TOP 10 atrakcji w Energylandii. Numer 8 pobił światowy rekord!

energylandia zator atrakcje dla dzieci
Wakacje coraz bliżej, a wy wciąż zastanawiacie się jak spędzić je ze swoimi dziećmi? Być może dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na… spory dreszczyk emocji? Jeżeli tak, to na pewno musicie odwiedzić Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Wasza wizyta powinna odbyć się maksymalnie szybko, szczególnie że już 4 lipca, czyli w najbliższą sobotę otwartą zostanie strefa Water Park, będąca częścią Tropical Fun. Jeżeli nie jesteście jednak na bieżąco z atrakcjami Energylandii. Sprawdźcie więc propozycje TOP 10 atrakcji w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze!

Numer 1: Big Milk Water Park- tropikalna strefa wodna 

Naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zjeżdżalnie i zakątków relaksu. W ciągu dwóch lat ten obszar powiększył się o Tropical Fun – nową część z kolejnymi niesamowitymi atrakcjami wodnymi. To jeszcze nie wszystko, bo Energylandia znowu wyszła naprzód Waszym oczekiwaniom i właśnie otworzyła nową zjeżdżalnię o nazwie Twister. Przygodę rozpoczniecie na wysokości 15 metrów ze wspaniałym widokiem na całą Energylandię, by pokonać niemal 100 metrów zakręconej trasy. Pod drodze czekać będzie mnóstwo niespodzianek, zakrętów oraz potężny lej, który sprawi, że moc wody jeszcze bardziej Was wkręci w jazdę Twisterem. Energylandia_Water_Park energylandia zator atrakcje dla dzieci Mięciutkie lądowanie w rzece gwarantowane! To kolejna fantastyczna zjeżdżalnia w wodnym królestwie Parku. Od tej pory do dyspozycji będzie 14 zjeżdżalni wodnych o zróżnicowanym stopniu ekstremum. Oprócz nich Algida Water Park oferuje 3 baseny z podgrzewaną wodą, a także 4000 leżaków na ogromnej powierzchni liczącej 1800m2 . To wszystko w połączeniu z niesamowitym klimatem tworzonym przez prawdziwą piaszczystą plażę, palmy i chłodne napoje sprawi, że będziecie się tam czuć idealnie w te nadchodzące upalne dni. Pamiętajcie, że jeden bilet wstępu do Energylandii obejmuje wszystkie atrakcje w całym parku — również w strefie wodnej. 

Numer 2: Hyperion — tylko dla odważnych! 

Energylandia ma już 15 rollercoasterów, które wybudowała w zaledwie 5 lat. Wśród nich niekwestionowanym zwycięzcą i ulubieńcem gości jest właśnie Hyperion — najwyższa i najszybsza kolejka górska typu mega coaster w Europie o wysokości 77 m, pierwszym spadku pod kątem 85°! Wrażenie robi również prędkość maksymalna - 142 km/h! 3. Hyperion energylandia zator atrakcje dla dzieci Choć wrzaski i piski zjeżdżających mogą przerażać — zdecydowanie warto wypróbować tę atrakcję. Podczas wjazdu możemy nacieszyć oczy zachwycającym widokiem Zatoru, natomiast zjazd zapewni nam liczne efekty grawitacyjne, w tym uczucie nieważkości. Na końcu wodny splash i głośny okrzyk „chcę jeszcze raz”! 

Numer 3: Bajkolandia i strefa cyrkowa 

Park rozrywki Energylandia składa się z kilku stref zabawy. Pierwsza to Bajkolandia, w której odkryjemy aż 23 atrakcje dla maluszków od 2 roku życia. To miejsce, w który dzieci przeżywają najcudowniejsze chwile, a dorośli mogą poczuć się ja dzieci korzystając wspólnie chociażby z klasycznej, wiedeńskiej karuzeli Sisi.  strefa cyrkowa energylandia zator atrakcje dla dzieci

Numer 4: Mayan — dobry na pierwszy ogień! 

