Już w drodze na majówkę? Jeszcze nie jest za późno na bezpieczną podróż!

jak-zaplanować bezpieczną podróż majówka

Czy wiecie, że wiele osób kupuje ubezpieczenie turystyczne dopiero dzień przed wyjazdem? Zdarzają się nawet tacy, co zakupy odkładają na sam dzień rozpoczęcia podróży! Szczególnie wybierając się na wyjazd z rodziną warto, już na etapie planowania, zastanowić się nad polisą dopasowaną do potrzeb. Jeśli jeszcze nie udało się Wam tego zrobić i właśnie wyjeżdżacie na majówkę bez odpowiedniego ubezpieczenia - ten artykuł jest dla Was. Oto kilka praktycznych rad od ERGO Ubezpieczenia Podróży na bezpieczną majówkę last minute!

 

1. Szybkie zakupy przed przekroczeniem granicy!

Majówkowy wyjazd w Słowackie góry samochodem, właśnie przejeżdżacie koło Krakowa… nagle zdajecie sobie sprawę, że zapomnieliście o ubezpieczeniu! Całe szczęście, że możecie kupić je nawet w dniu rozpoczęcia podróży.

Obecnie większość ubezpieczycieli oferuje zakup polisy online, a intuicyjnie stworzone strony nie wymagają wypełniania wielu danych. Wystarczy dokładnie doczytać, co zawiera dana polisa i wybrać pakiet dopasowany do potrzeb całej rodziny. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Liczy się przede wszystkim suma kosztów leczenia i transportu, NNW oraz poziom Assistance zawarty w pakiecie. To te części ubezpieczenia zapewnią niezbędną ochronę w przypadku niespodziewanego zachorowania. Planując spacery po górach, koniecznie upewnijcie się, że pakiet zawiera koszty ratownictwa oraz OC (gdybyście przez przypadek wyrządzili krzywdę komuś innemu).

Jest jednak jeden haczyk… pamiętajcie, że zakup polisy turystycznej możliwy jest tylko wtedy, gdy ubezpieczający znajduje się na terenie Polski. Spokojnie możecie ubezpieczyć się jadąc polskimi ulicami w stronę Słowacji. Jeśli jednak już przekroczyliście granicę i wjechaliście na drogi naszego sąsiada – obowiązuje Was 3-dniowy okres karencji ubezpieczenia.

1.Szybkie zakupy-planowanie bezpiecznej podróży z dziećmi

2. Bezpieczny pojazd, bezpieczna rodzina

Majówka z dojazdem własnym ma wiele zalet. Nie musicie dopasowywać się do określonych godzin odlotu, do samochodu zmieści się tyle bagażu, ile dusza zapragnie, no i niemal w każdej chwili możecie zatrzymać się na przekąskę i mały spacer na rozprostowanie nóg.

Niestety niektórych rzeczy nie da się przewidzieć, nawet jeśli wyruszacie w drogę sprawdzonym pojazdem. A co jeżeli jadąc wieczorem leśną drogą, potrącicie spłoszone zwierzę i zjedziecie z asfaltu prosto w głębokie błoto? Pojazd unieruchomiony, rodzina przestraszona, a od najbliższego miasta dzieli Was kilka dobrych kilometrów. W takich sytuacjach ratunek stanowić może Car Assistance – czyli kompleksowe rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego o opiekę nad Waszym pojazdem.

Ubezpieczenie pojazdu obejmuje zarówno ekstremalne wypadki, takie jak sytuacja opisana powyżej, jak i zwyczajne sytuacje, które często zdarzają się na drodze. Car Assistance zapewnia pomoc w przypadku unieruchomienia (np. rozładowania akumulatora, uszkodzenia przedniej szyby, zatrzaśnięcia kluczyków i braku benzyny) oraz wypadku (kolizji, wypadnięcia z drogi, zakopania w śniegu, piasku lub błocie, potrąceniu człowieka czy zwierzęcia).

Jaką pomoc otrzymacie w niespodziewanej sytuacji? Oczywiście, wszystko zależy od powagi zdarzenia i stopnia uszkodzenia pojazdu. ERGO Ubezpieczenia Podróży może zapewnić naprawę na miejscu, holowanie do warsztatu, a nawet samochód zastępczy. W ten sposób Wasza rodzina raz dwa będzie mogła kontynuować podróż do wybranej destynacji. Wystarczy podstawowy pakiet ubezpieczenia, nawet ten zakupiony last minute, rozszerzyć o Car Assisatnce.

Car Assistance - planowanie bezpiecznej podróży z dziećmi

3. Majówka w Polsce a dodatkowe ubezpieczenie

Wiele osób decyduje się na majówkę w Polsce. W naszym kraju również znajdą się piękne górskie widoki, malownicze jeziora i rekreacyjne ścieżki rowerowe… no i podróż znacznie krótsza.

Naturalnie, na wyjazd do Polski nie potrzebujemy ubezpieczenia turystycznego. W końcu jesteśmy na terenie własnego kraju, gdzie korzystamy z publicznej opieki medycznej lub wykupionych pakietów w placówkach prywatnych. Planując rodzinne rozrywki można jednak pomyśleć o dokupieniu dodatkowego pakietu NNW na podróże krajowe.

ERGO Ubezpieczenia Podróży oferuje ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie naszego kraju. Oznacza to, że jeśli podczas górskiego spaceru skręcicie kostkę, będziecie mogli liczyć zwrot odpowiedniej sumy z tytułu polisy. Co więcej, ubezpieczenie obowiązuje nie tylko na terenie Polski, ale i w strefie przygranicznej państw sąsiadujących (pas do 30 km w głąb kraju). Nie będziecie musieli się martwić, czy kostka została uszkodzona jeszcze po stronie polskiej, czy już słowackiej. Tego ubezpieczenia nie zakupicie jednak w drodze, gdyż znajdziecie je tylko w ofercie biur podróży sprzedających produkty ERGO Ubezpieczenia Podróży.

Majówka w Polsce - dodatkowe ubezpieczenie- podróże z dziećmi planowanie

4. Patrzymy w kierunku przyszłości…

Spontaniczne rodzinne podróże zdecydowanie dobrze wyglądają na kinowych ekranach. Jednak prawda jest taka, że wyjazdy, zarówno te w Polsce jak i zagraniczne, często wymagają skrupulatnego planowania. A im wcześniej dokonacie rezerwacji, tym większa szansa na niespodziewane zdarzenia przed podróżą.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Ochroni ono Wasze portfele w przypadku konieczności rezygnacji z wyjazdu z powodu niespodziewanych wydarzeń. ERGO Ubezpieczenia Podróży zwróci Wam zaliczki wpłacone na rezerwacje hoteli, biletów komunikacji międzynarodowej czy kursów. Co więcej, działa ono również na rezerwacje w Polsce i obejmuje nawet rezygnację z miejsca na polu namiotowym!

Koszt takiego ubezpieczenia zależny jest w pełni od zarezerwowanych usług – będzie to 3% lub 6% kosztu rezerwacji. Nie jest to wiele, a gdy najmłodszy członek rodziny niespodziewanie zachoruje przed wyjazdem, odzyskacie wszystkie pieniądze. My myślimy, że warto!

O zakupach polisy last minute wiecie już wszystko! Nie ma nic strasznego w zakupach ubezpieczenia na ostatnią chwilę, ważne, że podczas wyjazdu Wasza rodzina będzie objęta ochroną. Z naszej strony zdecydowanie polecamy wcześniejsze zakupy. Da Wam to więcej czasu na wybór odpowiedniego pakietu i dopasowanie rozszerzeń do Waszych potrzeb. Właśnie pakujecie walizkę? Przy okazji pomyślcie o ubezpieczeniu turystycznym – ono nic nie waży!

4.Patrzymy w kierunku przyszłości

Sprawdź koniecznie:

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

Artykuł Partnera  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *