Nowe atrakcje turystyczne w Polsce – co warto zobaczyć w 2024?

Kolejkowo Modelarnia Jelenia Góra atrakcje opinie ceny zwiedzanie

Wiosna i lato to bardzo dobry moment na to, aby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. W tym roku w Polsce otworzy się sporo ciekawych atrakcji turystycznych, wśród nich znajdziesz parki rozrywki i jeden aquapark. Poznaj nowe atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić w nadchodzącym sezonie.

Nowe atrakcje dla dzieci w Polsce 2024

 • Park rozrywki Majaland w Gdańsku

Otwarcie parku rozrywki w Osowej, jednej z dzielnic Gdańska, jest zaplanowane na lato 2024 roku. Na gości będą czekać liczne atrakcje znajdujące się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu, na specjalnie przygotowanej dużej hali. Motywem przewodnim parku ma być pszczółka Maja i Smerfy, tak więc będzie to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi, choć nie tylko. Na hali głównej są przewidziane atrakcje całoroczne w postaci tematycznych stref zabaw, parku wodnego, karuzeli i rollercoasterów. Z kolei na zewnątrz mają powstać między innymi tańczące fontanny, wodny plac zabaw i zewnętrzny plac zabaw. Park rozrywki ma być otwarty cały rok, dzięki temu można zaplanować wycieczkę w dogodnym dla siebie terminie.

 • Fabryka Wody w Szczecinie nowoczesny aquapark

Osoby, które lubią wodne atrakcje, z pewnością ucieszą się na wieść o nowym aquaparku, który powstaje w Szczecinie. To doskonałe miejsce relaksu dla dzieci i dorosłych. Fabryka Wody ma być połączeniem wodnej rozrywki z edukacją. Na terenie parku będzie można skorzystać między innymi z 14 niecek basenowych wewnętrznych z masażerami i leżankami, dostępny będzie też basen sportowy, 2 jaskinie wodne, 4 wanny spa, 6 zjeżdżalni wewnętrznych, wodny plac zabaw, a także gra interaktywna oraz pokoje zagadek. Najmłodszych z pewnością zaciekawi ścieżka edukacyjna, składająca się z 6 bloków tematycznych, multimedialnych i manualnych eksponatów, które zainspirują do odkrywania tajemnic nauki. Otwarcie obiektu jest zaplanowane jest na Majówkę 2024 roku.

 • Interaktywne Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej

Kolejną ciekawą atrakcją, która będzie miała otwarcie w tym roku, jest Interaktywne Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych. Obiekt będzie czerpać z dorobku Studia Filmów Rysunkowych, gdzie powstały między innymi takie bajki, jak „Smok Wawelski”, „Bolek i Lolek” czy „Reksio”. Centrum ma być połączeniem rozrywki i edukacji, umożliwiając najmłodszym naukę poprzez zabawę za pośrednictwem nowoczesnych technik multimedialnych.

nowości turystyczne atrakcje dla dzieci 2024Fot. Nizio Design International  

 • Park rozrywki w Łutynówku

Ten park rozrywki ma być największym tego typu obiektem w Polsce, prześcigając tym samym sławną Energylandię. Kompleks jest zlokalizowany nad jeziorem Wenyk w miejscowości Łutynówko na Mazurach i ma zajmować aż 300 hektarów. Na terenie parku przewidzianych jest mnóstwo atrakcji zarówno dla maluchów, większych dzieci, jak i osób dorosłych. Na terenie parku rozrywki jest przewidziany też kompleks turystyczny z noclegami. Otwarcie zaplanowano na koniec roku 2024.

Park rozrywki w Łutynówku- Nowe atrakcje w PolsceZdjęcie ilustracyjne

 • Park rozrywki Hossoland Brojce

Na ten rok zaplanowano także otwarcie parku rozrywki Hossoland, zlokalizowanego we wsi Kiełpino położonej w województwie pomorskim. Na terenie obiektu przewidziano 4 strefy tematyczne związane z legendami morskimi regionu tj. rybackie Miasto Syrenki, bursztynowe królestwo Baltambrya, charyzmatyczną Krainę Wikingów oraz tajemniczą Smoczą Dolinę Kopalni. Będąc w parku rozrywki, będzie można skorzystać między innymi z kolejek górskich, karuzeli i rollercoasterów. W dalszych latach w planach jest także budowa dużego parku wodnego i dobudowanie kolejnych krain tematycznych.

