Wiślański Ski PASS – wyciągi Wisła i Ustroń

Okres zimowy zdecydowanie sprzyja śnieżnej zabawie na świeżym powietrzu, a zbliżające się ferie zimowe mogą być świetną okazją ku temu, by założyć narty na nogi i poszaleć na stoku.

Wyciągi narciarskie Wisła-Ustroń

Nie jest tajemnicą, że najlepsze warunki do jazdy na nartach panują naturalnie w górach. To właśnie na terenie Wisły i Ustronia funkcjonuje Wiślański Ski Pass, czyli aż jedenaście stoków narciarskich połączonych z ośrodkami, w których możemy odpocząć po frajdzie na śniegu.

Wyciąg narciarski Beskid

Położony w Wiśle stok jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy pragną spróbować swoich sił w jeździe na nartach. To 250-metrowa trasa o lekkim nachyleniu, która jest sztucznie naśnieżana. Dobre oświetlenie stoku oraz jego nagłośnienie – pozwalają na zabawę do bardzo późnych godzin. Ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Dodatkowo możemy skorzystać z pomocy instruktora, który wesprze nas w pierwszych krokach na nartach.

góry rodzinne atrakcje dla dzieci zimą opinie

Cieńków

Na stację narciarska Cieńków składa się aż z pięć różnych tras o łącznej długości 4,5 km położonych w dzielnicy Wisła-Malinka. Wspaniałą atrakcją jest strefa dla dzieci, a także czteroosobowe krzesełka pozwalające na dostanie się na szczyt całej rodzinie. Dodatkowo do dyspozycji mamy wyciągi talerzykowe, wyciąg taśmowy, karuzelę Rotondo i jedenaście armatek śnieżnych.

na narty z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie

Poniwiec

Położony u stóp Małej Czantorii całoroczny ośrodek oferuje nam dwie trasy narciarskie: czerwoną (900 m) i niebieską (170 m), które są dodatkowo naśnieżane i dwustronnie oświetlone. Czteroosobowe krzesełka, darmowy wyciąg orczykowy dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami, snowpark czy treningi sportowe na tyczkach – to tylko jedne z atrakcji, które czekają na nas na miejscu.

Klepki

Na stok Klepki składają się trzy wyciągi (600 m, 200 m, 600 m), na które pomogą nam dostać się zarówno wyciągi talerzykowe, jak i wyciąg krzesełkowy. Najmłodszym z pewnością spodoba się ośla łączka, gdzie będą mogli spróbować swoich sił i świetnie się bawić. Możemy skorzystać z punktów gastronomicznych, jak i szkółki narciarskiej. Wszystkie stoki są oświetlone, dzięki czemu  mamy możliwość zabawy do późnych godzin wieczornych.

Nowa Osada

Położona w jednej z najpiękniejszych dzielnic Wisły stacja narciarska Nowa Osada oferuje nam aż cztery trasy zjazdowe – dwie dla osób średnio-zaawansowanych i jedną dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Poza czteroosobowymi wyciągami krzesełkowymi i śnieżnymi armatkami, na szczególną uwagę zasługuje tutaj wyciąg przystosowany dla dzieci. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania ze szkółek narciarskich.

Palenica

Ta stacja narciarska mieści się w Ustroniu i w swojej ofercie posiada trasy narciarskie o różnych stopni trudności. Kolej krzesełkowa zawiezie nas na szczyt Dużej Palenicy, skąd możemy zjeżdżać na kilometrowej trasie. W ofercie znajdziemy również  szkołę narciarsko-snowboardową.

Mała Palenica

Jeśli pierwszy raz wybieramy się na narty z rodziną – Mała Palenica będzie ku temu idealnym miejscem. Pod czujnym okiem instruktorów możemy zarówno uczyć się, jak i doskonalić swoją technikę jazdy na nartach na wyjątkowo szerokim i łagodnym stoku. Starsi świetnie odnajdą się na stoku o długości 500-metrów. Z kolei na najmłodsze dzieci czeka tutaj 100-metrowy wyciąg, Przedszkole Narciarskie Bąbel i strefa, w której będą mogły jeździć na sankach!

gdzie na narty z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

Partecznik

Na Parteczniku czekają na nas dwie trasy narciarskie – idealnie dostosowane do naszych umiejętności, lub ich ewentualnego braku. 😉 Pierwszą trasa sięga jedynie 110 m i przeznaczona jest dla osób, które umiejętności jazdy na nartach jeszcze nie opanowały, lub dopiero zaczynają swoją przygodę. Drugi stok to trasa nieco trudniejsza, sięgająca 500 m – świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które potrafią jeździć na nartach. Oba stoki są oświetlone i możemy na nich skorzystać z pomocy instruktorów.

Sarajewo

Na stoku Sarajewo z pewnością świetnie odnajdą się rodziny z małymi dziećmi i osoby, które pierwszy raz założą narty. Oświetlona i sięgająca jedynie 200 metrów długości trasa położona jest w pobliżu pozostałych ośrodków narciarskich.

gdzie na narty z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

Stożek

Jednym z najważniejszych szczytów w Beskidach jest Wielki Stożek i to właśnie tam znajdziemy ośrodek narciarski Stożek. To aż trzy różne trasy narciarskie o różnej długości i różnym stopniu trudności. Na ich szczyty zawiozą nas zarówno wyciągi, jak i wyciągi krzesełkowe, gdzie będziemy mogli podziwiać przepiękną panoramę gór Beskidzkich, a przy dobrej widoczności również Tatr.

na narty z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie

Siglany

Ten przepiękny stok położony jest nieopodal Wisły oferuje nam dwa wyciągi z trasami o różnej długości i stopniu trudności. Pierwszy wyciąg „Siglany I” to długość 500 m, zaś drugi – wyciąg talerzykowy „Krasnal” to 250 m długości. Trasy są bardzo szerokie, co pozwala na dużą przepustowość. Wypożyczenie odpowiedniego sprzętu również nie będzie problemem, dzięki świetnie wyposażonej wypożyczalni.

góry rodzinne atrakcje dla dzieci zimą opinie

Skolnity

Zlokalizowana w Wiśle stacja narciarska Skolnity to aż dwie trasy zjazdowe, których łączna długość to ponad dwa kilometry! Wśród atrakcji znajdziemy także oświetlone stoki narciarskie, wyciągi krzesełkowe dla czterech osób i Snow Park, którzy szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym!

Ski Pass – cennik

wiślański ski pass cennik wisła ustroń

Oczywiście dostępność tras narciarskich w dużym stopniu zależy od warunków pogodowych, a przede wszystkim od ilości śniegu. Warto więc przed wyjazdem na dany stok upewnić się, czy nie będziemy musieli poszukać innego miejsca.

Sprawdź:
Najlepsze miejsca na narty z dzieckiem w Polsce