Motylarnia i Muzem Figur Woskowych w Ustce

Województwo Pomorskie śmiało można nazwać wakacyjną stolicą Polski, która oferuje turystom niezliczoną ilość atrakcji. Wśród nich znajdziemy Motylarnię i Muzeum Figur Woskowych w Ustce. Czy warto je zobaczyć?

Sprawdź koniecznie:
ustka gdzie z dzieckiem opinie noclegi z atrakcjami

Motylarnia w Ustce – atrakcje

Nadmorska miejscowość – Usta – kryje w sobie wiele atrakcji dla dzieci  i dorosłych. Szukając miejsc idealnym ku temu, aby spędzić czas z dzieckiem warto rzucić okiem na Motylarnię w Ustce, która mieści się przy Nadmorskiej Promenadzie. Kraina tropików i egzotyki zaprasza całe rodziny do obejrzenia z bliska motyli i gadów, takich jak żaby czy węże.

Co może okazać się niezwykle istotne (szczególnie dla małych miłośników kolorowych zwierząt) – warto założyć kolorowy strój, ponieważ dzięki temu zwiększymy swoją szansę na to, że jeden z pięknych motyli usiądzie na naszym ubraniu czy nosie.  Pamiętajmy również, aby założyć coś lekkiego, ponieważ w panuje tam klimat dostosowany do warunków zwierząt – jest więc wilgotno i ciepło.

żywe motyle motylarnia pomorskie aktywnie z dzieckiem atrakcje dla dzieci pomorskie ustka opinie

motylarnia aktywnie z dzieckiem pomorskie atrakcje dla dzieci

motylarnia czas z dzieckiem pomorskie atrakcje dla dzieci opinie ceny

Muzeum Figur Woskowych – atrakcje

Jedną z największych atrakcji dla dzieci i dorosłych w Ustce, jest mieszczące się na Nadmorskiej Promenadzie – Muzeum Figur Woskowych. Znajdziemy w nim ponad pięćdziesiąt figur woskowych sławnych osób z całego świata, a wśród nich chociażby Marilyn Monroe, Obamy, Harrego Pottera, Angelinę Jolie, Shreka 2,5-metrowe Avatary!

Gabinet krzywych luster z pewnością przypadnie do gustu wszystkim spragnionym poczucia humoru. Dzieci zobaczą siebie, jako małe liliputy czy ze strasznie długimi nogami. Dawka ogromnej zabawy gwarantowana!

Na największą uwagę w Muzeum Figur Woskowych w Ustce zasługuje jednak szalona kajuta Kapitana Jacka Sparrowa. To właśnie tutaj będziemy mieli okazję przekonać się, jak to jest spacerować zakręconej i znanej na całym świecie kajucie… do góry nogami!

Sprawdź również:
Ustka z dzieckiem – najlepsze atrakcje

Co istotne wszystkie figury woskowe wykonane są w proporcji 1:1, co oznacza, że posiadają oryginalne rozmiary, a proces tworzenia takiej figury to aż około osiemnastu miesięcy. Dlaczego? Otóż specjaliści zajmujący się tworzeniem figur woskowych dają z siebie wszystko, abyśmy stając z nimi twarzą w twarz mieli wrażenie, że są przed nami prawdziwe postaci.

muzeum figur wojskowych pomorskie atrakcje dla dzieci ustka opinie

Godziny otwarcia i cennik

Muzeum Figur Woskowych w Ustce otwarte jest codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00.
Bilet normalny: 18 zł, bilet ulgowy: 15 zł.

Motylarnia w Ustce codziennie od 10:00 do 19:00.

Obie atrakcje mieszczą się w tym samym budynku na Nadmorskiej Promenadzie.

Opinie – zostawcie w komentarzach!