Muzeum Amerykańskich Samochodów Kościerzyna

Dorośli z całą pewnością kojarzą szalone lata 60′ i 70′, które zapisały się szczególnie w kulturze USA – wszyscy wiemy kim była Marilyn Monroe czy Elvis Presley. Były to czasy nie tylko świetnych artystów, ale i kultowych samochodów, których na próżno szukać na ulicach polskich miast. Można je natomiast znaleźć w zupełnie wyjątkowym miejscu – American Old Cars w Kościerzynie!

Gorąco polecamy trasę rodzinną – Muzeum Zamkowe w Malborku


rodzinne atrakcje dla dzieci kaszuby american old cars opinie

American Old Cars Kościerzyna

Muzeum Amerykańskich Samochodów w Kościerzynie to idealnie miejsce na podróż w czasie. Właśnie tutaj na własne oczy możemy zobaczyć kultowe samochody, które stały się symbolem Stanów Zjednoczonych i które widywaliśmy w starych filmach. Niegdyś symbole luksusu i klasy – dziś cieszą się sporym zainteresowaniem odwiedzających muzeum, które znajduje się w parkingu podziemnym budynku United Chicken.

gdzie z dzieckiem na kaszuby rodzinne atrakcje muzeum opinie

Wśród eksponatów znajdziemy między innymi Cadillac’a De Ville z 1964 roku, popularną żółtą taksówkę – Plymouth Voltare z 1980 roku czy kultowego Cadillac’a Fleetwood z 1954, który często widywany był w teledyskach – sam Elvis Presley chwalił się różową wersją! Na szczególną uwagę zasługują również wojskowy Jepp i różowy Plymouth Belveder.

W American Old Cars znajduję się także samochód, który z całą pewnością przypadnie do gustu dzieciom – Desoto z 1938 roku. Ten model doskonale kojarzą wszyscy fani Zygzaka McQueen’a, ponieważ to nikt inny, jak jego przyjaciel – Złomek!

Wybierasz się w te okolice? Sprawdź!
Najlepsze atrakcje dla dzieci na Kaszubach

American Old Cars to jednak nie tylko samo muzeum – istnieje również możliwość wypożyczenia któregoś z samochodów do ślubu czy na wieczór panieński. Oferta jest naprawdę szeroka, więc jeśli komuś zależy na tym, aby zadać szyku wyjątkowej uroczystości – z pewnością znajdzie samochód dla siebie.

atrakcje dla dzieci na Kaszubach gdzie z dzieckiem opinie

Godziny otwarcia i cennik

Muzeum Amerykańskich Samochodów czynne jest przez cały tydzień w godzinach 10:00 – 20:00.

Bilet normalny: 10 zł
Dzieci do lat 5: wstęp bezpłatny

Muzeum Amerykańskich Samochodów – lokalizacja