Baśniowy Las- Märchenwald Wolfratshausen

atrakcje dla dzieci park rozrywki Niemcy

Miejsce, w którym baśniowy świat miesza się z tym rzeczywistym. To szansa na spotkanie ulubionych bohaterów i wspólną zabawę.

Nazwa „Baśniowy Las” idealnie oddaje charakter tego jedynego w swoim rodzaju parku. Na 40 hektarach, pośród pięknego krajobrazu Doliny Izary i tuż obok jeziora Starnberger, można przenieść się do magicznej krainy. Wasze dzieci będą zachwycone możliwością uczestniczenia w bajkach, które odgrywają się tu na ich oczach.

W prawdziwym lesie stworzono baśniowy szlak prezentujący 20 najpopularniejszych bajek. Są tu ciekawe dekoracje nawiązujące do poszczególnych historii i 260 figur uwielbianych przez maluchy bohaterów. Zobaczyć można choćby Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Śpiącą Królewnę, Kota w Butach i wiele innych. Po wciśnięciu przycisku usłyszymy ich opowieść po niemiecku lub angielsku. Ali Babę natomiast poznajemy, wjeżdżając do jego jaskini minikolejką.

atrakcje dla dzieci Bawaria Baśniowy Las

Baśniowy Las oferuje także atrakcje typowe dla parków rozrywki, jak rodzinny roller coaster Oachkatzel, huśtawka Spadająca Gwiazda, karuzele w kształcie biedronek czy balonów, symulator Astronaut Tester i różne kolejki. Można też przejechać się samochodzikami i wsiąść na elektrycznego dzika czy konia. Poza tym warto odwiedzić wioskę indiańską, miniaturowy zamek, Bajkowe Drzewo czy Magiczną Wieś. Do tego są tu place zabaw, huśtawki, kompleks zjeżdżalni, park linowy, labirynt, domki na drzewach, punkty gastronomiczne i miejsce do piknikowania.

Wyjątkowo oryginalne jest też Drzewo Smoczkowe, które zachęca dzieci do pozostawienia przy nim swojego smoczka. Ciekawy pomysł dla tych, którzy mają z tym problem.

park rozrywki Marchenwald Bawaria opinie

Godziny otwarcia Märchenwald Wolfratshausen

Park jest otwarty od kwietnia do połowy października, codziennie od 9.00 do 18.00. Ostatnie wejście o godzinie 16.00. Atrakcje takie jak kolejki i karuzele są uruchamiane co 15 minut od 10.00 do 12.00 i od 13.00 do 17.45. W soboty i niedzielę są czynne przez cały czas. Na terenie Märchenwald znajdują się też kryte place zabaw na wypadek deszczu. Jednak podczas naprawdę silnych opadów park może zostać zamknięty.

Baśniowy Las Wolfratshausen opinie atrakcje

Ceny biletów Märchenwald Wolfratshausen

Dzieci do 85 cm wzrostu – wstęp wolny
Dzieci od 85 cm do 140 cm wzrostu – 12,5 euro
Dorośli i dzieci powyżej 140 cm wzrostu – 14 euro
Seniorzy (powyżej 60 lat) – 12,5 euro
Dzieci do lat 14 w dniu swoich urodzin – wstęp wolny

Baśniowy Las Niemcy noclegi dojazd opinie

Noclegi

Wolfratshausen to niewielkie, ale urocze miasteczko u podnóża Alp, z historyczną starówką. W jej środku działa Hotel-Gościniec Humplbräu. Ceny za nocleg w 2-osobowym pokoju zaczynają się tutaj od 76 euro. Taki sam pokój w 3-gwiazdkowym Hotelu Landhaus to koszt przynajmniej 118 euro, a w budżetowym pensjonacie Rosengarten 56 euro. Jest też kemping Campingplatz Wolfratshausen, na którym można rozstawić namiot (od 4 euro za noc plus 5 euro za dziecko i 8 za osobę dorosłą) lub kampera (od 8 euro za noc plus 5 euro za dziecko i 8 za osobę dorosłą).

Dojazd

Märchenwald leży w miejscowości Wolfratshausen, w górnej Bawarii, blisko 1100 km od Warszawy. Z Monachium wystarczy zaledwie 20 minut jazdy samochodem. Można także pojechać koleją, a nawet rowerem, jeśli ktoś chce urządzić sobie wycieczkę u podnóża Alp. Jeżeli jednak planujecie jechać z Polski samochodem, powinniście wybrać autostradę A4. Po przekroczeniu granicy niemieckim odcinkiem można dojechać aż do Chemnitz, gdzie na węźle 68-Kreuz trzeba skręcić na autostradę A72 w kierunku Hof/Zwickau. Po minięciu Hof należy wjechać na autostradę A9 w kierunku Norymbergi i Monachium. Tą drogą pokonamy długi fragment trasy, przejeżdżając kolejno przez obrzeża obu miast. W Monachium trzeba kierować się znakami na autostradę A95 w kierunku Lindau. Po wjechaniu na autostradę należy kontynuować aż do zjazdu Wolfratshausen. Stąd dzieli nas od parku jedynie 8 minut.

Freizeitpark Märchenwald
Kräuterstraße 39
82515 Wolfratshausen