Muzeum Kolejnictwa Kościerzyna

Zarówno mali i duzi fani pojazdów szynowych mogą przenieść się w czasie i zobaczyć, jak niegdyś wyglądało kolejnictwo – a wszystko to za sprawą Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.  Sprawdź koniecznie, co można zobaczyć na jego terenie!

rodzinne atrakcje na kaszubach opinie muzeum kolejnictwa

Atrakcje w Muzeum Kolejnictwa

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie jest największą ekspozycją pojazdów szynowych w północnej Polsce i co istotne – cały czas się rozrasta. Powstało w 1992 roku i od tamtej pory jest bardzo chętnie odwiedzane przez całe rodziny! Bez względu na to czy jesteśmy fanami kolejnictwa czy nie – to miejsce naprawdę warto zobaczyć.

Jedną z największych atrakcji muzeum jest zabytkowa parowozownia. W środku hali możemy na własne oczy zobaczyć ogromne maszyny warsztatowe, które naprawdę robią spore wrażenie na odwiedzających. Przechadzając się po muzeum zobaczymy wiele zabytkowych eksponatów, które niegdyś stanowiły Polski tabor kolejowy. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje ręczna pompa straży pożarnej, pochodząca z 1878 roku!

kaszuby rodzinne atrakcje dla dzieci opinie muzeum w kościerzynie

Zobacz również:
Kaszuby – atrakcje dla dzieci

Wizyta w Muzeum Kolejnictwa to niezwykłe doświadczenie szczególnie dla dzieci, które mogą stanąć przy ogromnym parowozie i to właśnie z myślą o nich od niedawna wprowadzono lekcje muzealne. Oferta ta skierowana jest głównie do uczniów, którzy poznają historię kolejnictwa i parowozowni w Kościerzynie. Obecnie tematem lekcji edukacyjnej jest: „Jak para napędzała postęp. Historyczne i współczesne zastosowania napędu parowego.„.

Co istotne – zdecydowana większość eksponatów w Muzeum Kolejnictwa znajduje się pod gołym niebem – warto wziąć ten fakt pod uwagę planując rodzinną wycieczkę. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że podczas wizyty w muzeum możemy robić zdjęcia jedynie na własny użytek, a co za tym idzie – nie wolno nam publikować ich w internecie.

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie – ceny i godziny otwarcia

Cennik:
Bilet normalny: 10 zł
Bilet ulgowy: 8 zł
Bilet grupowy: 6 zł
Dzieci do 7 roku życia: wstęp bezpłatny
Przewodnik: 30 zł
Lekcja muzealna: 20 zł od osoby

Płatność w kasie muzeum gotówką lub kartą.

Godziny otwarcia:
Poniedziałki: od godziny 10:00 do godziny 16:00.
Od wtorku do niedzieli: od godziny 10:00 do godziny 18:00.

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie czynne jest przez cały rok, również w niedziele i święta.

muzeum kolejnictwa opinie atrakcje dla dzieci kaszuby

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *