Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek Warszawa

rodzinne atrakcje Warszawa

Województwo mazowieckie, a szczególnie Warszawa skrywają w sobie ogromną ilość ciekawych atrakcji. Zapraszamy do najbardziej tajemniczego i urzekającego Muzeum w Polsce. Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie to miejsce warte odwiedzenia, a my pokażemy wam dlaczego! Sprawdźcie nasz artykuł o tej atrakcji dla rodzin z dziećmi!

Sprawdź koniecznie: warszawa-z-dzieckiem-Smart-Kids-2023

Zbiory zgromadzone w tym niezwykłym muzeum zbiory obejmują ponad 100 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek. W skład tych imponujących zbiorów wchodzi też unikatowa kolekcja zabawek sakralnych. Wszystkie te eksponaty to dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące maleńkich drobiazgów w każdym z nich. Co najlepsze, każdy z nich ma za sobą niezliczoną ilość godzin wspaniałej zabawy, która dawno przeminęła, ale której czar urzeka nas do dziś. Warto więc niech przypomnieć sobie o tym, jak kiedyś prezentowały się zabawki!

rodzinne atrakcje mazowieckieatrakcje dla dzieci Warszawa

Wizyta w Muzeum Doków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie to zachwyt, zaduma i wspaniała inspiracja do własnej twórczości. To także nostalgiczna wyprawa w przeszłość dla dzieci w wieku od 5 do 105 lat. Dziecko wewnątrz nas może zawsze o sobie dać znać! Gwarantujemy wam, że doskonale będą się tu bawić zarówno dorośli, dzieci... ale i seniorzy, którzy przypomną sobie o czasach zabawy w dzieciństwie! Koniecznie więc zajrzyjcie do tego niezwykłego muzeum, łączącego w sobie pokazywanie zabawy na przestrzeni lat!

atrakcje dla dzieci mazowieckie

Warto też wspomnieć o tym, że na miejscu są też organizowane są też liczne wystawy czasowe, które warto zobaczyć będąc tu na miejscu! Być może dowiecie się czegoś więcej o starych zabawkach? Właśnie dlatego, warto zastanowić się nad wizytą w tym miejscu!

Muzeum Domków dla Lalek Warszawa opinie

Cennik Muzeum Domków dla Lalek Warszawa

Bilet łączony:
  • bilet normalny - 28 zł
  • bilet ulgowy - 18 zł
  • bilet rodzinny - 72 zł
  • bilet grupowy - 16 zł
Wystawa czasowa:
  • bilet normalny - 12 zł
  • bilet ulgowy - 9 zł
  • bilet rodzinny - 36 zł
  • bilet grupowy - 8 zł
Bilet bezpłatny w obu przypadkach przysługuje dzieciom do 100 cm wzrostu, osobom w wieku powyżej 100 lat i opiekunom grup zorganizowanych (1 opiekunowi na 10 podopiecznych)

Godziny otwarcia Muzeum Doków Lalek, Gier i Zabawek - Warszawa

Muzeum Doków Lalek, Gier i Zabawek  jest czynne w następujących dniach i godzinach:
  • codziennie - 11:00-19:00

rodzinne atrakcje Warszawa wystawa lalek

Sprawdź również nasz artykuł: Warszawa - najlepsze atrakcje dla dzieci 

Lokalizacja Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek Warszawa

Aktualna nazwa i siedziba placówki to: Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek   Oddział Główny Muzeum Rynek Starego Miasta ul. Podwale 15 (wejście przez bramę z napisem FRYDERYK)   Oddział Wystaw Czasowych Stare Miasto ul. Krzywe Koło 2/4

Sprawdź także nasz artykuł o Pałacu Kultury i Nauki:

Pałac Kultury i Nauki Warszawa- taras widokowy i inne atrakcje

1 comment

Leave Comment