MovieGate – Wrocław

Chcielibyście na własne oczy zobaczyć kostiumy z najbardziej znanych filmów na świecie? Przenieść się do świata filmów, historii i nauki? Koniecznie odwiedźcie zatem MovieGate we Wrocławiu – to jedyne takie miejsce w całej Europie! 

wrocław rodzinne atrakcje dla dzieci opinie gdzie z dzieckiem

MovieGate – atrakcje

Zwiedzanie podziemi

„Star Wars”, „Hell Boy”, „Czarownica” czy „Harry Potter” – z pewnością te filmy kojarzone są przez całe rodziny. W Movie Gate we Wrocławiu mamy możliwość, aby na własne oczy zobaczyć kostiumy i rekwizyty, jakie używany były w tych popularnych filmach. To jedyne na takie miejsce w całej Europie, a całe podziemia podzielone są na trzy tematyczne części.

Pierwsza z nich to właśnie część filmowa, gdzie zobaczymy charakterystycznego pająka z Harrego Pottera czy popiersie Hell Boya. Wśród eksponatów znajdziemy też strój Pana Kleksa, fragment Gwiazdy Śmierci ze Star Wars oraz kostium, w którym sam Brad Pitt występował w filmie „Bękarty Wojny. Eksponatów jest oczywiście znacznie więcej!

 

Na drugą część podziemi składa się Laboratorium Iluzji, gdzie dzieci będą mogły doświadczyć niezwykłych zjawisk składających się z połączenia nauki i magii. Na własne oczy zobaczą pioruny i wpadną do studni bez dna! Czy dzieciom uda się rozwiązać zagadkę znikającego krasnala? Sprawdźcie koniecznie!

Sprawdź również:
Wrocław z dzieckiem – co zobaczyć? Najlepsze atrakcje!

Trzecia cześć zwiedzania podziemi to historyczna wędrówka wśród eksponatów z II Wojny Światowej.

Ostatnią atrakcją w Movie Gate są Pokazy Szalonego Doktora. Są to niezwykłe pokazy eksperymentów z wykorzystaniem między innymi ciekłego azotu, który jest jedną z najzimniejszych substancji na ziemi. Dzieciom z pewnością spodobają się eksplozje piany i dymu czy podpalanie i zamrażanie różnych substancji.

Cennik i godziny otwarcia Movie Gate:

Od poniedziałku do czwartku: 10:00 – 18:00
Piątki, soboty i niedziele: 10:00 – 20:00

Bilet normalny: 19 zł
Bilet ulgowy: 15 zł
Bilet grupowy: 15 zł
Bilet rodziny 2+2: 15 zł od osoby
Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny

Pokazy szalonego doktora:

Od poniedziałku do czwartku: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00.
Piątki, soboty i niedziele: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, 19:00.

Koszt biletu na pokaz: 10 zł

 

Lokalizacja:

3 comments

Leave Comment
  1. Basia

    Super sprawa! Fajna zabawa dla całej rodzinki – zwłaszcza pokaz naukowca i korytarz naukowy. A eksponaty filmowe to prawdziwa gratka dla każdego kinomaniaka!

  2. Marek

    Byłem z dziećmi i w sumie nie wiem kto – dzieci czy tata były bardziej zachwycony. Fajne miejsce, na spędzenie czasu.

  3. artur

    Miejsce przy samym Rynku Wrocławia – pełne przygód i zaskakujących doświadczeń dla najmłodszych i tych najstarszych! Studnia bez dna, magiczny stolik, znikająca ręka, kula plazmowa, cewka Tesli, hologram krasnoludka i wiele więcej, jak lewitujące lustro WOW! No i pokazy szalonego naukowca – REWELACJA! Na wejściu niesamowite wrażenie robią oryginalne kostiumy z Hollywood, po raz pierwszy zetknąłem się oko w oko z tyloma rekwizytami z planów filmowych. Polecam, polecam, polecam – wycieczka dla całej rodziny. Aha do 6 lat dzieci zwiedzają bezpłatnie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *