i został on udostępniony dla zwiedzających w 2012 roku. Największym zbiornikiem jest akwarium Amazonii, gdzie możemy spotkać arapaimy – jedne z największych ryb słodkowodnych, których długość sięga nawet do 3 metrów! Przy akwariach znajdują się monitory LCD, które pełnią funkcję edukacyjną i dzięki którym możemy dowiedzieć się więcej o poszczególnych gatunkach ryb.

palmiarnia w Gliwicach akwarium opinie ceny

Śląsk atrakcje dla dzieci palmiarnia Gliwice czy warto opinie

Cennik i godziny otwarcia

Bilet normalny: 10 zł
Bilet ulgowy: 6 zł
Bilet rodzinny: 20 zł
Dzieci do 4 roku życia: 0 zł
Dorośli powyżej 75 roku życia: 0 zł

Poniedziałek: Palmiarnia nieczynna
Od wtorku do piątku: od 9:00 do 18:00
Soboty: od 10:00 do 18:00
Niedziele: od 10:00 do 18:00

palmiarnia Gliwice opinie atrakcje ceny godziny

Gliwice atrakcje dla dzieci Miejska Palmiarnia Gliwice ceny opinie

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *