Otwarcie nowej strefy Energylandii – AQUALANTIS!

Abyssus Energylandia otwarcie nowej strefy
Mimo trwających wakacji Energylandia nie próżnuje i szykuje się do wielkiego otwarcia – Aqualantis. Nowa strefa jest już szóstą częścią tworzącą Park Rozrywki i tak jak pozostałe sektory skrywa w sobie moc atrakcji i niespodzianek. Nad przygotowaniem nowej, wodnej krainy pracowało ponad 1000 osób. Zajmująca, aż 6 hektarów Aqualantis ze swą największą atrakcją Abyssus, który jest Double Launch Coasterem typu Shockwave, jest stylizowane na starożytne miasto Atlantis. Raz zalane wodą, czekało wieki na śmiałków, którzy odważą się odkryć tajemnice podwodnego świata.

Otwarcie Aqualantis już 14 lipca

Tak teraz goście Energylandii będą mogli znaleźć się w roli odkrywców, sprawdzając co do zaproponowania ma nowa, ogromna strefa Aqualantis. Uliczki królestwa oceanu zaprowadzą zwiedzających do flagowego roller coastera Abyssus, rodzinnej zabawy podczas przejażdżki EKIPA Light Explorers, kliku mniejszych karuzel dla młodszych gości oraz do nowo otwartych punktów gastronomicznych i stref wypoczynkowych, pokazu Aqua Jump i wielu więcej. 

Abyssus otwarcie nowej strefy Energylandii AQUALANTIS abyssus_2 otwarcie nowej strefy Energylandii AQUALANTIS

DWIE IMPREZY W JEDNYM DNIU

Wielkie otwarcie strefy Aqualantis zaplanowane jest na 14 lipca, czyli w dzień 7 URODZIN Energylandii. Odwiedzający będą mogli więc hucznie świętować kolejny rok działania Parku i poznać zupełnie nową, nieodkrytą jeszcze strefę – wraz z jej wszystkimi atrakcjami! 7 urodziny Parku i start nowej strefy to doskonała okazja, aby odwiedzić Eneryglandię i na własne oczy zobaczyć wodną krainę wraz ze wszystkimi jej atrakcjami. 

ZUPEŁNIE NOWA STREFA

Główną atrakcją Aqualantis jest Double Launch Coaster Abyssus. Nad jego konstrukcją czuwało ponad 200 osób. Maszyna złożona jest z 90500 części, co równa się ilości fragmentów budujących około 8 samochodów osobowych. Ten pokaźny roller coaster nie imponuje jedynie wielkością, osiągającą, aż 38 metrów wysokości i 1316 metrów przejazdu, ale i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Abyssus wyposażony jest w 2 magnetyczne wyrzutnie LSM zapewaniające atrakcyjny system rozpędzania pociągu oraz kształtowania dynamiki jazdy, dzięki zastosowaniu systemowi kontroli silników dopędzających. Gwarantuje to doskonały poziom komfortu dla pasażerów i niezapomniane wrażenia z jazdy. Roller Coaster ważący prawie 7 ton rozpędza się do 100 km/h przy 5 inwersjach zapewniających ekscytującą przejażdżkę na 16 osób jednocześnie. Choć Abyssus jest umiejscowiony w sercu oceanicznej krainy, a jego budowa przypomina pompy to mimo wodnego krajobrazu i tryskającej wody nikt z pasażerów flagowca nie będzie mokry. Abyssus to zupełnie nowy rodzaj atrakcji, którego premiera wraz z całą strefą Aqualantis odbędzie się w 7 urodziny Energylandii. 

EKIPA MA SWÓJ ROLLER COASTER

Energylandia ma w zanadrzu jeszcze więcej niespodzianek! 6 hektarowe Aqualantis to nie tylko Abyssus, ale i ogrom innych atrakcji. Szczególnie emocjonującą wiadomością jest pojawienie się w Parku roller coastera stworzonego we współpracy z EKIPĄ! Light Explorers to roller coaster typu boomerang poruszający się z prędkością 60 km/h. Zawrotna zabawa dla całej rodziny! Roller coaster porusza się do przodu i powraca tą samą trasą. Mogą bawić się na nim dzieci już od 100 centymetrów wzrostu. Czas przejazdu wynosi 70 sekund. Z tej okazji na stronie ekipa.energylandia.pl można kupić limitowane Coaster Boxy. Dostępne są zarówno w wersji elektronicznej, jak i limitowanej wersji kolekcjonerskiej. 

Ekipa_light_explorers1 otwarcie nowej strefy Energylandii AQUALANTIS Ekipa_light_explorers2 otwarcie nowej strefy Energylandii AQUALANTIS Ekipa_light_explorers3 otwarcie nowej strefy Energylandii AQUALANTIS

NIE CZEKAJ! BAW SIĘ I ODKRYJ MAGICZNE AQUALANTIS

Już 14 lipca – w 7 urodziny Energylandii, okrywaj niezwykłe, podwodne miasto. 6 hektarów prawdziwej zabawy i radości, moc nowych atrakcji i widowisk.  

Sprawdź również:

TOP 10 atrakcji w Energylandii