Kaszuby – gdzie na narty? Wyciągi narciarskie i szkółki dla dzieci

Gdzie na narty z dzieckiem Kaszuby wyciągi narciarskie szkółki

Zima sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, jednak nie każdy może pozwolić sobie na to, aby w tym czasie wyjechać z dzieckiem w góry, by pojeździć na stoku i intensywnie spędzić czas. Nic jednak straconego! W północnej Polsce również możemy poszaleć na nartach! Nie wierzysz? – Sprawdź koniecznie najlepsze stoki narciarskie na Kaszubach!

Gorąco polecamy trasę rodzinną – Muzeum Zamkowe w Malborku

Wyciągi narciarskie na Kaszubach

  •  Wyciąg narciarski Wieżyca Koszałkowo

Wieżyca jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości na Kaszubach i to nie tylko ze względu na świetny punkt widokowy! Właśnie tutaj znajduje się popularny ośrodek narciarski, który każdego roku przyciąga turystów. Do dyspozycji mamy tutaj dwa oświetlone stoki (jeden długi na 300 m, drugi na 150 m), przy których możemy wypożyczyć sprzęt.co robić z dzieckiem zimą na kaszubach atrakcje dla dzieci wyciąg wieżyca opinie

Jedną z największych rodzinnych atrakcji jest jednak Ziajalandia – czyli strefa małego narciarza! To specjalnie wydzielone miejsce, w którym dzieci mogą skorzystać z popularnego w Aplach przenośnika taśmowego, określanego potocznie mianem magicznego dywanu. Na terenie Ziajalandi działa również szkoła narciarska Mixtura, gdzie licencjonowana kadra wspomaga naukę jazdy na nartach i snowboardzie.

Rodzinom z pewnością przypadnie do gustu również snowtubing, czyli zjazdy na wielkich, gumowych oponach – masa śmiechu gwarantowana!  Bilety wstępu na wszystkie atrakcje są bardzo przystępne i z pewnością nie nadwyrężą rodzinnego budżetu, a czas spędzony w Wieżycy z pewnością na długo zapadnie w pamięci całej rodzinie!

Lokalizacja:

atrakcje dla dzieci na kaszubach wyciąg narciarski wieżyca opinie

co robić z dzieckiem na kaszubach wyciąg narciarski dla dzieci opinie

  • Wyciąg narciarski Szymbark Kotlinka

Większości z nas Szymbark kojarzy się ze sławnym domem do góry nogami, jednak mało kto wie o tym, że w tej miejscowości znajduje się również stok narciarski Kotlinka. Główną atrakcją tego miejsca jest sztucznie naśnieżany stok, którego długość sięga 320 m. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem idealnie odnajdą się na mniejszym stoku szkoleniowym. Z kolei dla dzieci przygotowany specjalny tor do zjazdów na gumowych oponkach.

Na terenie Kotlinki znajduje się również szkoła narciarska Skitersi, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą podjąć się nauki jazdy na desce snowboardowej i na nartach – do wyboru mamy kursy indywidualne i grupowe, a godzina lekcyjna trwa 50 minut. W Kotlince nie zapomniano również o najmłodszych – właśnie z myślą o nich powstało przedszkole narciarskie, gdzie wykwalifikowana kadra oswaja maluchy ze sprzętem i jazdą na specjalnym stoku typu baby lift.

Lokalizacja:

co robić z dzieckiem na kaszubach atrakcje dla dzieci zima wyciąg narciarski opinie

  • Wyciąg narciarski Paczoskowo

Zaledwie 25 kilometrów od Gdańska, w Kosowie znajduje się Stacja Narciarska Paczoskowo, która chętnie odwiedzana jest przez rodziny z dziećmi. Sztucznie naśnieżany stok, na który prowadzi wyciąg orczykowy – sięga 270 m i jest on oświetlany, dzięki czemu możemy korzystać z tej atrakcji do wieczora.

Prawdziwą rodzinną atrakcją, która cieszy się ogromną popularnością jest snowtubing. Wyciąg wciąga na górę stoku gumowe oponki, a po chwili możemy już cieszyć się pełnym emocji zjazdem na dół. To wspaniała zabawa dla całej rodziny!

Na miejscu znajdziemy oczywiście wypożyczalnię sprzętu – zarówno narciarskiego, jak i snowboardowego, a osoby rozpoczynające swoją przygodę ze sportami zimowymi, mają możliwość skorzystania z lekcji w szkółce narciarskiej, mieszczącej się na terenie stacji narciarskiej.

Po dniu pełnym szaleństw warto odpocząć i ogrzać się w chatce grillowej, gdzie jak sama nazwa wskazuje – możemy przy okazji skosztować pysznego jedzenia.

Lokalizacja:

Kaszuby atrakcje dla dzieci wyciągi narciarskie na Kaszubach opinie

  • Wyciąg narciarski Trzepowo

Trzepowo to niewielka wieś położona na terenie malowniczych Kaszub, oddalona od Kościerzyny o około 25 km. Właśnie tam znajduje się Ośrodek Narciarski Trzepowo, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom zimowej aktywności fizycznej.

Możemy pojeździć tutaj zarówno na nartach, jak i na desce snowboardowej, a do dyspozycji mamy bardzo dobrze oświetlony stok o długości 300 m, do którego prowadzą dla wyciągi orczykowe. Zarówno osoby, które pierwszy raz pojawią się na stoku, jak i te, które nie czują się jeszcze pewnie podczas zimowej zabawy – świetnie odnajdą się na długim na sto metrów stoku szkoleniowym, przeznaczonym dla osób początkujących.

Największą atrakcją tego ośrodka są aż dwa wyciągi do snowtubingu! Warto tutaj zaznaczyć, że są to jednocześnie najdłuższe tory zjazdowe na całym Pomorzu! Jeśli więc szukacie fajnego miejsca, aby pozjeżdżać z dziećmi na oponkach – Trzepowo jest idealną propozycją!

Tak, jak na większości stoków – tak i tutaj możemy oczywiście wypożyczyć sprzęt, oraz skorzystać ze szkółki narciarskiej.

Lokalizacja:

wyciągi narciarskie na kaszubach atrakcje dla dzieci opinie

  • Wyciąg narciarski Amalka – Sulęczyno

Amalka jest niewielką miejscowością położoną w samym sercu Kaszub, która ze względu na swoją lokalizację (zaledwie godzina jazdy z Trójmiasta) cieszy się sporą popularnością w okresie zimowym, ze względu na znajdujące się tutaj wyciągi narciarskie.

Na szczyt sztucznie naśnieżanego i  długiego na 260 m stoku, dowiozą nas dwa wyciągi orczykowe, które położone są równolegle względem siebie. Na miejscu możemy także skorzystać ze szkółki narciarskiej, co pozwoli nam nabyć nieco doświadczenia.

Wyjazd na stok to świetna atrakcja dla dzieci – nie tylko spędzimy z nimi aktywnie czas na świeżym powietrzu, ale i przy okazji możemy zaszczepić w nich pasję do sportów zimowych. Kto wie, może jeden z maluchów, który po raz pierwszy pojawi się na stoku zostanie w przyszłości mistrzem zimowych zjazdów?

Lokalizacja:

rodzinne atrakcje na kaszubach zimą stoki narciarskie pomorskie opinie

kaszuby atrakcje dla dzieci stoki narciarskie na kaszubach dla dzieci opinie

  • Wyciąg narciarski Przywidz

Miłośnikom zimowych szaleństw na desce czy nartach z pewnością przypadnie do gustu ośrodek narciarski w Przywidzu. Znajdziemy tutaj sztucznie naśnieżony stok narciarski, którego trasa zjazdowa sięga aż 800 m! Na jego szczyt prowadzą dwa wyciągi orczykowe, a dzięki temu, że stok jest również dobrze oświetlony – możemy z niego korzystać również po zmierzchu.

W Przywidzu możemy skorzystać z oferty aż dwóch szkół, oferujących nam lekcje jazdy na nartach czy desce snowboardowej. W pierwszej z nich – Paul Ski – nauczy się jeździć na nartach i desce, zaś druga – Alsakan Snowboard – to typowo szkoła snowboardowa. Lekcje przeprowadzane są przez wykwalifikowane i znające się na swojej pracy osoby, które chętnie zaszczepią w nas miłość do zimowej aktywności.

Świetną atrakcją jest Stacja Rodzinka, gdzie cała rodzina znajdzie coś dla siebie. Jest to specjalnie wydzielona strefa, na której umiejscowione są atrakcje zarówno dla osób, które dobrze czują się podczas jazdy na nartach, jak i tych, którzy stawiają w nich pierwsze kroki. Dzieciom z pewnością najbardziej spodobają się zimowy plac zabaw  i tor saneczkowy.

W Przywidzu znajdziemy również tor do jazdy na dętkach – snowtubing i trasę dla narciarzy biegowych.

Lokalizacja:

Kaszuby atrakcje dla dzieci opinie wyciąg narciarski Przywidz atrakcje

Czytaj również:
Kaszuby – atrakcje dla dzieci