Muzeum Sprzętu Wojskowego Mrągowo

atrakcje dla dzieci Mrągowo

Wbrew pozorom, wyjazd na Mazury wcale nie musi kojarzyć się wyłącznie wypoczynkiem nad brzegiem jednego z wielu pięknych jezior. Turyści spędzający swój czas w tej okolicy mają doskonałą okazję, żeby na własne oczy zobaczyć niezwykłe, często zabytkowe pojazdy wojskowe. Wystarczy zajrzeć do Mrągowa do Muzeum Sprzętu Wojskowego! To prawdziwe spotkanie z historią na żywo, a wizytę na miejscu zapamięta każdy, niezależnie czy mówimy o rodzicach czy dzieciach!

Ogromne maszyny pokryte blachą potrafią być naprawdę fascynujące. Zwłaszcza jeśli posiadają wielkie koła, gąsienice lub armaty. Ale pojazdy wojskowe to coś więcej niż tylko metal i zastosowana w nich technologia, to także duży kawał historii, podany w spektakularny sposób. Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie zostało założone przez prywatnego kolekcjonera Sławomira Trzeciakiewicza. Swoją gromadzoną przez lata kolekcję postanowił udostępnić szerszej publiczności. Warto więc wziąć pod uwagę wizytę w tym niezwykłym miejscu! Mamy pewność, że będziecie się tu doskonale bawić, niezależnie czy mówimy o rodzicach czy dzieciach!

Muzeum sprzętu wojskowego Mazury

Atrakcje Mrągowo - Muzeum Sprzętu Wojskowego 

Na terenie obiektu znajduje się około 50 pojazdów różnego przeznaczenia. W większości są to maszyny związane w jakiś sposób z wojskowością. Udało się odremontować choćby legendarny czołg T-34 z 1954 roku czy czołg T-55 z 1983 roku. Duże wrażenie robią też transportery opancerzone – pływający PTS-M oraz przystosowany do przewozu stacji zagłoszenia radiowego R-330 P. Najstarsze w kolekcji są jednak ciężarówki GMC CCKW wyprodukowane w trakcie II wojny światowej. Ciekawostką jest spycharka szybkobieżna. Oprócz tego zobaczymy tu pojazdy znanych i kultowych marek Star, ZIŁ, Ural, GAZ czy Nysa, kuchnie polowe, działa, motocykle, przyczepy, ciągniki, wyrzutnie rakiet, a nawet wozy strażackie. Poprzez kolekcję wozów dowodzenia muzeum nawiązuje do istniejącej kiedyś w regionie jednostki łączności.

Pojazdy ustawione są na świeżym powietrzu, a do wielu z nich można wejść i obejrzeć je od środka. Muzeum organizuje różnego rodzaju imprezy oraz zajęcia edukacyjne dla grup dzieci i młodzieży, a także przejażdżki czołgami, transporterami czy ciężarówkami. Warto także wspomnieć o tym, że ta kolekcja stale rośnie, stąd też mamy nadzieję, że cała zabawa nie skończy się na jednej wizycie w tym miejscu!

Mazury rodzinne atrakcje czołg

Godziny otwarcia Muzeum Sprzętu Wojskowego Mrągowo

  • Poniedziałek - piątek: 9:00 - 16:00
  • Soboty i niedziele: dostępne dla grup po uzgodnieniu telefonicznym

Cennik Muzeum Sprzętu Wojskowego Mrągowo

  • Bilet normalny: 13 zł
  • Bilet ulgowy: 10 zł (dzieci do 13 lat, grupy)
  • Przejażdżka transporterem opancerzonym SKOT: 20 zł/os (grupa minimum 20 osób).

Lokalizacja Muzeum Sprzętu Wojskowego Mrągowo

Mapę z dokładną lokalizacją Muzeum Sprzętu Wojskowego znajdziecie poniżej.

Sprawdź także nasz artykuł:

Ciekawe Muzea: Mazury i Podlasie