Phantasialand Brühl

Phantasialand atrakcje dla dzieci Niemcy

Zarówno rodziny z dziećmi, jak i miłośnicy adrenaliny znajdą coś dla siebie w Phantasialandzie – jednym z największych parków rozrywki w Niemczech.

Otwarty w 1967 roku Phantasialand nieustannie odwiedzany jest przez rzesze turystów z całej Europy. Jego największym atutem jest duża różnorodność atrakcji – od spokojnych karuzeli, przez liczne kolejki, aż po potężne machiny jeżące włosy na głowie. Nie brak tu także placów zabaw oraz spektakularnych przedstawień.

Kompleks został podzielony na 7 stref tematycznie nawiązujących do różnych miejsc na świecie i magicznych krain. Każda z nich posiada oryginalny wystrój oraz własne, niepowtarzalne atrakcje.

Phantasialand Bruhl rodzinne atrakcje

Mexico – zabawa w iście meksykańskim stylu. Tutaj można pokonać wymagający wodny szlak pełen efektownych wodospadów pływającą kłodą Chiapas, wzbić się w przestworza na ogromnej ławie obrotowej Talocan albo wybrać się na przejażdżkę górniczą kolejką Colorado Adventure.

China Town – wspaniałe chińskie atrakcje, m.in. Pałac Feng Ju, w którym wszystko jest inne niż się wydaje, oraz podziemna kolejka Giester Rikscha nawiązująca do chińskiej mitologii.

Deep in Africa – przygoda rodem z czarnego kontynentu. Największe wrażenie robi tu niezwykle szybki odwrócony roller coaster Black Mamba.

Phantasialand opinie atrakcje ceny

Berlin – typowe miejskie atrakcje nawiązujące do stolicy Niemiec. W fabryce czekolady dzieci będą musiały złapać mysz podczas emocjonującej i pełnej śmiechu zabawy Maus Au Chocolate, a na klasycznej karuzeli Pferdkarussell zrelaksują się i odpoczną. Mogą też zobaczyć miejski plac z góry podczas przejażdżki na karuzeli łańcuchowej Wellenflug.

Mystery – pełna tajemnic kraina, w której czekają mrożące krew w żyłach atrakcje, takie jak nawiedzony zamek Mystery Castle, który można odczarować tylko zagłębiając się w mroczne odmęty z wieży wolnego spadku o wysokości 65 m. Możecie też spróbować pokonać łodzią sieć tuneli w średniowiecznej fortecy River Quest.

wakacje z dzieckiem Niemcy atrakcje

Fantasy – tutaj może wydarzyć się wszystko, ogranicza Was tylko wyobraźnia. Tak jest podczas przejażdżki w niesamowitej scenerii krytym roller coasterem Winja’s Fear & Force czy w trakcie rejsu łódkami Wakobato na przedziwną wyspę.
 
Klugheim – miasto zbudowane z kamienia i drewna, ozdobione rzeźbami smoków. W tej krainie zaskoczy Was wyjątkowo szybki, długi i często zmieniający kierunki jazdy roller coaster Taron, a także najszybsza i najdłuższa na świecie kolejka rodzinna Raik.

rodzinny park rozrywki Niemcy

Przy każdej z atrakcji obowiązują ograniczenia dotyczące minimalnego wzrostu.

W sezonie zimowym Phantasialand zamienia się w wioskę Wintertraum, w której można pojeździć na łyżwach, zobaczyć spektakularne pokazy fajerwerków i świateł i uczestniczyć w jarmarku bożonarodzeniowym.

W Phantasialand odbywają się też wspaniałe przedstawienia z udziałem tancerzy, kaskaderów, pełne kolorowych kostiumów, skomplikowanej choreografii i efektów specjalnych.

opinie atrakcje Phantasialand Niemcy

Godziny otwarcia Phantasialand Brühl

Park otwarty jest od kwietnia do listopada oraz w sezonie zimowym

Od 1 kwietnia do końca czerwca i od 28 sierpnia do 5 listopada  – 9.00-18.00
Od 1 lipca do 27 sierpnia – 9.00-20.00
Od 24 listopada do 14 stycznia – 11.00-20.00

Ceny biletów Phantasialand Brühl

Od 1 kwietnia do 5 listopada

dzieci do lat 4 – bezpłatnie
dzieci w wieku 5-11 lat – 35 euro
powyżej 12 lat – 46,50 euro
seniorzy (60 l.+) – 35 euro

Od 24 listopada do 14 stycznia

dzieci do lat 4 – bezpłatnie
dzieci w wieku 5-11 lat – 29 euro
powyżej 12 lat – 42 euro
seniorzy (60 l.+) – 29 euro

W dniu urodzin każdemu przysługuje darmowy wstęp.

Nocleg

Przy kompleksie Phantasialandii działają 2 hotele tematyczne – afrykański Matamba i azjatycki Ling Bao. W obu przygotowano niezwykły wystrój i sporo atrakcji dla całej rodziny. W Ling Bao działa centrum spa Mandala oraz basen zewnętrzy i wewnętrzny. Matamba oferuje dzieciom duże place zabaw (kryte i na powietrzu) w formie wioski Watoto. Oba obiekty posiadają wspaniałe ogrody, a najmłodszych zabawiają maskotki – Moyo i Pau Li. Ceny w pokoju 4-osobowym w Ling Bao zaczynają się od 82 euro za dorosłego i 50 euro za dziecko do lat 11 w, a w Matambie od 79 euro dla dorosłych i 50 euro dla dziecka do lat 11.

Phantasialand nocleg opinie atrakcje

Dojazd

Park położony jest w miejscowości Brühl w Nadrenii Północnej-Westfalii, pomiedzy Kolonią i Bonn, około 1100 km od Warszawy. Pobliskie lotnisko Kolonia/Bonn posiada połączenie z Polską, także poprzez tanie linie lotnicze. Samochodem najłatwiej dojechać polską autostradą A2 i kontynuując niemieckim odcinkiem, mijając Berlin, Hanower, Bielefeld, niedaleko miejscowości Kamen skręcić w A1, a potem na skrzyżowaniu Blesheim wjechać na drogę 553. Z niej trzeba zjechać bezpośrednio na Phantasialandstrasse na węźle Brühl-Süd. Z centrum Brühl dojeżdżają też shuttle-busy (z dworca kolejowego oraz z przystanku autobusowego Brühl-Mitte). Podróż trwa około 20 minut.

Sprawdź: 20 najlepszych parków rozrywki

Phantasialand
Berggeiststraße 31-41,
50321 Brühl,