Muzeum Figur Woskowych w Krakowie – Polonia Wax Museum

W naszym kraju mamy wiele wystaw figur woskowych, które w dużej mierze są do siebie bardzo podobne. Kraków jednak proponuje nam tego typu wystawę z zupełnie innej odsłonie – w tym miejscu zatrzymano całą historię Polski w postaci woskowych figur. Jak? Sprawdźcie koniecznie!

Kraków gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie

Polonia Wax Museum – atrakcje

Polonia Was Museum w Krakowie powstało w 2016 roku, a inspiracją do jego utworzenia były Światowe Dni Młodzieży. Cała wystawa tych woskowych figur podzielona została na cztery trzy tematyczne: Historia Chrześcijaństwa na żywo, gwiazdy sportu i głowy Państwa Polskiego od 1918 roku. Wśród kilkudziesięciu tematycznych pokoi przeniesiemy się w przeszłość – od dwudziestolecia międzywojennego, przez XX Wojnę Światową, lat 70′, 80′ i 90′ aż po dzień dzisiejszy. Wszystkie figury woskowe zostały wykonane z ogromną dbałością o najmniejsze szczegóły, zadbano również o odpowiednie stroje i dekoracje.

Wśród licznych figur znajdziemy takie postaci, jak: Matkę Teresę z Kalkuty, Jana Pawła II i papieża Benedykta VI, Józefa Piłsudskiego i Lecha Wałęsę, Roberta Lewandowskiego czy Jurka Owsiaka. Figury tych i innych postaci zapisały się w historii naszego kraju stając się jego nieodłączną częścią – warto więc zobaczyć je na własne oczy. Oczywiście nie brakuje również figur postaci fikcyjnych jak Wiedźmin czy Jack Sparrow.

Sprawdź również inne:
–> atrakcje dla dzieci w Krakowie <–

Wizyta w Polonia Wax Museum może być nie tylko formą rodzinnej rozrywki, ale i wspaniałą lekcją historii dla najmłodszych. Maluchy mogą na własne oczy zobaczyć woskowe figury osób, które przyczyniły się do zmian w naszym kraju na przestrzeni wielu lat.

Muzeum Figur Woskowych – Ceny biletów:

Bilet normalny: 30 zł
Bilet ulgowy: 20 zł
Dzieci do 7 roku życia: wstęp bezpłatny
Bilet grupowy (6-12 osób): 15 zł od osoby
Bilet grupowy (powyżej 12 osób): 10 zł od osoby

Godziny otwarcia:
Polonia Wax Museum czynne jest przez cały tydzień w godzinach od 9:30 do 23:00.

Kraków gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje w Krakowie opinie

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *