Muzeum Figur Woskowych w Krakowie – Polonia Wax Museum

W naszym kraju mamy wiele wystaw figur woskowych, które w dużej mierze są do siebie bardzo podobne, pokazujące najsławniejsze gwiazdy filmu, popkultury czy show businessu. Kraków jednak proponuje nam tego typu wystawę z zupełnie innej, być może niespotykanej dotąd odsłonie! To właśnie w tym miejscu zatrzymano całą historię Polski w postaci woskowych figur. Jaki udało się osiągnąć efekt i które postaci znajdziecie na miejscu? Sprawdźcie koniecznie nasz artykuł skupiający się na miejscu, jakim jest Muzeum Figur Woskowych w Krakowie!

 

Zobacz koniecznie:

Polonia Wax Museum – atrakcje

Kraków gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje opiniePolonia Wax Museum w Krakowie powstało już w 2016 roku, a inspiracją do jego utworzenia były Światowe Dni Młodzieży. Cała wystawa tych doskonale wykonanych woskowych figur podzielona została na trzy tematyczne strefy, skupiające się całkowicie na innych aspektach historii naszego kraju. Wspomniane już strefy to:

  • Historia Chrześcijaństwa na żywo,
  • Gwiazdy Sportu,
  • Głowy Państwa Polskiego od 1918 roku.

Wśród kilkudziesięciu tematycznych pokoi przeniesiemy się w stosunkowo niedaleką przeszłość. Swoją podróż rozpoczniemy już od czasów dwudziestolecia międzywojennego, potem płynnie przejdziemy to czasów II Wojny Światowej, a potem czekają na nas lata 70′, 80′ i 90′ aż po dzień dzisiejszy. To naprawdę ciekawa lekcja historii dla każdego! Wszystkie figury woskowe obecne na miejscu zostały wykonane z ogromną dbałością o najmniejsze szczegóły, zadbano również o odpowiednie stroje i dekoracje. Dzięki temu niemalże poczujecie się tak, jakbyście spotykali się ze wszystkimi postaciami historycznymi!

Wśród licznych figur woskowych obecnych na miejscu znajdziemy takie postaci, jak chociażby: Matkę Teresę z Kalkuty, Jana Pawła II i papieża Benedykta XVI, Józefa Piłsudskiego i Lecha Wałęsę, Roberta Lewandowskiego czy Jurka Owsiaka. „Pierwowzory” tych i innych postaci zapisały się w historii naszego kraju stając się jego nieodłączną częścią – warto więc zobaczyć je na własne oczy. Oczywiście nie brakuje również figur postaci fikcyjnych, jak bohater książek Andrzeja Sapkowskiego  – Wiedźmin czy Jack Sparrow, znany z filmów z serii „Piraci z Karaibów”.

Wizyta w Polonia Wax Museum może być nie tylko formą rodzinnej rozrywki, ale i wspaniałą lekcją historii dla najmłodszych. Maluchy mogą na własne oczy zobaczyć woskowe figury osób, które przyczyniły się do zmian w naszym kraju na przestrzeni wielu lat.

Muzeum Figur Woskowych Kraków – Ceny biletów:

  • Bilet normalny: 30 zł
  • Bilet ulgowy: 20 zł
  • Dzieci do 7 roku życia: wstęp bezpłatny
  • Bilet grupowy (6-12 osób): 15 zł od osoby
  • Bilet grupowy (powyżej 12 osób): 10 zł od osoby

Godziny otwarcia Muzeum Figur Woskowych Kraków

Polonia Wax Museum czynne jest przez cały tydzień w godzinach: 9:30 do 23:00.

Kraków gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje w Krakowie opinie

Lokalizacja Muzeum Figur Woskowych Kraków

 

Sprawdź również inne:
–> atrakcje dla dzieci w Krakowie <–