Ogród Pełen Lawendy – Ostrów

Szukacie idealnego miejsca na rodzinną wycieczkę? A może przepięknej scenerii dla rodzinnej sesji? Jeśli tak, to idealny moment na to, aby odwiedzić Ogród Pełen Lawendy pod Krakowem!

Kraków gdzie z dzieckiem Pole Lawendy czy warto atrakcje opinie

Ogród Pełen Lawendy – atrakcje

Większości z nas pola pachnącej lawendy kojarzą się głównie z francuską Prowansją i właśnie to miejsce wpisuje na listę tych, które pragnie kiedyś zobaczyć. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy wyjeżdżać za granicę, aby przenieść się do pięknego, fioletowego świata, ponieważ także w naszym kraju można je znaleźć!
Przykładem tego jest Ogród Pełen Lawendy – zlokalizowany zaledwie 45 kilometrów od Krakowa, w miejscowości Ostrów. To aż 60 arów lawendowego szaleństwa! Rosną tutaj dwie, sprowadzone z Holandii i wytrzymałe na mrozy odmiany lawendy – Munstead i Hidcote Blue. Dodatkowo znajdziemy też tutaj inną roślinność na łące, uroczy domek i ławeczki. Możemy również zakupić lawendowy wianek, lawendę i produkty z niej wytworzone.

gdzie jest pole lawendy w polsce rodzinne atrakcje kraków opinie

Zobacz również:
–> Kraków – atrakcje dla dzieci <–

Pole Lawendy to nie tylko świetne miejsce na rodzinną wycieczkę. To także idealny plener dla wyjątkowych sesji zdjęciowych. Pole rozciąga się na wzniesieniu, dzięki czemu nawet amatorom fotografii z pewnością uda się zrobić przepiękne zdjęcia. Przebywając w Ogrodzie Pełnym Lawendy pamiętajmy o tym, aby jej nie zrywać i nie niszczyć, a dzieci do 13 roku życia mogą przebywać tam tylko pod okiem rodziców. Istotnym jest również fakt, że na teren ogrodu możemy zabrać naszego pupila – psa, kota lub inne mniejsze zwierzę.

gdzie pole lawendy w Polsce atrakcje dla dzieci opinie

Cennik i godziny otwarcia

Ogród Pełen Lawendy w miejscowości Ostrów otwarty jest codziennie od godziny 10:00 do zachodu słońca.

Bilet wstępu na lawendowe pole – 5 zł
Lawendowy wianek – 10 zł

Kraków gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie

Lokalizacja: