Muzeum Kolejnictwa Kościerzyna

Zarówno mali i duzi fani pojazdów szynowych mogą przenieść się w czasie i zobaczyć, jak niegdyś wyglądało kolejnictwo – a wszystko to za sprawą Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. To niezwykle ciekawe muzeum powinno być na liście waszych obowiązkowych punktów do odwiedzenia. Jeżeli jednak w to nie wierzycie, to sprawdźcie koniecznie, co można zobaczyć na jego terenie! Zapraszamy do lektury artykułu!

rodzinne atrakcje na kaszubach opinie muzeum kolejnictwa

Atrakcje w Muzeum Kolejnictwa

Omawiane dziś Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie jest największą ekspozycją pojazdów szynowych w północnej Polsce i co istotne – cały czas się rozrasta. Powstało ono wpierw w 1992 roku i od tamtej pory jest bardzo chętnie odwiedzane przez całe rodziny! Bez względu na to czy jesteśmy fanami kolejnictwa czy nie – to miejsce naprawdę warto zobaczyć na własne oczy! Nie żartujemy!

Jedną z największych atrakcji muzeum jest zabytkowa parowozownia. W środku hali możemy na własne oczy zobaczyć ogromne maszyny warsztatowe, które naprawdę robią spore wrażenie na odwiedzających. Przechadzając się po muzeum zobaczymy wiele zabytkowych eksponatów, które niegdyś stanowiły Polski tabor kolejowy. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje ręczna pompa straży pożarnej, pochodząca z 1878 roku!

kaszuby rodzinne atrakcje dla dzieci opinie muzeum w kościerzynie

Wizyta w Muzeum Kolejnictwa to naprawdę niezwykłe doświadczenie szczególnie dla dzieci, które mogą stanąć przy ogromnym parowozie i to właśnie z myślą o nich od niedawna wprowadzono bardzo interesujące lekcje muzealne. Oferta ta skierowana jest głównie do uczniów, którzy poznają historię kolejnictwa i parowozowni w Kościerzynie. Obecnie tematem lekcji edukacyjnej jest: „Jak para napędzała postęp. Historyczne i współczesne zastosowania napędu parowego.„.

Co istotne – zdecydowana większość eksponatów w Muzeum Kolejnictwa znajduje się pod gołym niebem – warto wziąć ten fakt pod uwagę planując rodzinną wycieczkę. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że podczas wizyty w muzeum możemy robić zdjęcia jedynie na własny użytek, a co za tym idzie – nie wolno nam publikować ich w internecie.

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie – cennik

Muzeum Kolejnictwa:

  • Bilet normalny – 10 zł
  • Bilet ulgowy – 8 zł

Będąc w tym muzeum, warto skorzystać ze wspólnego biletu na trzy muzea (Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akorderonu):

  • Bilet normalny – 14 zł
  • Bilet ulgowy – 12 zł
  • Usługa przewodnicka – 30 zł
  • Dzieci do 7 roku życia – bezpłatnie

Płatność w kasie muzeum gotówką lub kartą.

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie – godziny otwarcia

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie czynne jest przez cały rok, również w niedziele i święta w następujących godzinach:

  •  poniedziałek – niedziela – 10.00 – 16.00

muzeum kolejnictwa opinie atrakcje dla dzieci kaszuby

Lokalizacja Muzeum Kolejnictwa Kościerzyna

Poniżej znajdziecie mapkę z dokładną lokalizacją Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

Zobacz również przygotowany przez nas artykuł:
Kaszuby – atrakcje dla dzieci