Mayan to jedna z tych atrakcji, których zdecydowanie nie można przegapić. Choć wygląda niepozornie przy dwukrotnie wyższym Hyperionie czy nowej Zadrze, ten rollercoaster zapewni  Gościom potężny zastrzyk adrenaliny. Już podczas startu kolejki rozpoczynają się pierwsze krzyki i piski. Przejazd podniesie ciśnienie nawet najbardziej doświadczonym bywalcom parków rozrywki. 1. Mayan energylandia zator atrakcje dla dzieci Ostatecznie jednak pozostawi wszystkich z ogromną satysfakcją i radością. Mayan ma wysokość ponad 33 metrów i osiąga prędkość blisko 80 km/h. Nie brakuje licznych skrętów, inwersji, pojawi się także uczucie nieważkości. Chcesz spróbować? 

Numer 5: Speed — największy i najszybszy Water Coaster 

Speed Water Coaster to kolejny rekordzista Energylandii i ulubieniec przyjeżdżających do parku rozrywki Gości. To największa i najszybsza tego rodzaju wodna atrakcja, której nie można pominąć. Gdy lato się rozkręca, a na dworze jest coraz cieplej — to właśnie ta atrakcja jednocześnie podniesie adrenalinę i przyjemnie ochłodzi miłośników rollercoasterów. 6. Speed Water Coaster energylandia zator atrakcje dla dzieci Zjazd z 60 metrów z prędkością 110 km/h prosto w wodę to coś, co zdecydowanie powinieneś przetestować w te wakacje. 

Numer 6: Formuła — zadziwiająco szybki 

Formuła to kolejna atrakcja ze strefy ekstremalnej. Choć rollercoaster miał swoją premierę w 2016 roku, wciąż cieszy się niesamowitą popularnością — zarówno wśród nowych Gości, jak i stałych odwiedzających Energylandii. 5. Formuła energylandia zator atrakcje dla dzieci Co czeka osoby, które zdecydują się przetestować Formułę? Ogromne przyspieszenie, które generuje przeciążenie bliskie 4,5G. To rollercoaster dla ludzi naprawdę spragnionych mocnych wrażeń. 

Numer 7: Frida — smocza podróż

To jedna z atrakcji, które możemy znaleźć w nowej strefie Parku — Smoczym Grodzie. Fioletowy rollercoaster spodoba się zarówno tym najstarszym, jak i trochę młodszym Gościom Parku. Przejażdżka Fridą jest klimatyczna i z pewnością nie nudzi. frida energylandia zator atrakcje dla dzieci Co więcej — to właśnie z Fridy mamy najlepszy widok na nową atrakcję Parku — Zadrę. Przejażdżka mniejszym rollercoasterem może być idealną okazją, by rozgrzać się i przygotować na coś ekstremalnego! 

Numer 8: Zadra - drewniany rekordzista 

Zadra to jedna z najnowszych atrakcji w Energylandii. Mamy tu do czynienia także ze światowym rekordzistą — to najwyższa i najszybsza na świecie hybrydowa (stalowo-drewniana) kolejka górska. Wooden Coaster Zadra osiąga prędkość aż 121 km/h. zadra-energylandia-zator-atrakcje-dla-dzieci Kolejka jest długa na 1316 metrów, a jej wysokość wynosi 63,8 metra. Pierwszy spadek zrobi wrażenie nawet na najbardziej doświadczonych Gościach Parku Rozrywki — jego nachylenie wynosi bowiem 90 stopni! 

Numer 9: Anaconda 

Prawdziwie rodzinna atrakcja, a zarazem największe tego typu wodne urządzenia w Europie Środkowo-Wschodniej! Taka jest Anaconda, której emocjonującą przejażdżkę gwarantują dwudziestoosobowe łodzie wyruszające w trasę pełną mokrych niespodzianek! Czekają nas strome wodospady, po których pędzić będziemy z prędkością nawet 55 km/h!  2. Anaconda energylandia zator atrakcje dla dzieci

Numer 10: Magic Night 

W tym roku nie zabraknie wydarzeń specjalnych takich jak Magic Night, podczas których można bawić się w parku w nocy i podziwiać wspaniałe oświetlenie wszystkich atrakcji. magic night energylandia zator atrakcje dla dzieci Iluminacje rollercoasterów i zabawa w blasku nocnych świateł do 23:00 w tym sezonie dostępna będzie aż 6 razy! Zapamiętaj te daty: 18 i 25 lipca, 1, 8, 15 i 22 sierpnia!

Sprawdź także: 

Jak powstaje Abyssus w Energylandii? Będzie WOW!