Muzeum Rybołówstwa Hel

Muzeum Rybołówstwa Hel wystawy opinie

Hel ma swoją burzliwą historię, która nieodzownie łączy się z wojnami, toczonymi przez wiele lat. Często jednak zapominamy o tym, że to nie wszystko! Przecież przez lata żyli tu ludzie trudniący się chociażby połowem ryb i nie tylko. To właśnie dlatego Muzeum Rybołówstwa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Helu, który pełni ważną rolę dla kultury całego regionu – pokazuje, czym zajmowali się jego mieszkańcy przez wieki.

Sprawdź również: Fokarium Hel - godziny karmienia -ceny

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Tradycje rybackie w obszarze Zatoki Gdańskiej i Kaszub Północnych były zawsze niezwykle silne. Połów ryb pozwalał przeżyć i często stanowił dla wielu jedyne źródło utrzymania, choć z pewnością był to ciężki kawałek chleba. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, w jak trudnych warunkach pracowali kiedyś rybacy. Dlatego warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa w Helu. Na wystawie stałej „Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej” zobaczymy archiwalne mapy i zdjęcia, zabytkowe łodzie rybackie, kolekcję obrazów marynistycznych, a nawet zrekonstruowany warsztat szkutniczy. Są też modele ryb, ssaków morskich czy dawnych łodzi. Natomiast diorama pozwala zobaczyć przeciętny dzień z życia rybaków. Poza tym odbywają się tu wystawy czasowe, takie jak wystawa drewnianych rzeźb z całego świata prezentujących muzykantów w różnych ujęciach.

Muzeum Rybołówstwa Hel atrakcje opinie

Ważne miejsce w działalności muzeum zajmuje też sam budynek jego siedziby – mieszczący się tuż przy porcie zabytkowy kościół ewangelicki z XV wieku, stanowiący jeden z symboli miasta. Przez wiele lat cierpiał z powodu pożarów czy wojen i był odrestaurowywany, ale w 2016 zakończył się kapitalny remont, dzięki któremu powstała winda, dodatkowa przeszklona empora i powiększyła się powierzchnia wystawowa. Odnowiono też drewnianą, 21-metrową wieżę widokową, z której całe miasto, port i Zatoka Gdańska wyglądają wspaniale. Musicie zobaczyć to na własne oczy - zaufajcie nam!

Muzeum Rybołówstwa Hel opinie atrakcje

Godziny otwarcia Muzeum Rybołówstwa Hel

  • wtorek - niedziela: 10:00-16:00
gdzie z dzieckiem Hel Muzeum Rybołówstwa

Bilety Muzeum Rybołówstwa

  • bilet normalny - 15 zł
  • bilet ulgowy - 8 zł
  • bilet rodzinny (2 dorosłych + 3 dzieci / posiadacze Karty Dużej Rodziny) - 40 zł Cena biletu obejmuje także wejście na wieżę widokową. W każdą środę obowiązuje wstęp bezpłatny na wystawę stałą. Co więcej, tego dnia ceny biletów wynoszą kolejno: na wieżę widokową: 5 zł i na wystawę czasową: 5 zł. Bilety sprzedawane są maksymalnie do pół godziny przed zamknięciem Muzeum.

Dojazd Muzeum Rybołówstwa

Dojazd do Muzeum Rybołówstwa możliwy jest przy pomocy PKP oraz samochodu. W przypadku pierwszej opcji należy wysiąść na stacji Hel a następnie udać się na spacer do samego muzeum. Jeżeli planujemy przyjazd samochodem, to dojazd na miejsce możliwy jest ul. Dworcową, ul. Komandora Porucznika Przybyszewskiego, ul. Admirała Steyera i ul. Kaszubską.

Odwiedziliście już Muzeum Rybołówstwa w Helu? Podobała się Wam wystawa? Czekamy na opinie!