Kaszubski Park Miniatur

Atrakcje dla dzieci Kaszuby

W tym miejscu masz szansę poczuć się jak Guliwer albo Kaszubski Stolem. Najbardziej znane obiekty z Kaszub, Polski i świata, będziesz oglądał z góry. Wizyta w Kaszubskim Parku Miniatur może okazać się kapitalnym sposobem na rodzinne spędzenie czasu! Sprawdźcie więc, co czeka na was w tym naprawdę niezwykłym, lecz nieco "pomniejszonym" miejscu!

Niedaleko Kartuz, w samym sercu regionu, jakim są Kaszuby, powstał wyjątkowy park tematyczny, w którym duży nacisk kładzie się na edukację i poznawanie perełek architektonicznych tego niezwykłego regionu. Spacer między bardzo starannie wykonanymi makietami prowadzi do sytuacji, w których można teraz dostrzec każdy szczegół każdej budowli! Bez wątpienia jest to świetną zabawą, a jednocześnie inspiruje do samodzielnego odkrywania kulturalnej spuścizny tych ziem. Teren parku jest urządzony w sposób przyjazny dla odwiedzających i znajdą oni tu sporo dodatkowych rozrywek.

Atrakcje dla dzieci Mirachowo

​Atrakcje Kaszubski Park Miniatur

Wszystkie miniatury wykonane są w skali 1:25. Można tu podziwiać m.in. Statuę Wolności, Mur Chiński, Biały Dom, Sfinksa czy Krzywą Wieżę z Pizy. Najwięcej miejsca zajmują jednak obiekty z Kaszub, m.in: Kolegiata Kartuska, zamki z Bytowa i Rzucewa, kościoły z Sianowa, Sierakowic, Wygody i Pomieczyna, a także latarnie morskie, dwory z Będomina i Salina czy Kalwaria Wejherowska. Najokazalszą makietą w kolekcji jest Bazylika Mariacka z Gdańska (największa murowana z cegły świątynia świata). W skali 1:25 miniatura ma 3,5 metra wysokości, ponad 4 metry długości, 2,5 metra szerokości. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na małych odkrywców. W ramach tego samego biletu można odwiedzić Gabinet Śmiechu z krzywymi lustrami, Zamek Strachu, w którym mieszkają zjawy i kościotrupy, Bajkową Krainę, gdzie można zobaczyć ponad 60 postaci z ulubionych przez dzieci bajek, oraz Mini ZOO z kózkami, owieczkami, królikami, kaczkami, gęśmi i świnkami wietnamskimi. Można również pobawić się na placu zabaw i poskakać na trampolinie. Na miejscu jest też punkt gastronomiczny, sklep z pamiątkami, miejsce na grilla i ognisko. Dobra zabawa gwarantowana!

atrakcje dla dzieci Kaszuby

 

Godziny otwarcia Kaszubski Park Miniatur Mirachowo

  • prosimy o sprawdzenie na oficjalnej stronie

Lokalizacja Kaszubski Park Miniatur Mirachowo

Sprawdź też:

Kaszuby – najlepsze atrakcje dla dzieci