nowe parki rozrywki w Polsce Hossoland 2024

 • Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon zlokalizowane na terenie dawnego lotniska Kraków-Czyżyny ma być miejscem jedynym w swoim rodzaju, wyróżniającym się na tle innych tego typu instytucji naukowych i edukacyjnych. Miejsce ma pozwolić na eksperymentowanie, zmianę perspektywy, nauka ma być żywa i przystępna dla każdego bez względu na wiek. Na terenie Centrum dostępne będą między innymi:

 • wystawa stała o człowieku z interaktywnymi eksponatami do samodzielnego eksperymentowania,
 • laboratorium chemiczne,
 • laboratorium fizyczne,
 • laboratorium biologiczne z dostępem do szklarni,
 • laboratorium z zapleczem kuchennym,
 • pracownia robotyczna z dostępem do drukarek 3D, wycinarek laserowych itp.,
 • pracownia do prowadzenia zajęć technicznych,
 • dziecięca akademia rozwoju młodszych dzieci,
 • strefa emocji,
 • aula oraz sale konferencyjne,
 • wystawy czasowe.

To świetna forma rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon będzie otwarte w II kwartale 2024 roku.

nowości turystyczne atrakcje dla dzieci w Polsce 2024

 • “Wawel podziemny. Lapidarium” nowa wystawa na Wawelu

Będąc w Krakowie, warto zwiedzić nowo powstałą wystawę znajdującą się w piwnicach pod wschodnim skrzydłem zamku. Można podziwiać tam między innymi ślady zabudowy gotyckiej i część wieży Jordanki, a także średniowieczną studnię. Wystawa została zaopatrzona w projekcje multimedialne i rekonstrukcje 3D.

 • Wieża widokowa Skolnity w Wiśle

Piękna wieża widokowa Skolnity w Wiśle ze ścieżką w koronach drzew to atrakcja dla małych i dużych, która będzie idealnym wyborem na weekendowy wypad za miasto. Wieża jest położona na zboczu Wierchu Skolnity w Wiśle, ma 35 metrów wysokości, tak więc góruje nad okolicą. Wieża posiada 6 platform widokowych z punktami edukacyjnymi zawierającymi najważniejsze informacje na temat historii, przyrody, geografii, a także etnografii regionu.

nowe atrakcje turystyczne w Polsce 2024 wieża widokowa

 • Muzeum Fabryki Czekolady w Warszawie

Jesienią 2024 roku zostanie otwarte Muzeum Fabryki Czekolady w Warszawie, gdzie będzie można poznać historię powstania czekolady oraz rodziny Wedlów. W muzeum na 6 kondygnacjach będzie możliwe podziwianie interaktywnej, nowoczesnej wystawy, odwiedzający będą mogli także poznać proces tworzenia czekolady od A do Z. W powietrzu ma unosić się przyjemny zapach czekolady, na koniec wycieczki zwiedzających czeka piękny widok na panoramę stolicy.

muzeum czekolady nowe atrakcje dla dzieci 2024

 • Modelarnia Kolejkowo – Jelenia Góra

Na takie miejsce długo czekaliśmy! Pierwsza i jedyna w Polsce modelarnia została otwarta dla odwiedzających. To tu zanurzycie się w fascynującym, miniaturowym świecie i poznacie tajniki i historię jeleniogórskiego modelarstwa, sięgającą aż do 1966 roku. Tu rodzinne zwiedzanie przeniesie Was na wyższy poziom wtajemniczenia procesu twórczego od projektu, poprzez pracę rąk i nowoczesnych maszyn, aż po efekt końcowy.  Modelarnia w Jeleniej Górze została przemyślana tak, aby zwykle ukryta przed wzrokiem osób postronnych praca modelarzy, stała się główną atrakcją obiektu. Modelarnię będzie można zwiedzać, przechodząc przez ścieżkę edukacyjną, podczas której zapoznamy się z procesem tworzenia makiet w Kolejkowie.

Kolejkowo Modelarnia Jelenia Góra atrakcje opinie ceny zwiedzanie

Sprawdź koniecznie:

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce [Ranking]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *