Muzeum Rybołówstwa Hel

Muzeum Rybołówstwa Hel wystawy opinie

Muzeum Rybołówstwa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Helu, który pełni ważną rolę dla kultury całego regionu – pokazuje, czym zajmowali się jego mieszkańcy przez wieki.

Sprawdź również: Fokarium Hel - godziny karmienia -ceny

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Tradycje rybackie w obszarze Zatoki Gdańskiej i Kaszub Północnych były zawsze niezwykle silne. Połów ryb pozwalał przeżyć i często stanowił dla wielu jedyne źródło utrzymania, choć z pewnością był to ciężki kawałek chleba. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, w jak trudnych warunkach pracowali kiedyś rybacy. Dlatego warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa w Helu. Na wystawie stałej „Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej” zobaczymy archiwalne mapy i zdjęcia, zabytkowe łodzie rybackie, kolekcję obrazów marynistycznych, a nawet zrekonstruowany warsztat szkutniczy. Są też modele ryb, ssaków morskich czy dawnych łodzi. Natomiast diorama pozwala zobaczyć przeciętny dzień z życia rybaków. Poza tym odbywają się tu wystawy czasowe, takie jak wystawa drewnianych rzeźb z całego świata prezentujących muzykantów w różnych ujęciach.

Muzeum Rybołówstwa Hel atrakcje opinie

Ważne miejsce w działalności muzeum zajmuje też sam budynek jego siedziby – mieszczący się tuż przy porcie zabytkowy kościół ewangelicki z XV wieku, stanowiący jeden z symboli miasta. Przez wiele lat cierpiał z powodu pożarów czy wojen i był odrestaurowywany, ale w 2016 zakończył się kapitalny remont, dzięki któremu powstała winda, dodatkowa przeszklona empora i powiększyła się powierzchnia wystawowa. Odnowiono też drewnianą, 21-metrową wieżę widokową, z której całe miasto, port i Zatoka Gdańska wyglądają wspaniale.

Muzeum Rybołówstwa Hel opinie atrakcje

Godziny otwarcia Muzeum Rybołówstwa Hel

luty-czerwiec, wrzesień-listopad

wtorek-niedziela – 10.00-16.00

lipiec-sierpień

poniedziałek-niedziela – 10.00-18.00

grudzień-styczeń

wtorek-niedziela – 10.00-15.00

gdzie z dzieckiem Hel Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa

Bulwar Nadmorski 2

84-150 Hel

Odwiedziliście już Muzeum Rybołówstwa w Helu? Podobała się Wam wystawa? Czekamy na opinie!

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *